OC motocykla

motocyklowo
kolejarz
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 27.09.2016, 08:32
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

OC motocykla

Post autor: kolejarz »

Czeka nas zmiana przepisów płatności OC dla czterech kółek a czy ktoś orientuje się co z jednośladem bo kasę sobie będą żądać za starsze samochody nieziemskie z tego co się słyszy.
Awatar użytkownika
Pilot
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 331
Rejestracja: 10.02.2013, 17:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Raszyn

Re: OC motocykla

Post autor: Pilot »

kolejarz pisze:Czeka nas zmiana przepisów płatności OC dla czterech kółek a czy ktoś orientuje się co z jednośladem bo kasę sobie będą żądać za starsze samochody nieziemskie z tego co się słyszy.
Jak na tą chwilę to nie jest źle ... na początku listopada muszę wykupić nowe OC (stare mam w Hestii) i także teraz jak się do nich zgłosiłem z prośbą o wycenę to podali mi dokładnie taką samą wartość jak w zeszłym roku, czyli 225 pln. płatne jednorazowo na cały rok.

A swoją drogą to też jestem ciekaw ile Wy płacicie za swoje motki w innych T.U.?
Dajcie proszę znać :thanks:
Old pilots never die, they just go on to a ... new plane.

Jawa 50 Mustang > ...... > Honda Transalp XL600V
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: OC motocykla

Post autor: mirkoslawski »

225 PLN?! To moja Pani od Ubezpieczenia mi w Warcie za 190 PLN z Assistance załatwiła (maks. zniżki) :smile:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: OC motocykla

Post autor: falco »

Pilot - porównania OC nie mają najmniejszego sensu (temat wałkowany wielokrotnie), końcowa stawka zależy od mnóstwa czynników, dlatego różnice mogą być (i są) kolosalne, zwłaszcza w skali kraju.
A złodzieje robią zmiany nie tylko w OC, ale także przeglądach technicznych, tu dopiero szykują się żniwa...

P.S. Ja mam 124 z assistance i innymi pierdołami, ale i tak nie można porównać 1-1, bo... patrz wyżej. :wink:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: OC motocykla

Post autor: Ifko »

falco pisze:Pilot - porównania OC nie mają najmniejszego sensu (temat wałkowany wielokrotnie), końcowa stawka zależy od mnóstwa czynników, dlatego różnice mogą być (i są) kolosalne, zwłaszcza w skali kraju.
A złodzieje robią zmiany nie tylko w OC, ale także przeglądach technicznych, tu dopiero szykują się żniwa...

P.S. Ja mam 124 z assistance i innymi pierdołami, ale i tak nie można porównać 1-1, bo... patrz wyżej. :wink:
kolejarz
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 27.09.2016, 08:32
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: OC motocykla

Post autor: kolejarz »

Tak macie rację że nie ma co porównywać ale szykują się zmiany (podwyżki) dla 4 kółek uzależnione od rocznika pojazdu. Poniżej 2004 roku za pojazd będzie się więcej płacić, chcą w teorii przetrzewić starsze pojazdy ale co z motocyklami o to tu chodzi. Miałem nadzieję że ktoś jest na forum kto zajmuje się ubezpieczeniami i będzie miał wiedzę z pierwszej ręki.
Temat zapodałem bo chcę kupić TA ze starszych roczników i obawiam się co z tym OC wymyślili lub mają w planach bo władza takie żeczy to po nocach robi jak zło....dzieje. :mouthshut:
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: OC motocykla

Post autor: TAXL600V »

Nie wydaje mi sie zeby wprowadzili jakas oplate z kosmosu. Strasza tak o tych staruszkach itp ale mysle, ze zdaja sobie sprawe, ze narod by ich zlinczowal.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: OC motocykla

Post autor: tomekpe »

kolejarz pisze:Tak macie rację że nie ma co porównywać ale szykują się zmiany (podwyżki) dla 4 kółek uzależnione od rocznika pojazdu. Poniżej 2004 roku za pojazd będzie się więcej płacić, chcą w teorii przetrzewić starsze pojazdy ale co z motocyklami o to tu chodzi. Miałem nadzieję że ktoś jest na forum kto zajmuje się ubezpieczeniami i będzie miał wiedzę z pierwszej ręki.
Temat zapodałem bo chcę kupić TA ze starszych roczników i obawiam się co z tym OC wymyślili lub mają w planach bo władza takie żeczy to po nocach robi jak zło....dzieje. :mouthshut:

A ja bym poćwiczył czytanie ze zrozumieniem, bo pleciesz aż głowa boli.. Zmiany z podziałem na roczniki - ustawowo mają być w akcyzie, to zupełnie co innego

Co do cen OC to nasza władza nie ma nic - to prywatne firmy podnoszą ceny tak, by im się to opłacało, wiadomo niby oddzielnie, ale wszystkie zachowują się podobnie. W OC nie ma mowy o wymuszonym podziale cen na roczniki. Chociaż pewnie starsze pojazdy mogą być droższe, no ale tego się oficjalnie nie dowiesz bo nikt nie ujawnia swoich taryf. Wzrost cen za OC wynika z coraz większych odszkodowań z tego ubezpieczenia, aut jest coraz więcej, ludzie ciągną coraz większe odszkodowania, to nic dziwnego, że i ceny idą w górę.

Odnośnie motocykli - wszystko zależy od szkodowości w tym segmencie. Pewnie korzystając z okazji nieco podniosą, ale póki co niezmiennie w PZU mam zdaje się 90 zł.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: OC motocykla

Post autor: wojtekk »

Tomku. Nie jest tak jak piszesz. Rząd ma wpływ na wysokość oc np ustalajac, że koszty leczenia będą pobierane z oc sprawcy (podatek Religi). Taka mała errata.

Może nie jedz tak ostro po koledze? Nie trzeba od razu walić w łeb ;)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: OC motocykla

Post autor: grad74 »

Poza tym to przetrzebienie starszych pojazdów nie ma niczego wspólnego z dbaniem o nasze bezpieczeństwo, a nazwyczajniej na swiecie o wymuszone przez lobby producentow samochodow i potajemnie nieoficjalnie uzgodnione z firmami korporacjami ubezpieczeniowymi napedzenie koniunktury sprzedaży nowych pojazdów. Nikt nie bierze pod uwage ze kieszwen przecietnego Polskiego "Kowalskiego" nie jest w stanie udźwignąć takiego wydatku i dlatego większość z nas jeździ starszymi pojazdami. A niektorzy (jak np ja) uwazam ze nowe auta są gówniane :thumbsdown: , a pozatym lubie mój stary "traktor" i nie wyobrazam sobie innego :tongue: A co do wysokosci mojego OC plus Miniasistance w TU Uniqa zapłaciłem 129 zl (max zniżki) na Wroclaw.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
kolejarz
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 27.09.2016, 08:32
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: OC motocykla

Post autor: kolejarz »

Dojdzie do tego że będzie się rejestrować pojazdy za gramanicą tak jak szybowce.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: OC motocykla

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:Tomku. Nie jest tak jak piszesz. Rząd ma wpływ na wysokość oc np ustalajac, że koszty leczenia będą pobierane z oc sprawcy (podatek Religi). Taka mała errata.

Może nie jedz tak ostro po koledze? Nie trzeba od razu walić w łeb ;)
Nie masz racji, to jest wpływ pośredni, zresztą chyba teraz nawet nie ma planów takich zmian?

A koledzy piszą o konkretnych rocznikach dla których jak rozumiem prawnie miałoby być ustalone wyższe OC. W Polsce nie ma takiego prawa i na razie nie słychać o takij planach. Wywiązał się wątek na kilkanaście postów a nikt nawet nie zauważył, że ktoś myli ustawowe zmiany w akcyzie dla nowo rejestrowanych pojazdów z ubezpieczeniami OC. I dalej dyskusja płynie... a fakty, po co komu one...
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: OC motocykla

Post autor: Slawol74 »

W pyrlandi 122 zł na rok TU Warta .Ale za miesiąc będzie do płacenia pewnie więcej .
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: OC motocykla

Post autor: miroslaw123 »

OC nie może zależeć od rocznika bo jaki to ma znaczenie czy przywaliłęś w ferrari trampkiem z 1995 czy 2016? Spowodujesz straty takie same. Niestety OC to koszt naprawy nowych sprzętów a te najczęściej naprawia się przez szkodę całkowitą - te zmiany zostały wymuszone przez producentów, kiedyś wyminiałeś błotnik, pas przedni a teraz od razu zniszczenia sięgają tylnej klapy...
Ps. OC w Kr 129,00 z maksymalnymi zniżkami
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: OC motocykla

Post autor: Solidworks »

OC i NW UNIQA 169 zł. ze zniżkami 60%. Drogo. Nie zdążyłem zmienić firmy.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: OC motocykla

Post autor: grad74 »

Solidworks pisze:OC i NW UNIQA 169 zł. ze zniżkami 60%. Drogo. Nie zdążyłem zmienić firmy.
Hej, a co tak drogo? Dac Ci namiary na mojego "ludzia" w Unice? :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: OC motocykla

Post autor: luk2asz »

tomekpe pisze:
wojtekk pisze:Tomku. Nie jest tak jak piszesz. Rząd ma wpływ na wysokość oc np ustalajac, że koszty leczenia będą pobierane z oc sprawcy (podatek Religi). Taka mała errata.

Może nie jedz tak ostro po koledze? Nie trzeba od razu walić w łeb ;)
Nie masz racji, to jest wpływ pośredni, zresztą chyba teraz nawet nie ma planów takich zmian?

A koledzy piszą o konkretnych rocznikach dla których jak rozumiem prawnie miałoby być ustalone wyższe OC. W Polsce nie ma takiego prawa i na razie nie słychać o takij planach. Wywiązał się wątek na kilkanaście postów a nikt nawet nie zauważył, że ktoś myli ustawowe zmiany w akcyzie dla nowo rejestrowanych pojazdów z ubezpieczeniami OC. I dalej dyskusja płynie... a fakty, po co komu one...
Halo, halo, a podatek bankowy to myślicie, że nie dotyczy ubezpieczycieli ? Nie tak dużo ale powód do podwyżki był.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: OC motocykla

Post autor: Solidworks »

grad74 pisze:
Solidworks pisze:OC i NW UNIQA 169 zł. ze zniżkami 60%. Drogo. Nie zdążyłem zmienić firmy.
Hej, a co tak drogo? Dac Ci namiary na mojego "ludzia" w Unice? :)
To było po pierwszej podwyżce. Ale prześlij na priv namiary to zweryfikujemy latem. :thumbsup:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: OC motocykla

Post autor: arturbasiam »

Ja w PZU 60% zniżki + 5% za kontynuację w
2014 - 95pln, 2015 - 104pln, a dzisiaj przyszło 125pln - same OC, za żony VT125 w sierpniu 121pln.
Niby 4pln różnicy ale czemu ? pojemność ? rocznik ?
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: OC motocykla

Post autor: jajamam »

arturbasiam pisze:Ja w PZU 60% zniżki + 5% za kontynuację w
2014 - 95pln, 2015 - 104pln, a dzisiaj przyszło 125pln - same OC, za żony VT125 w sierpniu 121pln.
Niby 4pln różnicy ale czemu ? pojemność ? rocznik ?
klucz: podatek bankowy
a resztę sobie dopowiedzcie ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości