pierwsze 300 km ... :)

motocyklowo
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Soltys »

Pyknąłem dzisiaj moje pierwsze 300km na trampim :grin: ....Bo se go kupiłem ... :tongue: i musiałem sprowadzić go do domu.
Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne, prócz jednej rzeczy. Otóż trampek wyposażony jest w "wysoką szybę", która to powoduje (najprawdopodobniej) koszmarny hałas powyżej 100km/h. Mam wrażenie jakbym wsadził łeb pod wodospad ... :shock2:
Wcześniej jeździłem na motongach beż żadnych owiewek i było cichutko.
Może zamontować oryginalną szybę hondy? (dostałem "w zestawie")
Może deflektor ...pomoże..?

Czy ktoś już rozwiązał podobny problem ?
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: strzelec »

Ja tez mam podobne wrażenia :thumbsdown: . Trampi 2000 z wysoką szybką. Jak chcę trochę ciszy to staję wyprostowany na podnóżkach. Czuję wtedy wiatr ale słychać tylko cichy szumek powietrza :thumbsup: . Ostatnio latam ze stpoerami jest lepiej ale będę kombinował dodatkową szybkę
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Soltys »

Dla ścisłości: trampek xl600, ja mam 182cm wzrostu i jak podniosę moje szlachetne 4 - litery ca.5-10cm to szum ustaje i w kasku ...ciiiiisza, aż miło, czyli podobny objaw.

Jutro założę oryginalną i zobaczę jak będzie ....
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3091
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: henry »

kefir, jeżeli będziesz chciał się pozbyć zaniedrogo tej turystycznej, to byłbym zainteresowany.
Ja mam PD10 99r. szyba oryginalna i huczy jak cholera. Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Stringers »

Kurczaczki pierniczki, ja mam wysoką turystyczną i mi nic nie szumi ni gwiżdże... ale ja mały jezdem :wink: jak założyłem niską orginalną to myślałem że mi łeb urwie :ohmy:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Fryzjer »

Czy szyba oryginał czy turystyk będzie huczało :shit: , różnica ciśnień powoduje te turbulencje. NA twoim miejscu Kefir "zaaplikował" bym deflektor :smile: który wyrówna ciśnienia :smile: i uspokoi przepływ.
Sam wcześniej miałem szybę oryginał, mam 176cm i mnie lekko wqr.. hałas.. teraz mam szybkę akcesoryjna z deflektorem, która nie jest w zasadzie wyższa od oryginału i jest lepiej :thumbsup: tzn. mniej turbulencji i hałas jakby mniejszy (nie przeprowadzałem pomiarów) :hammer:

Tak w ogóle to temat był poruszany na starym forum i polecam to odszukać - WYSZUKIWARKA :tongue:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Soltys »

Fryzjer pisze:
Tak w ogóle to temat był poruszany na starym forum i polecam to odszukać - WYSZUKIWARKA :tongue:
...czytałem owy wątek, a proposito deflektora i turbulencji ==> za wiele tam nie znalazłem.
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: pierwsze 300 km ... :)

Post autor: Soltys »

Przeczytałem trochę niemieckiego forum i okazało się, że loodki powyżej 180 cm mają problem z hałasem / szybami. Pozostaje spoiler/deflektor, który dokręcony do wysokiej szyby GIVI łagodzi szum w uszach ... podobno. No ...pozostaje jeszcze zapodać oryginalną szybę i przyjmować Luft na klate, przy względnym spokoju w kasku. Eksperymenty chyba zostawię sobie jednak na wiosne.....
Pozdrawiam
Sołtys
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości