Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: mapol »

A masz czerwone blachy? Jak nie to najpierw do wydzialu musisz pod
ejsc.
Jak ma oryginalne to nie trzeba czerwonych.
Awatar użytkownika
gans
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 01.01.2017, 16:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: KR / RJS

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: gans »

Dzięki chłopaki. Nie mam oryginalnych blach, bo moto z Włoch i tam zostały. Według pani z urzędu, niby nie trzeba czerwonych blach jeśli moto pojedzie na przegląd na przyczepce (powiedziała że znowu zmiana przepisów). Ale stwierdziłem, że pójdę po blachy, oc i pokręcę się trochę pod domem zanim pojadę na przegląd, bo 7 lat nie jeździłem :smile:
GS500 >> ... >> XL650V
Litr benzyny wlej do żył, żebyś zły i twardy był, bo od dziś ten cały złom, to twój dom...
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: mapol »

Ale stwierdziłem, że pójdę po blachy, oc i pokręcę się trochę pod domem
Nie zdziw się jak za 30dni OC do czerwonych blach zapłacisz prawie jak za cały rok :sad:
Awatar użytkownika
gans
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 01.01.2017, 16:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: KR / RJS

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: gans »

Nie zdziw się jak za 30dni OC do czerwonych blach zapłacisz prawie jak za cały rok
Byłem kilka dni temu w PZU, pytam czy można zarejestrować (bez żadnych blach) na VIN, żeby jechać na przegląd. Pan wyliczył mi 51 zł za te 30 dni, a roczne powiedział około 150zł, więc podziękowałem. Dzisiaj rozmawiałem z inną Panią w firmie ubezpieczeniowej i powiedziała, że na czerwone blachy już mogę wykupić normalne na cały rok, a po miesiącu robi się tylko korektę w polisie wpisując stałą rejestrację. Więc mam nadzieję że tak to załatwię. Co ważne podobno OC trzeba wykupić koniecznie w dniu wydania blach, więc będzie lekki kocioł.
GS500 >> ... >> XL650V
Litr benzyny wlej do żył, żebyś zły i twardy był, bo od dziś ten cały złom, to twój dom...
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

gans pisze:
Nie zdziw się jak za 30dni OC do czerwonych blach zapłacisz prawie jak za cały rok
Byłem kilka dni temu w PZU, pytam czy można zarejestrować (bez żadnych blach) na VIN, żeby jechać na przegląd. Pan wyliczył mi 51 zł za te 30 dni, a roczne powiedział około 150zł, więc podziękowałem. Dzisiaj rozmawiałem z inną Panią w firmie ubezpieczeniowej i powiedziała, że na czerwone blachy już mogę wykupić normalne na cały rok, a po miesiącu robi się tylko korektę w polisie wpisując stałą rejestrację. Więc mam nadzieję że tak to załatwię. Co ważne podobno OC trzeba wykupić koniecznie w dniu wydania blach, więc będzie lekki kocioł.
Fakt. Miałem tak samo z polisą. Podajesz później tylko inny nr rejestracyjny i tyle . :smile:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: trud »

gans pisze:...Ale stwierdziłem, że pójdę po blachy, oc i pokręcę się trochę pod domem zanim pojadę na przegląd...
No to uważaj, bo bez przeglądu ubezpieczenie jest nieważne.
glukasz
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 23.07.2015, 16:55
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: glukasz »

Witam.

Zdejmowałem dzisiaj owiewki i z lewej strony ułamałem jeden z tych dwóch bolców, co się wciska w te gumowe dziury. Sama główka odleciała. Będzie to siedziało na jednym? Trochę to głupie pytanie, bo jakby miało wytrzymać na jednym to by był jeden :roll: Nie wiem co mam teraz z tym zrobić?
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Next22 »

W to co zostało wkręcić wkręt-śrubę i na takim zbrojeniu ulepić reszte z poxyliny :)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
glukasz
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 23.07.2015, 16:55
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: glukasz »

W to co zostało wkręcić wkręt-śrubę i na takim zbrojeniu ulepić reszte z poxyliny :)
Podobnie pomyślałem. Nawiercę słupek i odłamany kawałek i skręcę na wkręcie. Brzmi to dziwnie ale może zadziała. :wacko:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

glukasz pisze:
W to co zostało wkręcić wkręt-śrubę i na takim zbrojeniu ulepić reszte z poxyliny :)
Podobnie pomyślałem. Nawiercę słupek i odłamany kawałek i skręcę na wkręcie. Brzmi to dziwnie ale może zadziała. :wacko:
Zadziała zadziała Ja kiedyś też tylko przyklejał m ale wiecznie się urwał ten kołek więc zrobiłem tak jak pisze kolega powyżej przykleiłem na wiercił m przykręciłem i święty anielski spokój. :ok:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

Hej, mam zapytasa. Czy a jeśli tak to czym moge umyć dół silnika w NaX 125 ze starego zaleglego syfu? Chodzi mi ochywiscie o mycie a raczej przeplukanie silnika wewnatrz. Tak by wyremontowany silnik po dotarciu ma mineralnym po wlaniu syntetyka ktory pewnie rozpuścić wszelkie zależałe syfy nie pracowal od nowosci na breji. Mozna tambnp nalać benzyny, pomachać chwilę silnikem i wylac toto? No i w ogole czy jest sens takiego przeplukiwania, czy silnik sam sie wyplucze? :niewiem:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: bartekk »

Grzesiek - jaki syf ma być z dotarcia silnika po remoncie? Ile tego oleju wlewasz? Ile zaoszczędzisz wlewając mineralny?
Odpowiedz sobie sam..... :)
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

Bartek nie chodzi o oszczędność w czasie stosowanie mineralnego A o to że po prostu na oleju mineralnym silnik lepiej się dociera oleje półsyntetyczne lub syntetyczne mają zbyt dużo dodatków łagodzących tarcie i proces docierania nie przebiega tak jak powinien. A żeby było śmieszniej to oleje mineralne wcale nie są nie są tańsze niż półsyntetyczne czasami wręcz są nawet droższe. A bebechy w silniku chcę przepłukać dlatego że mam podejrzenie że Po pierwsze primo może tam być sporo ciernego syfu jeszcze sprzed remontu, a po drugie chcę żeby po wlaniu tam świeżego oleju był tylko olej i nic więcej. Ja też na początku myślałem że będę docierał na półsyntetyku ale okazuje się że wcale tak nie jest jak nam się czasem wydaje.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: bartekk »

Czy koło tylne z dominatora 650 będzie pasowało plug&play do TA 600. Chcę zmienić bęben z tyłu na tarczę, a koła z dominatora są znacznie tańsze od trampkowych.

ps: Grzesiu jak tam mój wahacz :grin: :grin: :grin:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

bartekk pisze:Czy koło tylne z dominatora 650 będzie pasowało plug&play do TA 600. Chcę zmienić bęben z tyłu na tarczę, a koła z dominatora są znacznie tańsze od trampkowych.

ps: Grzesiu jak tam mój wahacz :grin: :grin: :grin:
pamietam, jest twój jak tylko załozę Afrykański, a doczytaj o wielkości tarczy hamulcowej. ewentualnie w czym może być różnica to ośka i łożyska, ale to raczej nie problem.


DOBRA A TERAZ MÓJ ZAPYTAS: JAKIE SA PRAWIDŁOWE LUZY ZAWOROWE W HONDZIE NX 125 99 ROK?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

Nadol, dzieki wielkie.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Poci się przy uszczelce pokrywy zaworów w cylindrze tylnym. Czy żeby wymienić uszczelkę pokrywy muszę kombinować z obniżaniem silnika w 650'tce ? Sprawdzając luz zaworowy robiłem przez dekielki więc nie wiem czy trzeba coś kombinować dodatkowo po za zdjęciem zbiornika, airboxem, gaźnikami i wężykami. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pytanie z osobna dotyczy również XRV 750 - RD04 - również tył.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
RobertZKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 17.02.2017, 11:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: RobertZKL »

Witam.
Jestem w trakcie robienia gaźników i zauważyłem, że zaworek iglicowy jednego z gaźników bardziej poddaje się ciężarowi pływaka(ledwo go odbija). Oznacza to jego zużycie? Na alledrogo są zaworki z gniazdami do gaźników <87 i >96. Czy podejdą do gaźników TA '93? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Mazak »

hejka
powiedzcie mi czy ta płyta powinna mieć taki luz???, bo śruby są dociągnięte na maxa a wszystko fabryczne :niewiem:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość