Tempomat ?

motocyklowo
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tempomat ?

Post autor: ant6 »

[quote="mishieck"]A wystarczy kawałek grubszej "trytytki".

proste rozwiązania są najlepsze :-) ...i najtańsze :grin:
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Tempomat ?

Post autor: falco »

leszek mrowka pisze:...w mieście i terenie zawadza jednak :wink:
Z ciekawości spytam, bo jeżdżąc 2 sezon w różnych warunkach, zawsze go "włączam" lub "wyłączam" w zależności od warunków, więc tak się zastanawiam w jaki sposób Ci zawadza w pozycji "wyłączony"...? :niewiem:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tempomat ?

Post autor: ant6 »

długo coprawda nie jeżdże ale jakoś ciężko mi się go przestawia w pozycję wyłączony :-). Tak swoją drogą zastanawiam się nad wdrożeniem wersji bardziej zaawansowanej technicznie ale czy to ma sens w ogóle :niewiem: .
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Tempomat ?

Post autor: falco »

U mnie w pozycji włączonej (na grzanych minetkach, nie pamiętam czy jeździłem też na zwykłych gumach) trzyma się pewnie i nie ma szans na samowolne przesunięcie. Zresztą mocno się napociłem przy zakładaniu, bojąc się, że pęknie, bo musiałem mocno rozchylić uchwyt.
Natomiast wyłączenie (zawsze tylko w 1 kierunku) zajmuje moment i gdy jest na dole w niczym (mi) nie przeszkadza.

Może u Ciebie, to kwestia manetek lub samego kształtu tempomatu (są różne firmy)?
Ja mam Scotta, jest wąski i długi, mógłby być 1cm krótszy, bo gdy mam inną kurtkę z szerszym rękawem, potrafi oprzeć się o mankiet, ale już po pierwszych kilometrach byłem bardzo zadowolony i banan na gębie pozostał. Po kolejnych tysiącach km, nie wyobrażam Sobie jazdy w trasie bez "najdroższego kawałka plastiku". ;)

Widziałem też innej firmy (chyba z Larssona), krótkie bardziej "łyżkowate". Niby kształt bardziej ergonomiczny, ale gdy się przymierzałem absolutnie mi nie pasował.

Wszystko jak zawsze zależy od preferencji i upodobań, to co jednemu świetnie leży, drugiemu nawet nie podejdzie. Ja miałem mocno sceptyczne podejście, ale gdy... 1 raz włożyłem, nie chciałem już zdjąć... :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Tempomat ?

Post autor: grad74 »

przeszczep pisze:można też wpaść kilka razy w lekkie bagno i manetka w automacie dostanie tempomatu :D
Ano dokładnie, mój "tempomat" to pewnie skutek niezbyt czystej linki lub rolgazu ale sam z siebie tak się jakoś zacina czy jak by to nazwać że ciężkawo chodzi że własnie robi mi za tempomat i nie zamierzam tego naprawiać :haha: . Grunt że jak tylko na chwilę puszczę manetkę to on sobie dośc długo i spokojnie wraca do pozycji jałowej a na przelotach nie męczy nadgarstka w ogóle bo jakoś nie czuć tego oporu podczas dodawania gazu. A patent z Trytką jest świetny bo te inne dupersztance to kolejny sposób na wydanie kaski , którą można spożytkować daleko bardziej pożytecznie :drinking: lub :crossy: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Tempomat ?

Post autor: bartekk »

Takie cuś ( tempomat) za 18 zł można kupić w strefagp we Wrocku. Kupiłem dwa - na TA i AA.
http://www.strefagp.pl/wspomaganie-racz ... -1466.html - tutaj pokazany jest innej firmy.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Tempomat ?

Post autor: falco »

To jest właśnie krótsza wersja, która mi zupełnie nie leżała (krótkie próby na sucho), ale może gdybym trochę pojeździł zmieniłbym zdanie. Wersja długa niemal od razu mi podeszła.
Tak czy siak, to zawsze kierownik musi podjąć decyzję czy chce, czy nie chce, bądź jeszcze nie wie, że chce lub nie... :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Tempomat ?

Post autor: grad74 »

falco pisze: Tak czy siak, to zawsze kierownik musi podjąć decyzję czy chce, czy nie chce, bądź jeszcze nie wie, że chce lub nie... :lol:
O! i tu jest prosto i jasnymi słowami wyjśnione :haha: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Tempomat ?

Post autor: grad74 »

grad74 pisze:
przeszczep pisze:można też wpaść kilka razy w lekkie bagno i manetka w automacie dostanie tempomatu :D
Ano dokładnie, mój "tempomat" to pewnie skutek niezbyt czystej linki lub rolgazu ale sam z siebie tak się jakoś zacina czy jak by to nazwać że ciężkawo chodzi że własnie robi mi za tempomat i nie zamierzam tego naprawiać :haha: . Grunt że jak tylko na chwilę puszczę manetkę to on sobie dośc długo i spokojnie wraca do pozycji jałowej a na przelotach nie męczy nadgarstka w ogóle bo jakoś nie czuć tego oporu podczas dodawania gazu.
No i po ptokach, mój "tempomat " się popsuł, bo mi się rolgaz naprawił, choć go nie prosiłem :sad: , :wink: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
braFF
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 317
Rejestracja: 03.07.2008, 10:25
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: Tempomat ?

Post autor: braFF »

I może i dobrze. To średnio bezpieczne jak manetka nie odbija...

zdroofka,
braFF


"Motocykl? Nie, to nie jest moje życie. To moja wolność."
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Tempomat ?

Post autor: Adampio »

@Falco:

Takie:
Obrazek
http://www.louis-motocykle.pl/tempomat- ... zny,p,9948
http://www.louis-motocykle.pl/tempomat- ... owy,p,9949?

Jeśli takie to na grzane manetki (i to z rantem zewnętrznym!) brałbyś calowy czy metryczny?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Tempomat ?

Post autor: falco »

Tak, taki sam model - metryczny, choć przy założeniu trzeba go rozgiąć, ale calowy będzie za luźny!!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
DZIK
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 08.05.2013, 12:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce/Samolubie

Re: Tempomat ?

Post autor: DZIK »

To rozwiązanie bardziej mi się podoba. Moim zdaniem jest też bezpieczniejsze i można samemu zrobić coś działającego na tej samej zasadzie z garażowych śmieci.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"prawdziwy mężczyzna nigdy nie błądzi ...on przemierza nieznane" ;)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Tempomat ?

Post autor: Adampio »

Ale jak to ma niby działać? Bo wyglada jak ustrojstwo do kurka gazowego starego typu :swieczki:
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Tempomat ?

Post autor: robii23 »

Tu masz cały test wraz z filmem:
http://www.webbikeworld.com/t2/go-cruis ... e-control/

konkluzja chyba może być tylko jedna:
Najprostsze rozwiązania sprawdzają się najlepiej.
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Tempomat ?

Post autor: Cambriel »

Rozwiązanie jak to określił
Adampio pisze: ustrojstwo do kurka gazowego starego typu
moim zdaniem jest bardziej niebezpieczne od "tempomatów" tego rodzaju
http://motolancuchy.pl/pl/p/Tempomat-mo ... FOFRD/1088
Mam podobny od zlotu wiosennego ( :thanks: organizatorzy) i jestem bardzo zadowolony, ba byłem już zadowolony w połowie drogi do domu ze zlotu.
Jego zasada działania nic nie zmienia w działaniu manetki gazu, puszczam-zdejmuję dłoń z tempomatu, manetka odbija i przymyka gaz, mam pełna kontrolę.
"Klucz do kurka gazowego" działa na zasadzie zablokowania manetki o dźwignię hamulca, puszczasz rękę i motocykl dalej jedzie z tą sama prędkością.
Jeżeli tak miało by być, jeżeli to jest bezpieczne rozwiązanie, to dlaczego konstruktorzy motocykli nie dodają jakiejś dźwigienki ustalającej stała prędkość przelotową. :egh:
Tak sobie wydumałem i takie mam zdanie na temat kontroli nad prędkością motocykla. :smile:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
DZIK
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 08.05.2013, 12:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce/Samolubie

Re: Tempomat ?

Post autor: DZIK »

Cambriel pisze:Rozwiązanie jak to określił
Adampio pisze: ustrojstwo do kurka gazowego starego typu
moim zdaniem jest bardziej niebezpieczne od "tempomatów" tego rodzaju
http://motolancuchy.pl/pl/p/Tempomat-mo ... FOFRD/1088
Mam podobny od zlotu wiosennego ( :thanks: organizatorzy) i jestem bardzo zadowolony, ba byłem już zadowolony w połowie drogi do domu ze zlotu.
Jego zasada działania nic nie zmienia w działaniu manetki gazu, puszczam-zdejmuję dłoń z tempomatu, manetka odbija i przymyka gaz, mam pełna kontrolę.
"Klucz do kurka gazowego" działa na zasadzie zablokowania manetki o dźwignię hamulca, puszczasz rękę i motocykl dalej jedzie z tą sama prędkością.
Jeżeli tak miało by być, jeżeli to jest bezpieczne rozwiązanie, to dlaczego konstruktorzy motocykli nie dodają jakiejś dźwigienki ustalającej stała prędkość przelotową. :egh:
Tak sobie wydumałem i takie mam zdanie na temat kontroli nad prędkością motocykla. :smile:
W sytuacji kryzysowej (np. utrata równowagi) możesz "zaplątać " się w tą dźwigienkę a wtedy tylne koło Cie wyprzedzi :mouthshut: "jeżeli to jest bezpieczne rozwiązanie, to dlaczego konstruktorzy motocykli" od razu nie profilują manetek w ten sposób? :tongue:
W tym rozwiązaniu motocykl w najgorszym wypadku będzie miał te same obroty i bez jakich kolwiek przeszkód można odjąć gaz. Dlatego uważam to rozwiązanie za bazpieczniejsze :cool: . Jutro coś takiego wystrugam i wkleje fotke :grin:
Ostatnio zmieniony 16.09.2013, 00:19 przez DZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
"prawdziwy mężczyzna nigdy nie błądzi ...on przemierza nieznane" ;)
Awatar użytkownika
DZIK
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 08.05.2013, 12:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce/Samolubie

Re: Tempomat ?

Post autor: DZIK »

Ps. Każdy stosuje to co mu pasuje. Dla mnie plusem jes to, że mogę dać odpocząć prawej ręce. Poklepać się po nodze żeby krążenie wróciło a motor od razu nie nurkuje na przednie koło :smile:
Ostatnio zmieniony 16.09.2013, 00:20 przez DZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
"prawdziwy mężczyzna nigdy nie błądzi ...on przemierza nieznane" ;)
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Tempomat ?

Post autor: Cambriel »

Twoja "rozwiązanie", moje "rozwiązanie", nasze "rozwiązania" są de best i dlatego warto się Obrazek

Obrazek
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
DZIK
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 08.05.2013, 12:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce/Samolubie

Re: Tempomat ?

Post autor: DZIK »

[quote="Cambriel"]Twoja "rozwiązanie", moje "rozwiązanie", nasze "rozwiązania" są de best i dlatego warto się Obrazek

Obrazek[/quote
:grin: ...i tu jestem zmuszony się z Tobą zgodzić :grin:
"prawdziwy mężczyzna nigdy nie błądzi ...on przemierza nieznane" ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości