Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gralla

motocyklowo
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: Solidworks »

pecze pisze:Właśnie teraz jestem w poszukiwaniu spodni i zastanawiam się nad jak najlepszym rozwiązaniem dla mnie. Spodnie tekstylne z membraną trochę mnie odstraszają jak pomyślę o gorących dniach. Myślę też o ochraniaczach w gaciach i na kolana plus do tego jakieś zwykłe bojówki ale zastanawia mnie czy to sprawdzi się w dalszych wyjazdach. Wspomniane zostały ubranka pharao, czy spodnie te są warte zainteresowania? bo wyglądają zachęcająco.
W sezonie kupiłem dosyć fajne bojówki i mogę spokojnie polecić. Fajny fason, troszkę wąskie, ale buty się mieszczą. Są ciepłe jak na spodnie bez membrany. http://www.redline.com.pl/jeansy/Redline-Rock-Jeans
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: wojtekk »

Testuje komplet Pharao. Na trasie naprawdę bezpieczny. Na offie zdejmuję kurtkę. Spodnie mają odpinane nogawki. Niestety drogie w zakupie, ale ciekawa alternatywa.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: Pingwin »

Ja też używam Pharao -letni komplet bez membrany i na 100% polecam na lato :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: grad74 »

Ja do textylnych spodni w chłodniejsze dni zakładam pod spód zwykłe jeansy. Ma to ten plus że dość dobrze trzymają ciepło, taki zestaw oddycha, no a po dotarciu w miejsce przeznaczenia zdejmujemy motocyklowe gatki i mamy zwykłe spodnie do chodzenia. Z kurtką podobnie, zakładam pod nią gruby wojskowy polar i jest super. Do tego polar ma dużo wyższy kołnierz niż kurtka i fajnie oslania szyję przed przewianiem. A co do membran na stale, to faktycznie ZŁO! Ale np same kondony na deszcz to niezla sprawa, byle 2 częściowe. Ja jako dołu używam spodni strażackich, a góry takiej wsciekle żarówiastej kurtki budowlanej. Daje toto radę.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: Bosman78 »

Ja smigam w jeansach free star ( ponoc made in poland) 5 protektorow atestowanych a w środku wszyste takie spodenki kewlarowe. Na lato nie ma nic lepszego jak dla mnie. A ja sie pogoda psuje to zaciagam przeciwdeszczowke, ktora tez częściowo poprawia komfort termiczny
DL650A
azure
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 27.12.2014, 17:02
Mój motocykl: XL600V

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: azure »

wjt2004 pisze:
wjt2004 pisze: Ja teraz kupiłem i już troszkę pojeździłem w takich spodniach: http://freestar-moto.com/pl/jeansy-moto ... k-classic/

Jak widać po samym opisie - konkret! Jeans 12 OZ szyty w Polsce (W Levisach nigdy nie będzie takiej gramatury :D ), podpinane shorty z Kevalru 100%, z których można łatwo i wygodnie wyciągać ochraniacze SAS-TEC z pełną regulacją (biodra, kolana, ogonówka). Mam 184 cm, 80 kg wagi, wziąłem rozmiar M. Są tak wygodne, a zarazem dobrze przylegające, że chyba już nigdy nie powróćiłbym do tekstylnych Modek, czy Adrenaline, w których robiłem kurs A.

Te jeansy, po wyjęciu wkładki kevlarowej stają się zwyczajnymi, tylko bardzo porządnie wyglądającymi spodniami, w których śmigam też na codzień.

Wiadomo, każdy swoje chwali, ale za tę cenę (poniżej 400 zł) to chyba nie ma niczego lepszego.
Firma to Freestar, tak domniemywam :wink:
Dajcie jakiś link do tego.
Ewentualnie same majty z ochraniaczami na biodra - jest coś takiego?
Nakolanniki mam, na to poszłyby bojówki...
Pozdrawiam,
mazi
http://www.yamahaxt.pl
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Idealny strój na motocykl (i poza nim). Poszukiwania gra

Post autor: Bosman78 »

No ja właśnie mam Freestar bardzo fajne że spodenkami kevalrowymi, właśnie wróciłem z 4 dniowego wypadu gdzie temp ok 30c... Nie wyobrażam sobie jazdy w innych portkach w takich warunkach...w zasadzie to chyba w zupełności zrezygnuje z tekstylnych(mat. Sztuczne) i bede tylki w nich + przeciw deszczowka smigal
DL650A
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości