ALLEGRO - zbójeckie prowizje

motocyklowo
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

ALLEGRO - zbójeckie prowizje

Post autor: HarryLey4x4 »

Słuchajcie. Piszę, bo może ktoś się nie orientuje, a ja właśnie padłem ofiarą bycia dobrym dla kogoś.
MIałem wystawione części na OLXie i jakiś kupiec z kraju, chciał to ode mnie kupić .Ponieważ chciał mieć pewność ,że nie zostanie oszukany poprosił o wystawienie aukcji na allegro.
Dogadaliśmy cenę, przesyłkę itp.
Wystawiłem aukcję, choć zrobiłem to po raz pierwszy od chyba kilku lat.
Klient zapłacił przez PAYU , co powoduje że kasa do mnie leci następne 3 dni, bo dziś sobota.
Nie było problemu , aby klient poczekał na przesyłkę, jednak ja osobiście doznałem lekkiego szoku, jak dowiedziałem się ,że allegro zażyczyło sobie za tę transakcję 9 % wartości wystawionego przedmiotu.
Oczywście wcześniej , gdy wystawiałem przedmiot nie widziałem żadnej informacji o tym,że prowizja będzie na tym poziomie. Wręcz miałem informację co mnie zdziwiło,że koszt wystawienia przedmiotu to 0,00 PLN.
Summa summarum- dziesięcinę będę musiał zapłacić, ale już po raz ostatni, bo się tej lichwie więcej nie poddam. No chyba ,że z góry obliczę prowizję, bo jest tam jak się okazało taki kalkulator , gdzie tę prowizję można obliczyć i do ceny produktu dodam tę lichwiarską prowizję.
Piszę to głównie do tych co z allegro korzystają sporadycznie, albo będa chcieli być tacy mili jak ja.
Uważajcie na zbójeckie prowizje.
Mam wrażenie ,że allegro świetnie sobie zdaje sprawę, że to nie do końca jest fair, bo informacji o wysokości opłat nie podają przed transakcją, albo robią to w niezauważalny sposób.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: ALLEGRO - zbójeckie prowizje

Post autor: długi »

To w sumie już jakiś czas tak jest.Ja też sporadycznie korzystałem ale to co się dzieje to tragedia. :dupa:
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ALLEGRO - zbójeckie prowizje

Post autor: Hawk1985 »

Jak sprzedałem telefon to mi 3% zabrali, te 9 to jakieś przegięcie.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ALLEGRO - zbójeckie prowizje

Post autor: ostry »

Też byłem w szoku jak mi wysłali maila że od sprzedanego wydechu mam im odpalić 100zł :omg: . Zapłaciłem ale już nie wystawiam nic na Allegro. Wszyscy chcą nas łoić na każdym kroku. OLX też już wprowadził limity...
Rozumiem prowizję itp koszty ale bez przesady.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: ALLEGRO - zbójeckie prowizje

Post autor: old1977 »

miałem to samo jak sprzedawałem bilety na GP w Żużlu wystawiłem 2szt jako jeden komplet pakiet czyli 2 szt w jednym opakowaniu czyli w sumie była jedna aukcja i jedna w transakcja w okienku obok ceny wystawiłem 1szt. a i tak policzyli prowizję od 2 szt. biletów po 35zł za szt. gość płacił przez peyu a o kasę musiałem walczyć ponad miesiąc ściemy że już wysłali itd jak prosiłem o potwierdzenie przelewu temat milkł na tydzień i tak w kółko od tamtej pory nic nie sprzedaję na aalledrogo teraz tylko olx ale też widzę że zaczynają kozaczyć na razie sprzedajemy .pl jest spoko tylko nie ma żadnych gwarancji na zwrot kaski w razie "w"
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości