Proszę o opinię....

motocyklowo
TimTom
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 31.01.2016, 20:46
Mój motocykl: XL600V

Proszę o opinię....

Post autor: TimTom »

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem Tomek pochodzę i mieszkam na Sądecczyżnie,tu pracuję,żyję i oczywiście ujeżdżam mojego Wdzięcznego osła XL 600v.. Pozwoliem sobie poprosić was,czyli doświadczonych i zacnych ludzi w temacie o opinię....otóż od kilku miesięcy borykam się z myślami,o otworzenie wypożyczalni motocyklowej.Chciałbym się oprzeć tylko na crf1000, początek 1 sztuka a pózniej zobaczymy jak będzie parcie to będzie i następna..Mieszkam w dość dobrej bazie wypadowej,tj Tatry,Bieszczady,Słowacja,Ukraina itd.Proszę o wyrażenie swej opinii..Nie będę sie rozpiywał o regulaminie tej wypożyczalni,cenach itd.Chciałbym poznać wasze zdanie ,CZY TO MA SENS????????? LWG
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Proszę o opinię....

Post autor: leman57 »

Oczywiście że ma sens. Lokalizacja jak najbardziej na +, dobra reklama i musi się udać. Z roku na rok grono motocyklistow w Polsce powiększa się więc szanse na rozwój są ogromne. Powodzenia
TimTom
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 31.01.2016, 20:46
Mój motocykl: XL600V

Re: Proszę o opinię....

Post autor: TimTom »

Jest troszku obaw ale cóż Chyba spróbuję...dzieki leman za odp.i dodanie mi troszku skrzydeł...no cóż do dzieła...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pedro65
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 27.06.2017, 13:15
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Proszę o opinię....

Post autor: Pedro65 »

TimTom, sprawdż PW.
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Proszę o opinię....

Post autor: qbi2 »

Pomyśl o jakiejś 125. Ci co mają tylko B mogą się skusić :) A 125 w górach też daje frajdę :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: Proszę o opinię....

Post autor: szczepan »

Miałem pisać właśnie o 125. Wiele osób przyjeżdża autami i nie ma prawa jazdy na motor, a chcieli by pozwiedzać i to może być alternatywa :smile:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Proszę o opinię....

Post autor: Bosman78 »

Odpowiedź na to pytanie na forum zapaleńców motocyklowych moze byc tylko jedna :-) aczkolwiek ja bym radzil.podejsc do tematu na chłodno. Przede wszystkim kalkulacja w Excelu. Koszt zakupu, eksploatacja full ubezpieczenie, ilość dni w sezonie + to co chciałbyś zarobić i wtedy rzuć cenę i zapytaj czy to ma sens bo tak to ciężko sie odnieść. Crf 1000 to grubo jak na poczatek :-) ja bym mimo wszystko zaczął jak koledzy radzą od 125cc i zobaczysz jak ten biznes żre i czy jest sens dalej sie w to ładować. Pamiętaj tez, ze ludzie endurowatych motocykli nie wypozyczaja po to aby sobie na nie popatrzeć wiec raczej lekkiego żywota nie będą mialy :grin:
DL650A
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Proszę o opinię....

Post autor: capri »

Dokładnie tak, lepiej kupić na start 3 sztuki 125 niż CRF1000.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Proszę o opinię....

Post autor: teo »

capri pisze:Dokładnie tak, lepiej kupić na start 3 sztuki 125 niż CRF1000.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli wypożyczalnia ma tyko zarabiać to tak. Można to ująć inaczej, kuuje CRF 1000, sam jeździ, a jak jest kientela to zakup, przynajmniej częściowo zwraca się. Wedłg mnie jednak kupno 125 to jak najbardziej trafiony pomysł.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Proszę o opinię....

Post autor: Bosman78 »

Ja bym tez zaczął od jakiś zadanych używek a sa takie. Koszt zakupu i utrzymania ( ubezpieczenia) nizszy a dla klientów to praktycznie zadna różnica jesli sprzęt jest w doskonałym stanie....
DL650A
TimTom
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 31.01.2016, 20:46
Mój motocykl: XL600V

Re: Proszę o opinię....

Post autor: TimTom »

Hej wszystkim. długo rozkminiałem temat,i crf w mojej opinii to moto które przyciąga nazwą-legenda zaprasza do współpracy....ha ha pozatym,lokalizację i bazę wypadową mam typowo pod afrę i Trampa...hmm 125 może i ma sens-jednak jest to mało rozwojowe,z drugiej strony,cena wypożyczenia też jest nie mała nawet za takie 125-trzeba zapłacić bo muszę jakoś na tym wyjśc-hmm strzelam za weekend ok 700zł jest to jedna czwarta wartości takiego chińczyka..tak więc ktoś zamiast 3 weekendów w wypożyczalni pierdoli i kupi nowego.....odwrotnie jest z afrą,nie każdego stać żeby ją nabyć....lecz każdego stać żeby przez rok po troszku odkładać żeby w sezonie zrobić fajny 3 tygodniowy wypad wymarzonym CRF........Pozdrówka
TimTom
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 31.01.2016, 20:46
Mój motocykl: XL600V

Re: Proszę o opinię....

Post autor: TimTom »

Dowiedziałem się ostatnio że oc i ac moto typowo pod wypożyczenie jest masakrycznie drogo wychodzi......już się boję...no cóż kalkulator i trzeba liczyć....Pozatym w okresie jesienno zimowym spróbuje wykonać symulację potencjalnie chętnych na wypożyczkę na sezon 2018 zobaczymy czy będzie dryg.......jak nie to lipa....
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Proszę o opinię....

Post autor: Bosman78 »

No.wlasnie mialam.pisac na temat ac/oc na cele komercyjne....nie wiem jaka stawka ale może być mega.drogo. Generalnie jakndla osoby fizycznej biora ok 7% wartości motocykla to tutj pewnie spokojni min. 10% trzeba liczyć czyli dla crf lekko z 5-6 tys. Pln....
DL650A
Awatar użytkownika
Welder Fantasy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 27.05.2017, 22:51
Mój motocykl: XL600V

Re: Proszę o opinię....

Post autor: Welder Fantasy »

wg mnie na jednym motocyklu będzie ci się ciężko utrzymać, kosztów będziesz miał sporo, a ludzie jak to ludzie szukają różnych modeli. Mimo wszystko pomysł ma sens.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości