Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Lowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 19.09.2018, 13:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Lowek »

Mam pytanko, pod koniec dzisiejszej przejażdżki (trochę offa i power slidy) sprzęgło zaczęło się ślizgać i nie da się w ogóle ustawić luzu na klamce( nawet przy popuszczeniu śrub przy pokrywie) Poczekałem aż ostygnie, ale mimo wszystko ledwo dojechałem do domu.
Skończyło się sprzęgło czy jakiś inny powód jest możliwy?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Dziwne ?? Zdemontuj z mocowania przy deklu i zobacz czy linka się nie zacina. Skoro luzowałeś nakrętki to luz musi być. Jak wkładasz linkę przy deklu to luz bierze się z ramienia, na którym jest jej mocowanie a nie z samego sprzęgła. Luz na klamce powinien być ok. 1-2cm. Jeśli jechałeś bez luzu to sprzęgło możesz zjarać, ale nie tak szybko. Sprawdź ile masz wysuniętą regulację przy klamce.
PS. Możesz mieć luz, ale to nie znaczy, że tarcze i sprężyny są w normie serwisowej. Zakładam że się ślizgało bo za mocno masz linkę skręconą. Z upływem czasu używania sprzęgła musisz naciągać linkę a nie odwrotnie.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Lowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 19.09.2018, 13:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Lowek »

Dzięki za odpowiedź, właśnie przy klamce popuscilem do końca, a luz na klamce przed wyjazdem miałem. Z mocowania na deklu linkę całkiem wyciągnąłem a i tak dalej jest napięta.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Lowek pisze:Dzięki za odpowiedź, właśnie przy klamce popuscilem do końca, a luz na klamce przed wyjazdem miałem. Z mocowania na deklu linkę całkiem wyciągnąłem a i tak dalej jest napięta.
Nasmaruj linkę. Kup nową i miej zapas albo wymień, bo możesz niedługo mieć niespodziankę w postaci ciągłej jazdy bez postoju :grin:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Lowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 19.09.2018, 13:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Lowek »

Zacznę od wymiany linki w takim razie, dzięki.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

Paweł pisze:Proszę o info jaka jest szerokość/długość kierownicy w 600. Najlepiej gdyby ktoś miał ją bez manetek bo pomiar może trochę przekłamywać przez wystające właśnie chwyty.
Może komuś by się chciało zmierzyć?...
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

nic nie ma na klapce? Nie widać gdzie idą przewody?
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Kristobal »

Podgrzewanie odzieży.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Kristobal »

Wywal toto. Widziałem w Palermo w maju skuterzystów z motokocami gdzie w dzień było 23 a rano z 13 C. Mieszkasz w klimacie umiarkowanym który się ociepla. Nie bądź jak Włoch. Bądź jak Polak. :)
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: bialy »

Kristobal pisze:Podgrzewanie odzieży.
Kristobal pisze:Wywal toto. Widziałem w Palermo w maju skuterzystów z motokocami gdzie w dzień było 23 a rano z 13 C. Mieszkasz w klimacie umiarkowanym który się ociepla. Nie bądź jak Włoch. Bądź jak Polak. :)
Paweł pisze:nic nie ma na klapce? Nie widać gdzie idą przewody?
Ponieważ nastąpiło pewnie nieporozumienie i wszystkie moje posty poszły w niebyt, pozwólce, że uporządkuję Wasze odpowiedzi :)
Pytanie, na które odpowiedzieliście, dotyczyło niestandardowego gniazda zasilania widocznego na zdjęciach :)

Obrazek
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adampio »

Cześć, powoli wracam powypadkowo do Trampka i szukam chętnego do wymiany oleju silnikowego (olej i filtr mam, sprawność i pogoda - nie zachęca). Jedyny warunek to nie za daleko od Śródmieścia 100licy [FLUSHED FACE]
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Dlugi1 »

Czy świeca Champion RA4HC będzie dobra do TA650? Jeździ ktoś na takich świecach?
Pytam, bo mam w narzędziówce klucz przegubowy (może oryginalny?) ale 16-kę. Taki ma rozmiar świeca Champio-na, Denso i NGK mają 18mm. Kompletuję swoją narzędziówkę i zastanawiam się czy kupować klucz do świec prosty (co może utrudniać wymianę świec w razie potrzeby) czy przejść na inne świece z rozmiarem 16mm i móc użyć klucza, który posiadam?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Artek »

Obawiam się, że do przedniego garnka nie wsadzisz klucza 18-ki.
Dominator.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 833
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: magneto »

Artek pisze:Obawiam się, że do przedniego garnka nie wsadzisz klucza 18-ki.
A w 650-ce nie są w oryginale świece na klucz 18 mm (nie mam / nie miałem 650, ale tak z Haynesa wychodzi)?
Sprecyzuj, plisss.
Osobiście, to nie bawiłbym się w dokupywanie (nietypowych) świec do posiadanego klucza. Moim zdaniem - to i lepiej i taniej będzie zdobyć (kupić, dorobić) odpowiedni klucz.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Artek »

Magneto racja. Trampek 600 i 650 ma takie same świece na klucz 18. Np. NGK dpr8ea9.

Niestety klucze do świec nasadowe w marketach są bardzo miękkie a normalna nasadka z grubymi ściankami nie wchodzi w przedni cylinder. Długość klucza ma w przypadku trampka bardzo duże znaczenie. Trza szukać albo oryginału (oryginał w serwisie kiedyś stał po ok. 60 zł) albo nasadki twardej z cienkimi ściankami. Ja dorabiałem sobie klucz ( chyba gedore, sprawdzę za tydzień), bo nie miałem oryginału.

Na pytanie wątkotwórcy nie znam odpowiedzi. Świeca champion ma takie sam gwint, ale ważna jest także wartość cieplna świecy. Przychylam się do zdania Magneto i wolałbym nie eksperymentować dla świętego spokoju.
Dominator.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Dlugi1 »

Klucz na 16mm już mam - i to chyba oryginalny. A takiego z przegubem na 18mm nie mogę znaleźć...
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Dlugi1 »

Z poświątecznych nudów zabrałem się za grzebanie przy Trampku. Chciałem wymienić świece i przy okazji ściągania baku sprawdzić wreszcie jego pojemność i zaglądnąć do filtra powietrza.
Filtr czysty, nad bakiem pracuję, ale świece mnie pokonały. Mam klucz 18 rurkowy długi na 160mm. Pokonały mnie obie świece te głęboko schowane, nie pomogło luzowanie chłodnicy. Wyglądało jakby klucz miał za dużą średnicę w pozostałej części i nie pozwalało to na nałożenie go na świecę - jakby oś świecy nie była współosiowa z otworem w pokrywie. Skończyło się na wymianie tylko tych 2 dostępnych i po ocenie ich stanu więcej nie kombinowałem.
Pokażcie, jakich kluczy używacie do tych 2, trudniej dostępnych świec?Obrazek

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: długi »

Ja używam oryginalnego z hondy ntv,może do trampka jest taki sam.Będę w garażu to zrobię zdjęcie.Wymiana świec takim kluczem to przyjemność.Nic nie trzeba odkręcać ani ściągać.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: makumba »

Jest specjalny klucz do świec w oryginalnym zestawie narzędzi trampkowych. Pamiętam, że wymieniałem świece przy użyciu tego klucza i poszło :thumbsup:

...i jeszcze moje pytanie kojarzy ktoś może czy Osmand działa (nawiguje) w trybie offline, sam go używałem ale już nie pamiętam i nie mam jak teraz tego sprawdzić a info potrzebne?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: bialy »

OSMAnd ma to w tytule: OsmAnd — Offline Travel Maps & Navigation
OsmAnd is an offline navigation application with access to the free, worldwide, and high-quality offline maps.

https://play.google.com/store/apps/deta ... net.osmand
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości