Benelli trk 502 a Cb 500x?

motocyklowo
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: emek »

Benelli należy do chińskiej grupy Qianjiang. Silniki są niesprawdzone pod kątem wytrzymałości. Motocykl jest ciężki, z relacji użytkowników wynika ze zawias sobie nie radzi pod obciążeniem oraz na wyboistych drogach, nie ma kontaktu z przednim kołem bo żyje po swojemu. Hamulce nędza. Qianjiang nie istniał jak Honda zaczęła produkować rzędowe pięćsetki. IMO szkoda nawet rozważać zakup tego moto jeśli różnica w cenie jest niewielka.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: Bosman78 »

emek pisze:Benelli należy do chińskiej grupy Qianjiang. Silniki są niesprawdzone pod kątem wytrzymałości. Motocykl jest ciężki, z relacji użytkowników wynika ze zawias sobie nie radzi pod obciążeniem oraz na wyboistych drogach, nie ma kontaktu z przednim kołem bo żyje po swojemu. Hamulce nędza. Qianjiang nie istniał jak Honda zaczęła produkować rzędowe pięćsetki. IMO szkoda nawet rozważać zakup tego moto jeśli różnica w cenie jest niewielka.
Zgadzam sie... Szkoda ryzykowac. W praktyce wyglada to tak, iz importer właściciel marki Romet, Junak, Bonelli..... Itd. Jedzie do fabryki firmy Ping-pong-pang i mówi: poprosze 1000 szt. Tego pojqzdu z moim logo w cenie.... 123...
DL650A
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: old1977 »

Bosman78 pisze:
emek pisze:Benelli należy do chińskiej grupy Qianjiang. Silniki są niesprawdzone pod kątem wytrzymałości. Motocykl jest ciężki, z relacji użytkowników wynika ze zawias sobie nie radzi pod obciążeniem oraz na wyboistych drogach, nie ma kontaktu z przednim kołem bo żyje po swojemu. Hamulce nędza. Qianjiang nie istniał jak Honda zaczęła produkować rzędowe pięćsetki. IMO szkoda nawet rozważać zakup tego moto jeśli różnica w cenie jest niewielka.
Zgadzam sie... Szkoda ryzykowac. W praktyce wyglada to tak, iz importer właściciel marki Romet, Junak, Bonelli..... Itd. Jedzie do fabryki firmy Ping-pong-pang i mówi: poprosze 1000 szt. Tego pojqzdu z moim logo w cenie.... 123...
popieram przedmówców żadnego chinola wolę nawet używany sprzęt ale markowego producenta więcej mam zaufania do swojego dziadka z 88 roku niż do nowego chińczyka na własne oczy widziałem jak w chińczyku po przejechaniu po dziurze pękła główka ramy kosmos skuterek bo skuterek ale w miesięcznym sprzęcie z przebiegiem 20km żeby takie numery
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: grad74 »

Coś w tym musi być co piszecie. Rozsądek podpowiada żeby kup;ować chcleb u piekarza a nie szewca :ysz: , a w takim razie dziennikarze z ich "rzetelnością" dziennikarską mogą iść barany wypasać :thumbsdown:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: Next22 »

Pisałem już? :)
Miałem kiedyś cross-a BULL250cc aluminiowa rama chłodzony cieczą i tak naprawdę to za silnik ogromny plus.
Ładnie pracował zero problemów.
Ale cała reszta to porażka :
-zawias przód ups chiński co tu pisać tragedia
-hamulce to samo
I największy minus instalacja elektryczna
Można by było te motki brać pod uwagę gdyby cena była 50 % Hondy wtedy wkładając ileś tam własnej pracy i kasy robić sobie coś. Tylko co i po co?

Chińskie produkcję są coraz lepsze ale to ciągle wyroby nisko budżetowe gdzie nie ma markowych podzespołów.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: kanuj »

Chyba powoli przechodzi mi chęć na trk :egh:
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: Pawel »

Szkoda wydać kasę na coś, z czym mogą pojawić się jakieś problemy, co zamiast cieszyć będzie wqrwiało. Lepiej kupić "Hunde" i mieć pewność, że wszystko będzie OK. Z odsprzedażą Benelli w razie niezadowolenia byłby raczej problem. Na forum widać, że nikt by nie odkupił :tongue: .
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: Bosman78 »

Zapytaj mnie o dowolna część rometa to powiem co sie popsuło lub bylo nie tak. Np. Opony no-name musialem zmienić na dzien dobry bo nieszlo na nich jechać... Jakby z plastiku były.... W ogóle dziwię sie, ze to dostało homologację... Światła.swiecily w kosmos i nie dalo sie ich wyregulowac a po 6 tys. km po prostu się połamał odbłysnik i zgubiłem żarówki... Po 3 sezonach sprzedałem za 40% ceny człowiekowi do latania po lasach...
DL650A
Awatar użytkownika
LZIggy
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 22.09.2016, 17:21
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: LZIggy »

Proponuję oglądnąć całą serię https://www.youtube.com/watch?v=2Rs2GnsSKk0
i jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=E3Joc1gId0Q
do CB500x można kupić rally raid jeszcze. Benelli nie sprawdzone jeszcze jak dla mnie...dostępność części itd. Pewnie duża utrata wartości...
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Benelli trk 502 a Cb 500x?

Post autor: ginter06 »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wziąć z wypożyczalni te motocykle i przekonać się jakie mają walory z jazdy i co komu lepiej pasuje. Każdy ma odmienne zdanie a to że chinol a to że tamto. Bierz motor z wypożyczalni i nie pytaj kogoś o zdanie co komu pasuje bo to twoje pieniądze i twój wybór motocykla. Pozdrawiam.
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości