Co to za strona Warto tam kupować ??

motocyklowo
Awatar użytkownika
Daroo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 13.06.2010, 16:20
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kalisz

Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: Daroo »

Panowie widze kilka fajnych rzeczy które bym chętnie kupił ale pytanie do Was jak tam zrobić transakcje http://www.banggood.com/Wholesale-Motor ... tType=desc
Olej trzeba mieć w głowie, nie tylko w silniku!
Xl600V->XRV750->XL1000Vsd01->XT6003tb,XL1000Vsd02->XT660X->K1200LT->XL700V->VFR800X Crossrunner,XS750eCafeRacer,MT-10 Sahara
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: Wolo »

Można, kupować, wszystko OK, czas oczekiwania 2-6 tyg.
Kupujesz, jak w każdym innym sklepie internetowym. Zakładasz konto, wybierasz towar, płacisz (można paypalem) i czekasz na listonosza.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: tadzik »

Zapomniałeś dodać, że można jeszcze dopłacić cło doje...ane przez "naszych" :wink:
Z innego forum spotkałem się z opinią, że oni tam często nie mają tego co sprzedają i trzeba długo czekać na przesyłkę. Osobiście nic tam nie kupowałem, natomiast kupowałem na Aliexpress.com i raczej problemów nie było (jeśli chodzi o szpeje do moto). Jednakowoż raz jakieś złe licho mnie podkusiło i kupiłem smartfona ASUS za kwotę coś ponad 100 USD. Dość długo czekałem na przesyłkę i się okazało:
1. Karta pamięci 16GB (którą kupiłem w komplecie) w ogóle nie była widziana przez smarka, żadna inna karta też. fuck! nic to, przecież mam 16GB pamięci wbudowanej :grin: no i tu następuje pkt 2. o treści:
2. miał mieć 16GB pamięci wbudowanej i rzeczywiście tyle raportował, ale po wgraniu ok. 1GB danych (zdjęcia, video itp) zameldował, że nie ma już miejsca na robienie zdjęć :D Super!
3. Nawigacja MEGA! Tzn zapewne mega, ale nie zdążyłem sprawdzić bo cały czas wyszukiwała satelit. Sie gnoje poukrywały przed moim smark-fonem :/ :egh:

Konkluzja; przechytrzyłem sam siebie bo myślałem, że będę miał superwypaśny sprzęt za trzy stówki! Będę u nich kupował tylko proste rzeczy; żelastwo, plastik, nic specjalnego/skomplikowanego. Nie dam się drugi raz wydy...ać na żółto :/ :egh:
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: Roland »

Kupowałem na Banggood - jak dla mnie super obsługa.
Zgodnie z ich regulaminem mam 3 dni po otrzymaniu przesyłki żeby sprawdzić działanie (poza standardową gwarancją oczywiście). Jeśli kupiona rzecz nie działa/coś jest nie tak to ich informuję i w większości albo wysyłają drugą rzecz albo zwracają koszty zakupu.
Okazało się, że sprzęt który kupiłem nie działa. Nie musiałem nic odsyłać. Wysłałem maila, załączyłem fotki/filmik pokazujący, że nie hula - przysłali za jakiś czas po prostu drugi egzemplarz nie oczekując zwrotu wadliwego towaru.

Aliexpress to zbieranina sprzedających (coś jak nasze Allegro) więc tam trzeba uważać na to od kogo się kupuje.

Banggood, DX to sklepy bezpośrednio sprzedające więc trochę mniejsze ryzyko (akurat te dwa wymienione mają dobre opinie).
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: miroslaw123 »

Kupowałem już kilka rzeczy, trzeba dobrze czytać bo rzeczywiście sprzedają towar który dopiero mają mieć... Fakt, że nie unikają kontaktu mailowego, zawsze można zrezygnować z zakupu i poprosić o zwrot na payapal. Generalnie wysyłają z kilku miejsc, na pewno nastaw się na długie oczekiwanie jak podają czyli 25 dni roboczych, czyli półtora miesiąca, może być wcześniej ale nie musi. Co co cła to proszę przeczytać poniżej, pewnie zapłaciłeś Vat nie cło, ja tak miałem a i tak zaoszczędziłem 1/3 ceny sklepowej.
W przypadku importu z Chin cło i podatki zapłaci importer

Do płatności należności celnych oraz podatkowych, w związku z importem towarów, generalnie zobowiązany jest każdy podmiot dokonujący importu towarów, niezależnie od tego, czy jest on przedsiębiorcą, czy osobą prywatną - wyjaśnia ekspert Vademecum Głównego Księgowego.
articleImage: W przypadku importu z Chin cło i podatki zapłaci importer fot. Thinkstock

Pytanie

Podatnik chciałby importować pokrowce do telefonów komórkowych z Chin.
Jak wygląda rozliczenie celno-podatkowe takiej transakcji?
Jaka jest kwota wolna od cła w przypadku importu z Chin?
Czy jeśli importuję towary paczkami (paczki pocztowe i listowne) w kwocie wolnej od oclenia należy zapłacić jakąś opłatę?
Ile wynosi wtedy cło, komu, w jaki sposób i w jakim terminie należy je zapłacić?
Czy trzeba wypełnić jakieś deklaracje i rejestrować się w urzędzie celnym?
Proszę o udzielenie odpowiedzi w dwóch wariantach w przypadku gdy podatnik jest czynnym podatnikiem VAT i drugi przypadek gdy nie jest vatowcem ze względu na nieosiągnięcie limitu.

Odpowiedź

Do płatności należności celnych oraz podatkowych, w związku z importem towarów, generalnie zobowiązany jest każdy podmiot dokonujący importu towarów, niezależnie od tego, czy jest on przedsiębiorcą, czy osobą prywatną.

Uzasadnienie

W przypadku importu towarów nie ma znaczenia, czy podmiot dokonujący importu jest przedsiębiorcą, czy osobą prywatną, zaś jeśli jest przedsiębiorcą – nie ma znaczenia, czy jest zwolniony z VAT, czy też jest czynnym podatnikiem VAT. W każdym bowiem przypadku import jest zasadniczo czynnością podlegającą należnościom przywozowym (cłu) i podatkowi od towarów i usług. Różnicą jest ewentualnie to, że dla podatnika VAT czynnego podatek należny od importu jest jednocześnie podatkiem naliczonym, który może u niego podlegać odliczeniu.

Zgodnie z przepisami art. 23 i 24 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009 z 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz. U. UE seria L Nr 324, s. 23), zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie. "Towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę. Zwolnienia nie stosuje się do:
a) wyrobów alkoholowych;
b) perfum i wód toaletowych;
c) tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Jeśli zatem w przesyłce znajdowałyby się towary o wartości niższej niż 150 euro, to zastosowanie znajdowałoby zwolnienie z cła.

Nie ma tu natomiast raczej zastosowania żadne zwolnienie z VAT od importu. Wprawdzie, zgodnie z art. 51 u.p.t.u. zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro, jednakże zwolnienia powyższego nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Tak więc – w związku z przywozem kupionych w Chinach towarów trzeba byłoby uiścić podatek od towarów i usług.
O sposobie płatności należności celnych w przypadku sprowadzenia towarów przez pocztę stanowi art. 65a ustawy z 19 marca 2004 r. - Prawo celne.

Jak wynika z tych przepisów, w przypadku doręczania przez operatora publicznego przesyłek zawierających towary, w stosunku do których powstał obowiązek uiszczenia należności celnych operator jest zobowiązany pobrać te należności od odbiorcy przed wydaniem mu przesyłki. Pobrany podatek operator jest zobowiązany przekazać na rachunek właściwej izby celnej w terminie 10 dni od dnia wydania przesyłki odbiorcy. Najpóźniej następnego dnia roboczego po upływie terminu, o którym mowa, operator jest zobowiązany dostarczyć do urzędu celnego, w którym przesyłka została przedstawiona, dowód przekazania podatku (i należności przywozowych) wraz z wykazem zawierającym numery dokumentów celnych dotyczących przesyłki, datę wydania przesyłki odbiorcy oraz kwotę należności przywozowych. W przypadku niepobrania podatku od odbiorcy przesyłki operator jest zobowiązany do uiszczenia tych należności w terminie 10 dni od dnia wydania przesyłki odbiorcy.

Podkreślić należy, że w przypadku importu towarów, który nie odbywa się w ramach gospodarczych procedur celnych, podatnikiem są osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne, na których ciąży obowiązek uiszczenia cła. Status podatnika jest tutaj niezależny od faktu wykonywania działalności gospodarczej. Obowiązek uiszczenia cła związany jest z ciążącym na określonym podmiocie długiem celnym, więc podatnikiem w przypadku importu jest ten podmiot, który jest dłużnikiem celnym (na którym ciąży dług celny).

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z 12 października 1992 r. ustanawiającego Wspólnotowy Kodeks Celny (Dz. Urz. UE specjalne wydanie polskie dziedzina 02, tom 4, s. 307) – dalej WKC, dług celny powstaje w chwili przyjęcia zgłoszenia celnego. Dłużnikiem jest zgłaszający. W wypadku przedstawicielstwa pośredniego, kiedy jako zgłaszający występuje agencja celna, dłużnikiem jest również osoba, na rzecz której składane jest zgłoszenie celne.

Tak więc również osoba fizyczna, która otrzymuje prywatnie przesyłkę z kraju trzeciego (np. z Chin), jest podatnikiem z tytułu importu towarów. Jeśli przesyłka jest doręczana za pośrednictwem poczty, to wówczas podatek (i należności przywozowe) pobierane są przez pocztę.

Z przepisów art. 33c u.p.t.u. wynika, że przypadku importu towarów doręczanych w formie przesyłek przez operatora publicznego w rozumieniu art. 3 pkt 12 ustawy z 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe do podatku z tytułu importu towarów przepis art. 65a stosuje się odpowiednio. Powyższe oznacza, że VAT od importu towarów jest pobierany na takich samych zasadach przez pocztę.

Odpowiedź pochodzi z programu Vademecum Głównego Księgowego
Adam Bartosiewicz 29.12.14
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: Wolo »

Ja kupuję głównie rzeczy do kilkudziesięciu $, albo rozbijam zamówienie i nigdy na cło mi nie trafiło. Co innego z USA- każda jedna trafiała, ale kwoty też wyższe.
Co do terminów dostaw- max 34 dni, min 12 (kalendarzowych).
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
harvi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 27.03.2015, 22:19
Mój motocykl: XL700V

Re: Co to za strona Warto tam kupować ??

Post autor: harvi »

Z USA też można cło ominąć nawet przy kwotach ponad 100 USD, przy zamówieniu wpisać dostawę na kolegę / koleżankę i koniecznie poprosić nadawcę o dopisanie na dokumentach przewozowych / fakturze: GIFT - NO COMMERCIAL VALUE ;-)
Yamaha FZS600 Fazer (10673 km) poszedł w dobre ręce :]
Triumph Sprint ST 1050 (22539 km) ehhh :(
Honda Transalp XL700VA :D

http://www.motoaktywni.org.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości