Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: gwardia »

Dobrze, że na pierwsze pytanie nikt nie odpowiedział "użyj szukajki", bo całe forum miałoby dwa posty.
Zawsze mnie wkur.... odpowiedzi typu "nie chce ci się szukać" zwłaszcza od osób znających odpowiedź, która była krótsza niż wysyłanie gościa na poszukiwania...
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

gwardia pisze:Dobrze, że na pierwsze pytanie nikt nie odpowiedział "użyj szukajki", bo całe forum miałoby dwa posty.
Zawsze mnie wkur.... odpowiedzi typu "nie chce ci się szukać" zwłaszcza od osób znających odpowiedź, która była krótsza niż wysyłanie gościa na poszukiwania...
Gwardia, to zależy. Ile razy chciałbyś czytać, jaki olej wlewa się do Trampka? A ile wątków musiałbym potem przejrzeć, szukając czegoś bardziej złożonego na temat oleju?

A z drugiej strony są tematy, które przez forum przewinęły się tylko raz, są nietypowe i wtedy wskazanie wątku/odpowiedzi jest cenne, bo faktycznie szukajka nie jest remedium na wszystko.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

dobra, moja "szybka piłka" : CERAMIZER do motocyki - o taki: Obrazek
zna to ktoś? Stosował? Chwali czy klnie? Proszę o info , bo zamierzam użyć, ale nie chcę strzelić sobie w kolano. Silnik mam generalnie niezły, oliwy nie pobiera, ale fajnie było by "wygładzić" jego pracę. Zastosowałem taki środek ale oryginalny jakiś amerykański w moim Diźlu i powiem szczerze - Diesel wcale NIE MUSI DYMIĆ !!! W moto obawiam się jedynie kłopotów z płytkami sprzęgła. Bo silnikowi to to pewnie nie zaszkodzi.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

Zwariowałeś ? :) Na temat ceramizera jest dużo rozbieżnych opinii, kiedyś mnie to zainteresowało w kontekście silnika samochodowego, i wiarygodnych "ZA" nie znalazłem.

Osobiście nie używałem, jak dla mnie to ta sama półka, co moto-doktor zalewany przed sprzedażą...

Środek smarujący (olej) zamieniasz w coś, co ma poprawiać pracę silnika. Jak rozumiem, poprawiać nie lepszym smarowaniem, tylko wręcz przeciwnie, zagęszczęniem oleju. Swojemu silnikowi bym tego nie zrobił. Nie sposób określić wpływ Ceramizera na silnik w dłuższym okresie czasu.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

No właśnie że to nie jest zagęszczacz oleju w stylu Motodoktora. To ma w sobie "coś" co w jakiś tam sposób ma osadzić się na metalu w silniku i spowodować powierzchniowe udoskonalenie powierzchni. Jak pisałem, ja zastosowałem w aucie z silnikiem Diesla o przebiegu 250 kkm i efekty były więcej niż zadowalające i dało się to wręcz usłyszeć i wyczuć a nie tylko "pomierzyć" .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

grad74 pisze:No właśnie że to nie jest zagęszczacz oleju w stylu Motodoktora. To ma w sobie "coś" co w jakiś tam sposób ma osadzić się na metalu w silniku i spowodować powierzchniowe udoskonalenie powierzchni. Jak pisałem, ja zastosowałem w aucie z silnikiem Diesla o przebiegu 250 kkm i efekty były więcej niż zadowalające i dało się to wręcz usłyszeć i wyczuć a nie tylko "pomierzyć" .
Cytujesz ulotkę. A to mało wiarygodne źródło. Też to czytałem, i nie przekonuje mnie to - efektywnie ten dodatek musi być w oleju i zmieniać właściwości smarujące. Zalanie moto-doktora da takie efekty, jak właśnie opisujesz :) Nie twierdzę, że to jest ten sam lub podobny środek, natomiast zasada działania wydaje się być podobna.

Być może w tak prostym silniku jak Trampek to nie zaszkodzi. Być może to czasem pomaga. Ale doza niepewności jest na tyle duża, że absolutnie nie wlewałbym tego do sprawnego, japońskiej konstrukcji silnika.
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: jajamam »

Znajomy kupił auto, cos tam było w silniku i byl zalany moto czymś. Po tygodniu postoju i ściągnięciu pokrywy zaworów olej przylegal do wszystkich części jakby przed chwilą silnik pracował. Wszystko w srodku dosłownie oblepione było olejem.

Moja szybka piłka: czy komuś sie udało samemu, na drodze, łyżkami wymienić dętke w mitasie e09?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

jajamam pisze:Znajomy kupił auto, cos tam było w silniku i byl zalany moto czymś. Po tygodniu postoju i ściągnięciu pokrywy zaworów olej przylegal do wszystkich części jakby przed chwilą silnik pracował. Wszystko w srodku dosłownie oblepione było olejem.

Moja szybka piłka: czy komuś sie udało samemu, na drodze, łyżkami wymienić dętke w mitasie e09?
Tak, mi, i wliczając samodzielną wymianę w garażu to nawet kilkukrotnie, Mitas E09 Dakar. Dwie krótkie łyżki i jedna długa. Chyba dałbym też radę tylko dwoma krótkimi, one są bardziej poręczne.

Trochę się można spocić, ale jest normalnie wykonalne.
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: jajamam »

Nam (we 2 osoby) sie udało założyć nowego z trzymakiem ale okazało sie, że jest przyszczypana dętka... Po klejeniu i kolejnych przyszczypaniach poddałem sie, kupiłem nową dętke i zawiozłem do wulkanizatora. Muszę jeszcze potrenowac :-)
Najlepiej zakładać opone gdy w dętce nie ma powietrza czy jak jest delikatnie nadmuchana? (słyszałem różne opinie)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Next22 »

jajamam pisze: Najlepiej zakładać opone gdy w dętce nie ma powietrza czy jak jest delikatnie nadmuchana? (słyszałem różne opinie)
Ja stosuję leko nadmuchaną
A tak naprawdę to trzeba ćwiczyć aby dojść do wprawy :)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Madman »

Ludziska szybkie pytanie. Nie mogę przypomnieć sobie nazwy filmu gdzie trzej goście pojechali do Mongolii żeby wejść na jakiś szczyt. Ostatecznie nie weszli ale film był spoko i oglądałem go na vimeo z tego co kojarze i był kilku 10 min odcinkach. Były tam dwa Ktm-y i jeden Transalp. Znacie ? Jak tak to pomóżcie :wink: Peace
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

jajamam pisze:Nam (we 2 osoby) sie udało założyć nowego z trzymakiem ale okazało sie, że jest przyszczypana dętka... Po klejeniu i kolejnych przyszczypaniach poddałem sie, kupiłem nową dętke i zawiozłem do wulkanizatora. Muszę jeszcze potrenowac :-)
Najlepiej zakładać opone gdy w dętce nie ma powietrza czy jak jest delikatnie nadmuchana? (słyszałem różne opinie)

Przy tak twardej oponie jak Mitas to tylko wzmacniane dętki dają radę - trudniej je zagiąć, przyciąć. Zwykła cienka dętka poległa mi praktycznie od razu. A i oczywiście lekko nadmuchać trzeba, to zmniejsza ryzyko przyszczypania przy walce z twardą gumą.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

tomekpe pisze:
jajamam pisze:Nam (we 2 osoby) sie udało założyć nowego z trzymakiem ale okazało sie, że jest przyszczypana dętka... Po klejeniu i kolejnych przyszczypaniach poddałem sie, kupiłem nową dętke i zawiozłem do wulkanizatora. Muszę jeszcze potrenowac :-)
Najlepiej zakładać opone gdy w dętce nie ma powietrza czy jak jest delikatnie nadmuchana? (słyszałem różne opinie)

Przy tak twardej oponie jak Mitas to tylko wzmacniane dętki dają radę - trudniej je zagiąć, przyciąć. Zwykła cienka dętka poległa mi praktycznie od razu. A i oczywiście lekko nadmuchać trzeba, to zmniejsza ryzyko przyszczypania przy walce z twardą gumą.
Dodam - koniecznie!! - używać płynu do naczyń w montażu - bardzo ułatwia życie :thumbsup:
Sam zmieniałem 3 razy, właśnie po to żeby się naumieć i wyszło mi, że lepiej i bez przyszczypania nadmuchana lekko wchodzi - ale za 10pln - tyle kosztuje wymiana opony u jednego kondoniarza w Bielsku, to nikt mnie nie zmusi, żebym dla sportu to robił.
PS. Jadę na 3 łyżki.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Fihu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 330
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Fihu »

Ewentualnie jak masz zapasową dętke przejedź z 15 km na kapciu ON, kiedyś tak wróciłem do domu i od razu wziąłem się za wymiane, zeszła pięknie - przy zakładaniu jak ostygła nie było już tak różowo :lol:
Oczywiście nie należy tak robić :lol:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: zaczekaj »

Madman pisze:Ludziska szybkie pytanie. Nie mogę przypomnieć sobie nazwy filmu gdzie trzej goście pojechali do Mongolii żeby wejść na jakiś szczyt. Ostatecznie nie weszli ale film był spoko i oglądałem go na vimeo z tego co kojarze i był kilku 10 min odcinkach. Były tam dwa Ktm-y i jeden Transalp. Znacie ? Jak tak to pomóżcie :wink: Peace
Szukaj na yt ,,Sam nie wiem gdzie " chłopaki na dwóch ktm lc4 i Trampek.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Madman »

zaczekaj pisze: Szukaj na yt ,,Sam nie wiem gdzie " chłopaki na dwóch ktm lc4 i Trampek.

wytapatalkowano
tak tak tak :D To to :D Kurde ile ja sie tego draństwa naszukałem to nie masz pojęcia....
Musias gracias.
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Bugi »

Madman pisze:
zaczekaj pisze: Szukaj na yt ,,Sam nie wiem gdzie " chłopaki na dwóch ktm lc4 i Trampek.

wytapatalkowano
tak tak tak :D To to :D Kurde ile ja sie tego draństwa naszukałem to nie masz pojęcia....
Musias gracias.

Z Archiwum K tak bylo na vimeo
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Madman »

Bugi pisze:Z Archiwum K tak bylo na vimeo
jest dokładnie tak jak piszesz. senks
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: jajamam »

ostatnimi czasy, jak zmieniłem opony na bardziej terenowe i zacząłem wykorzystywać trampka w bardzie offowych przejazdach, zaczęły dochodzić do mnie dziwne odgłosy. Najczęściej słychać jakby skrzypienie przy ugięciu zawieszenia, jak jade sam. Dziś zabrałem młodą i normalnie masakra- jakbym jechał starym wozem z drewnianymi kołami, skrzypi jak cholera a jechałem tylko po asfalcie. Na forum znalazłem sugestie, że mogą to być łożyska wahacza czy kiwaczki(?) ale bez rozwinięcia tematu. Ktoś może miał podobne objawy u siebie i coś podpowie?
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 833
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: magneto »

jajamam pisze:(.....) Na forum znalazłem sugestie, że mogą to być łożyska wahacza czy kiwaczki(?) ale bez rozwinięcia tematu. Ktoś może miał podobne objawy u siebie i coś podpowie?
W DR350 miałem podobne efekty, ale tam były kalamitki (smarowniczki) na każde łożysko w układzie wahacz / kiwaczka (poza dolnym mocowaniem amora). Po "przepompowaniu" smaru - ustawało. Chyba musisz (mocno) ponaciskać tył na postoju (we dwie osoby raczej) i posłuchać, choć to b. blisko i może nie dać rozwiązania. Najlepiej byłoby (wahacz, kiwaczkę itp.) rozebrać, wyczyścić, sprawdzić i ew. wymienić uszkodzone elementy - ze szczególnym naciskiem na uszczelniacze, skoro to się pojawiło po "lekkim off-iku".

Edyta: A może - skoro ten wątek istnieje - przenieść go do HP ? Będzie mniej zamieszania, tak sobie pomyślałem...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości