Mandat z Włoch. Płacić od razu czy się odwoływać?

motocyklowo
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mandat z Włoch. Płacić od razu czy się odwoływać?

Post autor: ostry »

Napiszę jak zakończyła się sprawa.

Rozmawiałem z panią z Konsulatu Włoskiego oraz pracownikiem naszego we Włoszech, gdzie zostałem mile obsłużony i poinformowany że po wakacjach takie mandaty zdarzają się bardzo często i niestety wiele z nich to próby oszustw. Ludzie wpłacają, a kasa przepada gdzieś. Postanowiłem drążyć temat zanim zapłacę. Z pomocą przyszli koledzy, m.in. nasz kubx, który to będąc w delegacji na południu sprawdził poprzez swoich kolegów autentyczność dokumentów i osobę z podpisu. Niestety wszystko się potwierdziło... to autentyk. Okazało się też że jeśli mimo wszystko nie zapłacę, to będąc kiedyś we Włoszech jeśli przytrafi mi się kontrola, z miejsca będę musiał wyskoczyć ze sporej gotówki. Jeśli nie będę jej posiadał teoretycznie możemy podjechać do bankomatu. Natomiast jeśli mimo wszystko odmówię lub nie zapłacę to zapewniam sobie wczasy w areszcie aż do zakończenia sprawy.
Termin płatności był już bliski i już byłem gotów zapłacić ale...
Postanowiłem że spróbuję jeszcze napisać do pana który wysłał mi te papiery. Opisałem sprawę. Trzymałem się głównie tego iż nie posiadam "samochodu" o takich nr rejestracyjnych i czy mógłbym otrzymać zdjęcie tego "ustrzelonego" przekroczenia prędkości. Mijały kolejne dni, a ja straciłem nadzieję na odpowiedź myśląc sobie że pewnie zignorowali maila, bo uznają tylko listy polecone.
Nadszedł czas oczekiwanego wyjazdu z kumplami w dzicz na weekend :crossy: . Ze świadomością że będę musiał opłacić mandat w podwójnej wysokości, postanowiłem na wycieczce odstresować się i w ogóle o tym nie myśleć. Wyjazd udał się w 200%, czyli w 40% x 5 ... hmm to może idąc tym tokiem rachowania w 400% :grin: .

Po powrocie sprawdzam skrzynkę, a wśród wiadomości m.in. mail od pana comandante... Otwieram z dużą dawką emocji... A w mailu informacja iż z powodu błędu odczytu mandat został anulowany. :ok:

KOCHAM TEN KRAJ !
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Mandat z Włoch. Płacić od razu czy się odwoływać?

Post autor: whiter »

:D :D :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości