Ostatnia droga do domu

motocyklowo
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Ostatnia droga do domu

Post autor: robii23 »

Wszyscy z Nas znają ostatnie zdarzenie drogowe z udziałem motocyklistów z Węgier.
Kto nie zna - proszę jest tutaj:
http://www.polskatimes.pl/artykul/58450 ... ,id,t.html

Nasi bracia Węgrzy organizują im przy współudziale ambasady powrót do domu. To jest ich inicjatywa i prośba zarazem żeby spotkać się w wyznaczonym miejscu ( np. na granicy PL/SK) i odprowadzić zmarłych kolegów do Budapesztu.
Termin na razie nieznany, ale chcą jak najszybciej się da. Prawdopodobnie tuż po naszym zlocie. Proszą Nas o o około 5 ludzi, niekoniecznie trampkarzy. Może być też więcej. Wszystko będzie zapewnione po za benzyną (zakwaterowanie, jedzenie itd).
Proszę roześlijcie wici do innych klubów, trzeba chłopaków godnie pożegnać.
Jak tylko termin będzie znany to wrzucę, choć i w tym są ugodowi i jeżeli będzie Nam pasowała jakaś konkretna data to się dostosują. Wszyscy mieszkali w Budapeszcie, więc tam jest Nasz cel.
Andreas będzie koordynował nasze węgiersko-polskie ustalenia. Ja mu tylko będę pomagał. Macie pytania piszcie.
Liczą na Nas!

1. Ja się piszę - choć mam 2 dni w czerwcu których ruszyć nie mogę, wtedy tylko odpadam.
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: kret »

puściłem dalej do Sztormiaków

http://www.vstromclub.fora.pl/akcje-cha ... ,8473.html

jeśli nie wypadnie to 15-17 czerwca kiedy mnie nie ma to chętnie wezmę udział

będę zaglądał do tematu
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
shaakir
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 23.02.2011, 11:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: shaakir »

Jeżeli będziesz znał termin albo choć które przejście graniczne to daj znać. Będę się starał tak zorganizować żeby móc.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: robii23 »

Dobra, właśnie nadeszły pierwsze ustalenia:
- Grupa węgierska staruje z Krakowa przez Chyżne do Budapesztu więc są dwie opcje do wyboru Kraków i Chyżne
Grupa węgierska będzie liczyć prawdopodobnie 10 osób + dodatkowo około 20 osób od granicy SK/HU

Wyjazd jest ustalony wstępnie na ten wtorek tj. 5.06.2012 start o 13.00 (adres podam niedługo). Może zostać jeszcze przesunięty na poniedziałek 4 czerwca.
Proszę o deklarowanie się.
Jeżeli będzie nas 3 osoby to śpimy w jednym mieszkaniu, jeżeli więcej to się jeszcze okaże.
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Czesc !

Transport 05.06.2012. ok 13-00 wyjedzie z Krakowa, i rusza sie trasa Krakow,Chyzne,Dolny Kubin,Ruzomberok,Banska Bystrica,Zvolen,Sahy,Budapest.(390km)
Na granicy SK/PL czekaja dalsze motory i TV wegierska, z tamtad prowadzi nas policja wegierska na motorach do Budapesztu gdzie dalsa wiegsza grupa z motoramy czeka na nas. W Budapeszcie odbedzie sie krótka uroczystosc,i kazdy jedzie na noclek swój, gdzie bedzie kolacja ect...

Na Wegrzech przygotowalismy noclegi i zaopatrzenia dla 45 osób z Polski.

Punkt i czas spotkania pózniej podam.

Proszimy o wasz udzial .
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: luk2asz »

Jak nie będę zawalony w pracy to jadę. Pojadę od Krakowa do gdzieś na Słowacji. Musze wracać na rano do pracy.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: wojtekk »

Nowe informacje są takie:
- we wtorek rano do Polski przyjeżdża grupa Węgrów towarzyszyć przyjaciołom w drodze powrotnej. Ma być to kilka / kilkanaście motocykli
- w drodze powrotnej im bliżej granicy z Węgrami tym więcej ma być węgierskich motocykli. Na granicy węgierskiej może ich być nawet kilkaset
- od granicy Węgierskiej mogą być policyjne motocykle, karetki na motocyklach, telewizja (u nich ta tragedia miała szeroki wydźwięk)
- po dotarciu do Budapesztu kondukt kieruje się do kaplicy, modlitwa, zapalenie świeczek
- bardzo ważny jest nasz udział w pożegnaniu Węgrów w ich ostatnim powrocie do domu. Jak pojawi się choć kilka motocykli na całej trasie - super. Jak możecie być choćby na fragmencie - też super.
- adresu spotkania w Krakowie jeszcze nie znamy.

****

Informacje umieściłem na forum VFR, XTZ Africatwin oraz na FB w profilu Motocykle Moja Pasja.
Ostatnio zmieniony 01.06.2012, 11:42 przez wojtekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: robii23 »

Ja będę na pewno i jadę od Krakowa.
Więc czekam na adres.
Panowie sprężać się, chociaż trochę. Niech każdy pojedzie ile może, liczy się udział.
Awatar użytkownika
shaakir
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 23.02.2011, 11:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: shaakir »

Jak pisałem wcześniej jeżeli tylko nie wypadnie coś przy projekcie, który mam zamiar zamknąć w poniedziałek to we wtorek stawiam się w Krakowie. Luk2asz możemy zrobić obaj nawrotkę gdzieś (jak pozwolą warunki i czas by w miarę bezpiecznie dokulać się później przynajmniej do Krakowa względnie za widoku, bo po ostatnich przejściach staram się w trasie nie jeździć nocą jeśli bardzo nie muszę) na Słowacji bo też obawiam się, że nie będę sobie mógł pozwolić na eskortę do samego Budapesztu i też w środę muszę być u siebie w pracy.
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Panowie!

Adres w Krakowie:

31422 Kraków ul.Strzelców 28.
Awatar użytkownika
arthec
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 17.02.2012, 17:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Krakow

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: arthec »

pojade od Krakowa na pewno conajmniej do granicy.
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Dzieky szybkiej pracy wladz polskych,za wyjatkiem jednego,wszystkie dokumenty transportu sa józ w naszym reku.Poniedzialek dostaniemy ostatny dokument. To znaczy mozemy wczesniej wyjechac z Krakowa ok 10-11 h.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: wojtekk »

Potwierdzone ustalenia u Andras’a (jeden z koordynatorów całości odbioru trumien, przejazdu itp):

1. Węgrzy wyjeżdżają od siebie o 6 rano we wtorek 5 czerwca.
2. Według planu przyjeżdżają do Krakowa o godzinie 10:00
3. Miejsce przyjazdu / odbioru trumien: 31-422 Kraków ul. Strzelców 28. Ten adres jest zarazem naszym miejscem spotkania
4. Według planu wyjeżdżają z Krakowa do Budapesztu o 11:00
5. Podana trasa przejazdu do Budapesztu: Kraków, Chyżne, Dolny Kubin, Ruzomberok, Banska Bystrica, Zvolen, Sahy, Budapest (390km)
6. Po przyjeździe do Budapesztu krótkie uroczystości w kaplicy

**
1. Jest gorąca prośba o jak najszybsze zgłoszenie ile osób z Polski pojedzie do Budapesztu i będzie potrzebowało noclegu (Andras mówi o max 45 miejscach z noclegiem, jedzeniem). Jest to nieco skomplikowane byśmy się mogli szybko policzyć. Chyba najprostszym rozwiązaniem jest:
a. Bardzo proszę byście w danych grupach, forach itp. policzyli się ile osób będzie jechało do Budapesztu
b. Jedna osoba z danej grupy proszona jest o wysłanie emaila na adres: wegrywyjazd@gmail.com
c. W tytule emaila proszę wpisać cyfrę / liczbę oznaczającą ile osób w danej grupie jedzie do Budapesztu i potrzebuje noclegu.
d. Proszę nie pisać nic w treści emaila. Jedynie cyfrę w tytule emaila
e. Odczytując same tytuły emaili szybko będzie można obliczyć ile to będzie osób.
f. Bardzo proszę by jedna osoba z grupy wysłała jeden taki email, by nie dublować informacji (np. dwie osoby z danej grupy wyślą niezależnie od siebie dwa emaile z tytułem „10” co mylnie podwyższy liczbę do „20”)
g. Bardzo proszę o taką informację jak najszybciej bym mógł przekazać naszym przyjaciołom z Węgier, a oni by mogli się przygotować na nasz przyjazd
2. Oczywiście zakładane godziny przyjazdu / wyjazdu są umowne (planowane). Mogą ulec zmianie, ale na razie się ich trzymamy. Jest prośba o wyrozumiałość i zrozumienie, gdyby nastąpiły zmiany.
3. Jest prośba od organizatorów do osób jadących poza granice Polski. Dotyczy ona udekorowania oznaczenia / motocykli / strojów w narodowe nasze barwy i czarny. Prośba motywowana pokazaniem przyjaźni i wsparciem obu krajów / narodów w tej tragicznej chwili. Z racji, że na Węgrzech będzie telewizja - zależy im na pokazaniu tego faktu.


***

Oczywiście trampkarze niech wpisują się tutaj to będę wiedział. Powyższy szeroki opis z tego powodu, że wiele osób z innych for szuka tu infomracji i przekazuje dalej
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Turbot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03.06.2012, 00:55
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Turbot »

zna ktoś adres w Budapeszcie dokąd zostaną zawiezione ciała?, chodzi mi o to że w przypadku braku wolnych miejsc noclegowych u organizatora wynająć sobie na własną rękę nocleg w pobliżu
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: wojtekk »

NIestety nie znam adresu. Postaram się zdobyć.

Na razie nie mam informacji by miejsc mogło braknąć. Ale jak braknie to na miejscu Węgrzyna pewno pomogą coś znaleźć.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Adres pozegnania :

1086 Budapest, Fiumei u 16.
Turbot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03.06.2012, 00:55
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Turbot »

na tą chwilę na naszym forum CCM wyjazd do Budapesztu zadeklarowało 7 osób a 3 osoby będą towarzyszyć do granicy, o 22:00 wysyłam wiadomość na podanego wcześniej emaila ilość osób
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Czesc Turbot!

Z Waszimy kolegamy ja bede sie spotkac w Krakowie,i stamtad ureguluje Wasz nocleg z wyziwieniem zaraz!

Czesc: András
Turbot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03.06.2012, 00:55
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Turbot »

Ok. Andras, będę śledził forum bo ważna jest godzina wtorkowego startu, ja muszę dojechać do Krakowa 40km
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kulcsár András
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 10:54
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Ostatnia droga do domu

Post autor: Kulcsár András »

Torbot!

My jedziemy 400km do Krakowa,ale staramy sie byc punktualni.

Czesc
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości