Idealny bank dla turysty

motocyklowo
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Idealny bank dla turysty

Post autor: Neno »

Istnieje ?
Może ktoś ma coś dobrego i poleca, może mamy wśród nas bankowców.
Każde udogodnienie mile widziane, czy to w formie bezpłatnych wypłat z bankomatów ( w kraju i zagranicą), niskiego oprocentowania karty kredytowej (najlepiej darmowej), może jakieś dobre ubezpieczenie...
Piszcie, chciałbym przed sezonem zmienić swój aktualny bank (Mbank) a ofert jest tyle, że można spędzić tydzień i nadal za dużo nie wiedzieć.
Poza tym, taki temat myślę, że przyda się nie tylko dla mnie, każdy coś tam dla siebie wyniesie.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: wojtekk »

W mBank masz wiele z tych rzeczy co potrzebujesz. Mają ofertę wypłat za darmo, ubezpieczenie w cenie karty kredytowej etc. Czemu tę ofertę odrzucasz?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: wilq.bb »

Chętnie też poczytam Waszych rad w tym temacie, bo Alior zaczyna mnie wkurzać z różnych powodów i na coś mądrego trzeba zmienić.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: mishieck »

Alior Sync - ale nie wiadomo jak długo bo wszystko na psy schodzi.
Awatar użytkownika
MARCINm10
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 474
Rejestracja: 11.09.2012, 20:49
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: MARCINm10 »

Dopisuje sie do tematu i chętnie poczytam co maja inni do powiedzenia o różnych bankach bo konta jeszcze nie mam
Ostatnio zmieniony 23.02.2014, 16:07 przez MARCINm10, łącznie zmieniany 1 raz.
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: mishieck »

MARCINm10 pisze:Dopisuje sie do tematu i chętnie poczytam co maja inni powiedzenia o różnych bankach bo konta jeszcze nie mam
Jarosław?! To ty?! :grin:
Awatar użytkownika
MARCINm10
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 474
Rejestracja: 11.09.2012, 20:49
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: MARCINm10 »

Nie Jarosław ino Marcin
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Dober »

Rowniez polecam Alior Sync-jak na razie wciaz za free. Dodatkowo przyda sie konto w kantorze walutowym Aliora-rowniez za free. Kupujesz tam waluty, mozesz tez wyrobic sobie karte (tez za free) rozliczana w € lub $. Zachowuje sie jak kredytowka. Uzywam tego rozwiazania od samego poczatku i nigdy mnie nie zawiedli.


Wysłane przez Tapatalk
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Kristobal »

mBank okrutnie spartolił swoją stronę. Najpierw (jak gugle) oferowali alternatywną do wyboru. Jak trzeba było wymyśleć nowe hasło/logowanie to dałem spokój ze sprawdzaniem jej nawet - po co mi jak stara dobra. Widać nie byłem sam bo potem ustalili że to samo hasło będzie dla obu. A potem po prostu wepchnęli chamliwie swój nowy produkt czyli koszmarną stronę i aż się chciałem wypisać tak mnie wnerwili. Na razie zostaję, bo właśnie mają wygodne te różne ubezpieczenia turystyczne, zdrowotne, komunikacyjne - że można na daty sę kupować lub na miesiące. Teraz kartę mają debit gold co to już niby zawiera ubezpieczenie turystyczne i darmowe bankomaty na całym świecie za 10zł/miesiąc - nie jestem pewien doczytać trzeba. Także warte rozważenia
I tak w podróży trzeba mieć dwie karty różnych banków i firm, niejeden się o tym przekonał.
Do Inteligo nie mam uwag, do niedawna. Szybkie przelewy wewnątrz, meldowanie smsem 6zl/mies o ruchu na koncie bardzo pożyteczne- za granicą również. (Ponoć lepiej za granicą mieć kody na kartce, bo smsy to róznie latają. ) Tylko spaprali coś tą usługę niedawno gdyż rozdzielili na zmianę stanu konta i na zaksięgowanie i tera po dwa smsy przychodzą w sprawie tej samej. A raz miałem obciążenie kwotą z kosmosu wziętą. Będę musiał napisać donos...
Ostatnio zmieniony 23.02.2014, 16:28 przez Kristobal, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Neno »

MBank "trochę" mnie zdenerwował ;)
Nie mówię, że się z nimi definitywnie rozstanę ale po tym co poobserwowałem przez zimowy sezon to warto mieć dwa konta, w tym jedno z niskim limitem wypłat na wypadek "gnata przy skroni". Dlatego chyba założę sobie drugie a które zostanie jako główne - to się jeszcze zobaczy.

Konto walutowe - polecała mi to Leo, zastanawiałem się nad tym aż zapomniałem - fajne rozwiązanie, trzeba o tym pomyśleć.

P.S. o Ubezpieczeniu w Mbanku nawet nie wiedziałem... drogie nie jest, biorę się za studiowanie OWU. Trochę niskie sumy ubezpieczeń ale i składka rozsądna - 11.99zł/m-c.
Dla zainteresowanych link:
http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpi ... ja-podroz/


EDIT: Karta o której wspomina Kristobal - za free wypłata z bankomatów w kraju i zagranicą, jedyny koszt to przewalutowanie ( cokolwiek się kryje pod tym pojęciem ;) )
Ubezpieczenie płatne osobno - 11.99
Powyższe info otrzymane w BOK.


P.S. A ja myślałem, że Forum śpi, a Wy widzę czuwacie! ;)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: wojtekk »

Kiedyś specjalnie na podróże (a miałem ich przez ten czas sporo i sie opłacało) kupiłem u nich kartę platinum. W cenie było bdb ubezpieczenie włącznie z ubezpieczeniem na zgubienie bagażu. A to w cenie karty za 0 pln rocznie:) poszukać może takiej oferty. Ja to znalazłem w mbanku i tam na szybko bo miałem u nich historie od kilku lat. Tak więc miałem pakiet za free.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: mirkoslawski »

hehe - "mój temat" bom z branży bankowej (co prawda zajmuję się szkoleniami i coachingiem ale w końcu w Banku :wink: ).

A zacznę tak - nie ma Banku idealnego (niestety) - każdy ma inne potrzeby i trzeba zrobić sobie swoją analizę, czego potrzebuję a co jestem w stanie "znieść" czy też zaakceptować. I nie znam na rynku takiej firmy, która zadowoli każdego.
Znam mBank (dawny MultiBank) - Neno, moim zdaniem mają część tego, czego szukasz (wypłaty za free w kraju i zagranicą), ubezpieczenia podróżne, Consierge, kartę Miles & More, dostęp do konta przez internet/telefon/mobile, dobre zabezpieczenia przy transakcjach zdalnych. Nie wiem czym Cię zdenerwowali ale sam musisz podjąć decyzję, czy to co mogą Ci dać jest "cenniejsze" niż powód złości :wink:

P.S. koszt przewalutowania - w zależności od systemu płatniczego (VISA, Mastercard) przy wypłacie gotówki za granicą jest ona przeliczana po kursie banku wystawcy karty (o ile dobrze pamiętam definicję :smile: ), przy VISA najpierw wypłacana waluta jest przeliczana na dolary a później na PLN, przy Mastercard na EURO a później na pln. Warto mieć dwie karty i to dwóch wystawców - i VISA i Mastercard - nie tylko ze względu na przewalutowania ale i na fakt akceptowalności w poszczególnych państwach. Na każdym przewalutowaniu "kupuje się" walutę od banku a więc po tym wyższym kursie :smile:
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: wojs »

Hmmm od chyba wakacji 2013 mBank pobiera oplate za wyplaty z bankomatów za granica, dodatkowo doszly dodatkowe koszty w ramach samego konta (minimalna kwota transakcji karta ..bo jak nie to pobierzemy oplate).

Jakis czas temu zalozylem konto w BGZ z pakietem, w ktorym placa mi 1% najwyzszej wplaty na konto (max 50PLN - warunek, chyba lokata, przelew wynagrodzenia i zgoda na reklamy na maila). Zalety wyplaty w kraju i za granica z bankomatow (wszelakich) = 0PLN. Oplata za karte 5PLN (lub 8 w zaleznosci od wartosci platnosci karta) ..ale mozna dostac 50PLN miesiecznie. Sumarycznie 45x12 -> 540 na plusie na rok. Oczywiscie dostep przez internet, zakladanie lokat itp.

Nie potrafie powiedziec jak wyglada sprawa z kartami kredytowymi ... dawno temu zamknalem ten temat w Reifeissen Banku. Aktualnie .. nie potrzebuje.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: wojtekk »

wojs pisze:Hmmm od chyba wakacji 2013 mBank pobiera oplate za wyplaty z bankomatów za granica, dodatkowo doszly dodatkowe koszty w ramach samego konta (minimalna kwota transakcji karta ..bo jak nie to pobierzemy oplate).
Niedawno mi proponowali za jakąś stałą (niewielką) kwotę wypłaty za free niezależnie od kwoty. Ale nie zagłębiałem się, bo nie interesowało mnie.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Kristos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 07.03.2011, 21:32
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Kristos »

Ja ma ,,kredi agrikol'' i jak do tej pory nie miałem problemów. Nawet w Maroko za korzystanie z bankomatów i płacenie kartą doliczyli coś około 20pln. Dramatu więc nie ma.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Adampio »

Za granica konieczna dywersyfikacja, bo bank (każdy) potrafi zablokować kartę bez ostrzeżenia bo ponoć dostał informacje o próbie oszustwa.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Neno »

wojs pisze:Hmmm od chyba wakacji 2013 mBank pobiera oplate za wyplaty z bankomatów za granica, dodatkowo doszly dodatkowe koszty w ramach samego konta (minimalna kwota transakcji karta ..bo jak nie to pobierzemy oplate).
W mBanku trzeba mieć jakąś "specjalną" kartę by wypłaty były za free.
Podobno mi już takową wysłali. Czekam.
By nie było opłaty za kartę kredytową należy wykonać rocznie minimum ileś tam operacji (chyba 60) lub suma operacji (nawet jednej) musi przekroczyć 12.000zł.
Na razie więc chyba pogodzę się z mBankiem ale założę konto jeszcze gdzieś, a gdzie, to mam nadzieje, ze ten temat pozwoli mi podjąc dobrą decyzję.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: Bosman78 »

Jako branzowiec, polecam odrzucic emocje i podejsc pragmatycznie do tematu tj. Przeleciec sie po tabeli oplat i prowizji oraz funkcjonalnosciach. Sam mam konto w mBanku ( dawny multibank) w taryfie intensive, masz wszystko za free, przelewy, karty bankomaty w kraju i za granica do tego bardzo dobra platforme transakcyjna. Praktycznie wszystkie sprawy mozna zalatwic przez telefon lub www. Aha konto tez jest za free pod warunkiem przeprowadzania odpowidnich obrotow lub odpowiedniego osadu depozytow, ale to nie jest problem bo niekoniecznie musza to byc obroty z tytulu umowy o prace po prostu obroty.
DL650A
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 463
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: marek79 »

Ze swojej strony mogę zaproponować konto w MILLENNIUM
Neno przejedź się do oddziału zapytaj się o warunki na terenie UE oraz poza granicami UE.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Idealny bank dla turysty

Post autor: MADRAFi »

po pierwwsze to czy dana karta rozliczana jest w EUR czy USD zalezy od banku i wystawcy karty
teraz coraz czesciej obie karty rozliczane sa w EUR (korzystniej dla banku)

Przy wyjazdach zagranicznych i opcji posiadania wielu wielowalutowych kont sprawdz CITI, to czy jest najtaniej -czy nie to zalezy od wielu rzeczy. ale generalnie nie powinni zostawic cie w czarnej dupie. Niewatpliwa zaleta sa oddzialy rozsiane po najdziwniejszych krajach :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości