Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: długi »

Panowie,wie ktoś czy stelaże do kufrów bocznych od 650 podejdą do 600,chodzi o same przymocowanie do motocykla.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Raczej nie, bo zadupek i bagażnik są inaczej mocowane.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: długi »

Dzięki kolego.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: kapsun »

Pytanie, nie raz przy postoju na przejeździe kolejowym, trampek 650 chodzi se na luzie, nie dotykam rollgazu, po paru minutach sam gaśnie, na biegu jałowym, hmmmm jakis czujnik czasowy?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Ktoś chyba takowy Ci dołożył :P - masz coś zepsute obstawiam okolice gazniki plus linia paliwowa. Do Haynsa się udać na konsultacje i sprawdzać pokolei.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: kapsun »

Ok, dzieki, ciekawe ze zdycha po 3 minutach na luzie jak w pysk strzelił
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: długi »

Na pewno fabryka nic takiego nie dokładała.Ktoś zrobił rzezbę,albo tak jak pisze przedmówca.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
radebe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 22.02.2016, 13:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: radebe »

Czy ktoś może zna strone słowacką z kamerami z przejść granicznych w ubli i vysne nemecke? Jade w nocy i chciałbym podejrzeć gdzie jest mniej czekania... znalazłem tylko ze strony ukraińskiej:/
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Radek »

Cześć. Dzisiaj przy zmianie oleju, filtrów z motocykla wyciągnąłem taki przewód jak na zdjęciu. Ma zaślepione wyprowadzenie jakieś cieczy, w środku było trochę wody. I ku mojemu zaskoczeniu, nie był nigdzie podłączony. Przejrzałem wszytko co mogłem dostrzec i za cholerę nie wiem co to i do czego to podłączyć. I po wymianie oleju została mi część :-)
Zwisał smętnie tym jaśniejszym końcem przy katalizatorze, góra ( ciemna strona) okazała się być luźna.
Macie pomysł?
Obrazek z Dysku Google

Pozdrowienia
Radek
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Podłącz do airboxa, z tyłu z lewej strony airboxa.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Radek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 20.06.2011, 23:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Radek »

Solidworks pisze:Podłącz do airboxa, z tyłu z lewej strony airboxa.
Dzięki!!! Chodziło dokładnie o to, co napisałeś.
Pozdrowienia!
Obrazek z Dysku Google

Dzi
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Hawk1985 »

Czym najlepiej kleić aluminium?
Mam dokładane rogi do kierowcy rowerowej, w środku śruba rozpycha dwa kliny ale średnio to trzyma.
Spawanie tam odpada, pomyślałem o poxipolu dwuskładnikowym, ale może jest coś lepszego.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Pedro65
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 27.06.2017, 13:15
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Pedro65 »

Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: davcio2 »

Jeździł ktoś może w kurtce Held Amarillo bez membrany? Szukam kurtki letniej i taka się trafiła w internecie do kupienia.
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adampio »

Panowie, od dwoch dni coś blokuje powrót przepustnicy i jak sie silnik rozgrzeje to mam 2000 obrotów biegu jałowego =:-0
Jak widac na fotce srubka wykrecona na maksa a dzwignia przepusnicy wisi w powietrzu. Wcześniej były nieoczekiwane skoki obrotów biegu jalowego ale wiadomą srubką dawalo sie dojsć do ładu. Teraz moge tylko te obroty jeszcze zwiekszyć
Pacjent - 600tka z czarnym silnikiem

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02.05.2018, 21:12 przez Adampio, łącznie zmieniany 1 raz.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Adampio pisze:Panowie, od dwoch dni coś blokuje powrót przepustnicy i jak sie silnik rozgrzeje to mam 2000 obrotów biegu jałowego [FACE SCREAMING IN FEAR]
Jak widac na fotce srubka wykrecona na maksa a dzwignia przepusnicy wisi w powietrzu. Wcześniej były nieoczekiwane skoki obrotów biegu jalowego ale wiadomą srubką dawalo sie dojsć do ładu. Teraz moge tylko te obroty jeszcze zwiekszyć

Obrazek
Ciekawe.Przecież tam solidna sprężyna jest. Najpierw myślałem że linki ssania ale coś musi blokować. A sprawdzałeś rol-gaz czy linka nie trzyma ?? Zdejmij linki przy pokrętle wolnych obrotów i sprawdź czy pracuje bez oporów.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: magneto »

Adampio pisze:Panowie, od dwoch dni coś blokuje powrót przepustnicy i jak sie silnik rozgrzeje to mam 2000 obrotów biegu jałowego =:-0
Jak widac na fotce srubka wykrecona na maksa a dzwignia przepusnicy wisi w powietrzu. Wcześniej były nieoczekiwane skoki obrotów biegu jalowego ale wiadomą srubką dawalo sie dojsć do ładu. Teraz moge tylko te obroty jeszcze zwiekszyć
Pacjent - 600tka z czarnym silnikiem
(...)
Ja dodałbym sprawdzenie króćców ssących (lewe powietrze - bo dopiero "po nagrzaniu"). Ewentualnie, jak na tych podniesionych obrotach chodzi jakby na jednym garze - to może coś z synchronizacją (jeden gazior się zamyka - opór na przepustnicy -, a na drugim jest jeszcze tyle "gazu", że się buja...)
Albo.... klimakterium sprzęta... :smile: Tego nie życzę :thumbsup:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adampio »

@Soliworks: jak się mocno cofnie manetkę gazu to linka ciagnaca jest luźna. Przy okazji wykryłem chyba przyczynę łagodnego ruszania :)

@magneto: jak wyjade więcej benzyny to zwalę bak i będe oglądał króćce. Ogląd i obmac z boku przy wsparciu latarki nic nie daje. Zreszta z 4000km temu króce były wynieniane na nowe zamienniki i ta guma co wystaje spod opasek wygląda zdrowo. Gaźniki miał mi w zimnie synchronizowac facet z Pit-Stopu i narzekał na nierówną pracę, a że przyszla wiosna to zabrałem bo jeździć czymś trzeba. Oddalem do warsztatu ze wzgledu te czasowe wzmożenia, które sie jak napisałem wyżej - obecnie definitywnie wzmogły i ustabilizowały :)
W chinskim skuterku bym popracował dyszą wolnych obrotów ale w Trampku nawet nie wiem gdzie jej (ich) szukać.

Jest jeszcze jeden objaw, może nie powiązany, wystepujacy od kilku lat, po szybszej jeździe na obrotach jałowych (np.pod swiatłami) czuć benzynę. Ani kranik ani korek, raczej spod baku czyli może gaźniki.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: długi »

[imgObrazek][/img]
Panowie,czy oprócz Trampka 91r.taki element z kosza lub cały kosz sprzęgłowy pasuje jeszcze od jakiegoś innego motocykla?Może ma ktoś ten element,najlepiej ze śrubą do sprzedania?
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adampio »

Czy ktoś zna w rejonie szeroko rozumianej Warszawy lakiernika, który by za rozsądne pieniądze by trysnął dwuskładnikowym lakierem owiewki spod kanapy 600-tki?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości