Karimata na motocykl

motocyklowo
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Karimata na motocykl

Post autor: Bosman78 »

Możecie cos polecić? Cos co dobrze sprawdza sie w podróży do spania w namiocie w budżetowej cenie :smile:
DL650A
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Kijo »

Takiej uzywam juz 3 czy 4 sezon bardzo dobrze izoluje od zimnj ziemi, sprawdzona nawet przy -4. Te moge polecic z czystym sumieniem.
http://taternik-sklep.pl/karimata-therm ... olite.html
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Karimata na motocykl

Post autor: luk2asz »

Kup w Decathlonie matę samopompująca. Wybór duży i nie drogie. Największa zaleta to taka, że małe są po spakowaniu i bez problemu się mieszczą w kufrach.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Bosman78 »

Właśnie chodzi mi o coś co miesci się w kufrach. Ma ktoś doświadczenie z tymi matami z decathlonu?
DL650A
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Neo »

Ze swojej strony matę zdecydowanie odradzam, mam bardzo złe doświadczenia. Matę Therm-a-rest trzy razy odsyłałem do naprawy/wymiany ze względu na rozszczelniające się warstwy i straciłem cierpliwość, wybrałem karimatę tej samej firmy. Na macie spałem kilka tygodni noc w noc, w sprzyjających warunkach, bez ryzyka przebicia, za każdym razem puszczało klejenie. Nie robiłem na niej nic co mogłoby wpłynąć na trwałość, żadnych dynamicznych ruchów czy skoków ;) Najwyraźniej producent nie przewidział intensywniejszej eksploatacji niż kilkanaście nocy w roku w ramach przeciętnego urlopu...
Za to karimata tej samej firmy - mimo że wcale nie jestem z nią ostrożny - trzyma się dzielnie już drugi rok. Traktuję ją jako element zużywający się, możliwe że ten sezon będzie jej ostatnim jeśli dalej będę spał na niej gdzie popadnie ale jestem zadowolony z zakupu. Dodam tylko, że w obu przypadkach komfort termiczny zawdzięczam w znacznej mierze porządnemu śpiworowi z krakowskiej firmy Eksplo. Gdybym miał w planach spanie w bieliźnie na macie lub karimacie, raczej wybrałbym matę - ma niższą trwałość ale subiektywnie doceniam lepszą izolację. Zastanawiam się nad dokupieniem drugiej karimaty aby poprawić właściwości izolacyjne gdy zajdzie potrzeba. Można też na spód dawać koc termiczny podobno.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Marcinnn6 »

Kijo pisze:Takiej uzywam juz 3 czy 4 sezon bardzo dobrze izoluje od zimnj ziemi, sprawdzona nawet przy -4. Te moge polecic z czystym sumieniem.
http://taternik-sklep.pl/karimata-therm ... olite.html
a jak z twardością tego cuda? to + spiwór bardzo bolą kości rano? ja też potrzebuję kupic ale skłaniałem się właśnie do tych samopompujących mat bo to chyba wygodniejsze do spania?
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Kijo »

Marcinnn6 pisze:
Kijo pisze:Takiej uzywam juz 3 czy 4 sezon bardzo dobrze izoluje od zimnj ziemi, sprawdzona nawet przy -4. Te moge polecic z czystym sumieniem.
http://taternik-sklep.pl/karimata-therm ... olite.html
a jak z twardością tego cuda? to + spiwór bardzo bolą kości rano? ja też potrzebuję kupic ale skłaniałem się właśnie do tych samopompujących mat bo to chyba wygodniejsze do spania?
Powiem tak po moich doswiadczeniach z matami samopompujacymi ( przebicia, rozklejenia czy pekniecie przy zaworze) wrociłem do tradycyjnych karimat. Wybor padl na te z linka gdyz polecil mi kolega ktory ja posiada. Przez ten czas ktory ja uzytkuje raz w roku 2-3 tyg.i kilka razy weekendowo nie mialem sie do czego przyczepic. Co do twardosci jak dla mnie jest ok. (ale jest to moje odczucie kazdy ma inne) Inaczej skoro moja zona rano nie narzeka ze ja wszystko boli itd. itp. to uwierzcie mi jest wporzadku. Wiem ze jak sie zuzyje to kupie jeszcze raz taka sama.
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Karimata na motocykl

Post autor: luk2asz »

Ja tam śpię na macie (najtańszej ) samopompującej, z decathlona od 2011 roku. Kilka , kilkanaście dni w roku. Nic jej nie jest. Zawsze dmucham na twardo. Komfort jest taki sam jak na tradycyjnej karimacie czyli do dupy. To nie materac w łóżku. Za to mieści się w kufrach, a ja lubię mieć pozamykane graty. Ale to kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Bosman78 »

A w jaki sposób mocujecie karimaty na motocykl? Za plecy, na kufry, na gmole?
DL650A
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: ArturS »

Jeśli samopompujące (lub prawie samo), to polecę Volvena - jest grubaśna w porównaniu do zwykłych mat, a nadal dobrze izoluje. Przerobiłem też 3 albo 4 maty innych firm i każda zaczęła puszczać w miejscach zupełnie nienarażonych na przebicia. Jeśli ten volven się podda (na razie przetrwał Bałkany i RO) to wracam do tradycyjnych.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Kiddo »

coś takiego polecam https://www.decathlon.de/luftmatratze-f ... 98497.html
można do kieszeni schować :smile: pod spód dla pewnosci daję taką srebrną matkę.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Marcinnn6 »

ArturS pisze:Jeśli samopompujące (lub prawie samo), to polecę Volvena - jest grubaśna w porównaniu do zwykłych mat, a nadal dobrze izoluje. Przerobiłem też 3 albo 4 maty innych firm i każda zaczęła puszczać w miejscach zupełnie nienarażonych na przebicia. Jeśli ten volven się podda (na razie przetrwał Bałkany i RO) to wracam do tradycyjnych.
- a na tej jak się śpi ? tak samo jak na zwykłej macie czy dużo lepiej?
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: ArturS »

volven jest bardzo wygodny, bliżej mu do materaca niż cienkiej maty.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: MotoMarcin »

A ja mogę polecić karimatę bundeswehry, podstawową zaletą jest to że składa się w kostkę - do kufra mieści się elegancko. Użytkuję od zeszłego roku i jestem zadowolony przy okazji wypadów w góry też fajnie się do plecaka mieści - cena ok 30- 50 zł
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Bosman78 »

Młodszy pisze:A ja mogę polecić karimatę bundeswehry, podstawową zaletą jest to że składa się w kostkę - do kufra mieści się elegancko. Użytkuję od zeszłego roku i jestem zadowolony przy okazji wypadów w góry też fajnie się do plecaka mieści - cena ok 30- 50 zł
Podaj jakiś namiar na nią
DL650A
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: ArturS »

Karimat bundeswehry komfortem niestety niewiele odstaje od wykładziny pcv :egh:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Karimata na motocykl

Post autor: MotoMarcin »

ArturS pisze:Karimat bundeswehry komfortem niestety niewiele odstaje od wykładziny pcv :egh:
Owszem, łóżka nie zastąpi :P aczkolwiek wiele gorszy od zwykłej rolowanej karimaty(wg mnie) nie jest a jednak zajmuje mniej miejsca.
Bosman78 pisze:Podaj jakiś namiar na nią

Ja kupiłem w sklepie z gadżetami wojskowymi i z demobilu - chyba w każdym większym mieście takowy jest. A jak nie, to przykładowo tutaj :
http://armyworld.pl/product-pol-13-Kari ... mobil.html
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Karimata na motocykl

Post autor: Bosman78 »

Grubość 5 mm to jednak nie na moje zmeczone kosci :-)
DL650A
Awatar użytkownika
marti008
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 12.01.2016, 11:17
Mój motocykl: XL600V

Re: Karimata na motocykl

Post autor: marti008 »

Jeżeli 60 pln to cena budżetowa - polecam materac firmy Gelert o grubość około 6 cm dł 180 szer 50. Zaletą jest mała waga i wymiary po spakowaniu 25 na fi 10 cm. Na razie zaliczył parę wyjazdów w poprzednim sezonie, ale wygląda solidnie i gotowy po 10 głębszych wdechach. Komfort o niebo lepszy od 2 -3 cm samopompującej maty. Oczywiście minusy zaczynają się w wypadku przebicia. Zakup rok temu w Sports Direct.
"Jeśli zaczynasz rozumieć pojęcie starych dobrych czasów... to znak, że minęły"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości