Assistance - Rumunia

motocyklowo
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Assistance - Rumunia

Post autor: tomek666 »

Hejka. Szybkie pytanie. Jakie będzie najlepsze i w miarę oszczędne ubezpieczenie asisstance (który ubezpieczyciel). Wybieram się w sierpniu na Rumunię i tak się zastanawiam. THNX :smile:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: Reindeer »

tomek666 pisze:Hejka. Szybkie pytanie. Jakie będzie najlepsze i w miarę oszczędne ubezpieczenie asisstance (który ubezpieczyciel). Wybieram się w sierpniu na Rumunię i tak się zastanawiam. THNX :smile:
Sugeruję Generali. W moim przypadku oferta wyglądała tak:
- koszty leczenia + assistance - 200 000 zł
- NNW - 20 000 zł
- oc w życiu prywatnym - 200 000 zł
- bagaż - 2 000 zł
składka za okres 12 dni: 85 zł.

Załatwiane przez: multiubezpieczenia@gmail.com Oni też zajęli się wyszukaniem oferty. Z tego co wiem, to w tym roku Generali wychodzi najlepiej.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: ArturS »

Ja zrobiłem tak:
- dzień przed wyjazdem wykupiłem assintance w PZU (ok 200zł)
- nie skorzystałem, więc po przyjeździe wypowiedziałem i zwrócili mi ok (200zł / 365 dni) x 13 dni "zużytych"

Raz chciałem skorzystać i... na trasy niepubliczne assistance nie dociera, więc i tak musiałem sam sobie radzić.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: tomek666 »

Ta oferta Generali wygląda ciekawie. Dzięki Panowie!!!
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: JL79 »

To genrali to wygląda na zwykłe ubezpieczenie turystyczne, a assistance to na wypadek awarii moto.
Przynajmniej ja to tak zrozumiałem :wink:
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: tomek666 »

Napisałem do nich i mają się odezwać z ofertą. Faktycznie na stronie internetowej Generali nie znalazłem assistance tylko bardziej standardowe ubezpieczenie turystyczne. PZU ma w ofercie assistance na Europę. Tylko nie da się zrobić symulacji kosztów przez net. Trza na telefon uzgadniać.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Assistance - Rumunia

Post autor: Reindeer »

JL79 pisze:To genrali to wygląda na zwykłe ubezpieczenie turystyczne, a assistance to na wypadek awarii moto.
Przynajmniej ja to tak zrozumiałem :wink:
Wbrew pozorom "assistance" nie dotyczy wyłącznie pojazdów. Np. w Hestii, w ubezpieczeniu zawieranym na czas wyjazdu pojawiają się usługi:
* Assistance Medyczny (np. leczenie szpitalne i ambulatoryjne)
* Assistance Opiekuńczy (np. pobyt Ubezpieczonego w hotelu z wyżywieniem, w przypadku gdy transport nie może nastąpić
bezpośrednio po zakończeniu leczenia)
* Assistance Transport (np. transport powrotny do miejsca zamieszkania, o ile wymaga tego stan zdrowia Ubezpieczonego,
a powrót nie może odbyć się planowanym środkiem transportu oraz w planowanym czasie)

Jeżeli jednak tomek666 pytał o assistance, w kontekście motoryzacyjnym, to mogłem niechcący zrobić tu zamieszanie. Niemniej, dalej twierdzę, że Multiubezpieczenia mogą tu coś doradzić. Zaś ubezpieczenie turystyczne (moim zdaniem) i tak warto mieć. Za niewielkie pieniądze, możemy uniknąć poważnych kłopotów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości