Telefon i internet za granicą

motocyklowo
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Telefon i internet za granicą

Post autor: Krzych BBI »

Cześć !
Potrzebuję trochę informacji na temat korzystania z telefonu i internetu za granicą, a konkretnie: Białoruś, Rosja, Gruzja, Ukraina. Chodzi mi o ceny rozmów telefonicznych, opłat za internet, może jakieś uwagi i podpowiedzi w tej kwestii :cool: Przyznam się szczerze, że w ogóle nie mam pojęcia w tym temacie :niewiem: Będę wdzięczny za wypowiedzi w tym wątku.
Pozdrawiam :thumbsup:
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: zaczekaj »

Wpisujemy w google hasło ,,cennik połączeń międzynarodowych"+ nazwa swojego operatora.
I wujek Google wskazuje nam cenniki za połączenia, smsy i internety [WINKING FACE]
Możemy również się udać do punktu obsługi klienta, gdzie pracownik może nam wydrukować takowy cennik.

Ja unikam dzwonienia, pisania i internetowania za granicą.
Korzystałam jedynie z ichniejszych kart, np
W Gruzji na lotnisku rozdawali startery. W miastach na ulicach są poustawiane maszyny, w których można doładować taki starter.
Nie pamiętam ile doładowałam i na ile starczyło.
Nie wiem jak teraz ale w Rosji było tak, że jak kupiło się starter w danym regionie to w tym samym regionie SMS kosztuje np 10gr, a jeśli wyślesz SMS będąc już w innym regionie to sms może kosztować już np 1zl.
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: herni74 »

Ogólnie to Rosja , Białorus i Ukraina bardzo drogo jest w roamingu. Ja jeżdżę na wschód to zawsze kupuje kartę SIM od lokalnego operatora. Jest setki możliwości. Koszt np. w Rosji to około 30 zł i w tym masz chyba 6gb internet ,podobnie i chyba nawet było taniej na Białorusi. Wszytko zależy który operator! Zapytaj lokalnych motocyklistów a oni Ci powiedzą , doradzą albo nawet i zakupią.... :lol: Do zakupu takiej karty niezbędny jest oczywiscie paszport . Ja praktycznie co odzień rozmawiałem z Polską przez Whatssap.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: Krzych BBI »

Dzięki za odpowiedzi i "ukierunkowanie" :thanks: Dalej będę drążył temat... u operatora i obcojęzycznych znajomych z fb :smile:
Awatar użytkownika
szprota
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 27.09.2017, 17:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: szprota »

Jeśli chodzi o Internet to najlepszym kompendium wiedzy na ten temat jest serwis http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/ ... _with_data

Korzystam od dobrych pięciu lat i zawsze ich informacje były aktualne i się sprawdzały.
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: ginter06 »

Ostatnio po przez pracę i zwiedzanie świata będąc marynarzem zakupiłem kartę WhatsApp. Tą kartę kupisz wyłącznie po przez internetową stronę wyszukaj w google ChatSim lub WhatsApp Card Sim. Koszt karty to 25 $ pozwala na przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp bez żadnych limitów w 150 państwach. Karta jest ważna przez rok od zakupu. Jeżeli chcecie dodatkowo dzwonić lub wysyłać zdjęcia i filmiki trzeba dopłacić prawie drugie tyle.
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: herni74 »

ginter06 pisze:Ostatnio po przez pracę i zwiedzanie świata będąc marynarzem zakupiłem kartę WhatsApp. Tą kartę kupisz wyłącznie po przez internetową stronę wyszukaj w google ChatSim lub WhatsApp Card Sim. Koszt karty to 25 $ pozwala na przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp bez żadnych limitów w 150 państwach. Karta jest ważna przez rok od zakupu. Jeżeli chcecie dodatkowo dzwonić lub wysyłać zdjęcia i filmiki trzeba dopłacić prawie drugie tyle.

Po co ? Taniej kupisz starter SIM na wschodzie ,który pięknie działa!
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: wojtekk »

Tomku , na przykład po to , aby nie bawić się w przekładanie kart. 50 dolców za całość ma sens. Podróżując sporo na Bałkanach placilem w każdym.kraju po ok 10.euro. Wyszło mnie więcej. A miałem tylko net
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: herni74 »

wojtekk pisze:Tomku , na przykład po to , aby nie bawić się w przekładanie kart. 50 dolców za całość ma sens. Podróżując sporo na Bałkanach placilem w każdym.kraju po ok 10.euro. Wyszło mnie więcej. A miałem tylko net

Bałkany to nie :Białoruś, Rosja, Gruzja, Ukraina o które pyta autor.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: wojtekk »

herni74 pisze:
wojtekk pisze:Tomku , na przykład po to , aby nie bawić się w przekładanie kart. 50 dolców za całość ma sens. Podróżując sporo na Bałkanach placilem w każdym.kraju po ok 10.euro. Wyszło mnie więcej. A miałem tylko net

Bałkany to nie :Białoruś, Rosja, Gruzja, Ukraina o które pyta autor.
Pełna zgoda. Przeczytałem tytuł wątku i odpowiedziałem globalnie. Ale myślę, że gdyby rozszerzyć na podróż po na przykład "stanach" to powyższe rozwiązanie za 50 USD nadal ma sens.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: herni74 »

wojtekk pisze:
herni74 pisze:
wojtekk pisze:Tomku , na przykład po to , aby nie bawić się w przekładanie kart. 50 dolców za całość ma sens. Podróżując sporo na Bałkanach placilem w każdym.kraju po ok 10.euro. Wyszło mnie więcej. A miałem tylko net

Bałkany to nie :Białoruś, Rosja, Gruzja, Ukraina o które pyta autor.
Pełna zgoda. Przeczytałem tytuł wątku i odpowiedziałem globalnie. Ale myślę, że gdyby rozszerzyć na podróż po na przykład "stanach" to powyższe rozwiązanie za 50 USD nadal ma sens.

Nie wiem czy ma sens ! Dla mnie 50 dolców ze drogo. Taniej kupie sim np, w Rosji czy Białorusi z internetem 9gb za około 30zł
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: wojtekk »

Ale.jak pojedziesz dalej przez Stany to masz np 8 krajów. 8 x 30 PLN = 240 PLN. A nie ma kosztów telefonów. 50 USD x 4 (z górka ) = 200.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: herni74 »

wojtekk pisze:Ale.jak pojedziesz dalej przez Stany to masz np 8 krajów. 8 x 30 PLN = 240 PLN. A nie ma kosztów telefonów. 50 USD x 4 (z górka ) = 200.
No tak ale masz tylko opcje na przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp a jeżeli chcesz dodatkowo dzwonić lub wysyłać zdjęcia i filmiki trzeba dopłacić prawie drugie tyle. Nie wspomnę już o googlowaniu.... :lol: To już wole dostać się do Wi Fi gdzie na prawie każdej stacji benzynowej,każdym barze w Rosji czy Białorusi jest i działa bez problemu bez ograniczeń!
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: wojtekk »

herni74 pisze:
wojtekk pisze:Ale.jak pojedziesz dalej przez Stany to masz np 8 krajów. 8 x 30 PLN = 240 PLN. A nie ma kosztów telefonów. 50 USD x 4 (z górka ) = 200.
No tak ale masz tylko opcje na przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp a jeżeli chcesz dodatkowo dzwonić lub wysyłać zdjęcia i filmiki trzeba dopłacić prawie drugie tyle. Nie wspomnę już o googlowaniu.... :lol: To już wole dostać się do Wi Fi gdzie na prawie każdej stacji benzynowej,każdym barze w Rosji czy Białorusi jest i działa bez problemu bez ograniczeń!
A! To wycofuję - jeżeli tylko w ramach tego programu to kicha!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Telefon i internet za granicą

Post autor: ginter06 »

Ja uzywam tej karty bo pracuje jako marynarz a nie zawsze mamy internet a w kazdym porcie nie oplaca misie kupywac co chwile internetu gdzie podczas wyjazdow w roku spedzam 220 dni maksymalnie. WhatsApp Sim Card pozwala mi kontaktowac sie z firma I rodzina po przez dzwonienie pisanie I wideo rozmowy. Kazdy szuka kontaktu jaki pasuje danej osobie. Ale naprawde warto bo placisz raz w roku a nie co chwile. Pozdrawiam.
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości