Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

motocyklowo
Awatar użytkownika
Bezdomny
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 18.02.2016, 22:49
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Bezdomny »

Trampek dostał mocowanie RAM X-Grip :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel9605
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 16.02.2020, 10:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rybnik

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Pawel9605 »

ObrazekObrazek

Prawie gotowy do sezonu :)


Wysłane z garażu
Awatar użytkownika
wklm
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 24.10.2018, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: wklm »

długi pisze:W zeszłym tygodniu wleciał tumnik HUZAR,wczoraj wygrzebałem gazniki,wyczyściłem i złożyłem moto do kupy.Wymieniłem dysze.Mam wersję na Szwajcarię i oprócz zwężek na króćcach(które też wymieniłem na nowe) są też mniejsze dysze (1,18 i 1,20).Przy okazji ściągniętego zbiornika założyłem gniazda USB.Dzisiaj założyłem przewód w oplocie na przód,inne lusterka i osłonę silnika z amelinium którą kupiłem w zeszłym roku :grin:
Przy okazji wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów w końcu sprawdziłem mego szwajcara,o dziwo żadnych zwężek na króćcach nie ma, ale dysze to tak jak piszesz mniejsze.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Janek-2004 »

Napęd doczekał się wreszcie wymiany. Zdecydowałem się jednak na zakup rozkuwarko - zakuwarki a'la DID. Widziałem na YT gostka jak nituje za jej pomocą łańcuch - poszło całkiem spoko.
Mój "DID" kosztował 109 zł, prawdziwy 500 na alledrogo.
Zaciśnięcie blaszki poszło spoko - wystawanie nitów poza blaszkę zgodnie z wytycznymi Haynesa, Nitowanie trochę słabo - wg mnie kształt zagłowników trochę niedopracowany, ten cycek na zdjęciu poniżej zbyt mały

Obrazek

Po małej modyfikacji, wyszlifowałem drymelkiem dołek pod kulkę od łożyska fi 5 mm

Obrazek

kulkę w smarze aby się przykleiła do gniazda zagłownika i nie odpadała w trakcie manipulacji

Obrazek

Obrazek

i finalnie zanitowane. średnica 5,7 i 5,8 mm - Haynes podaje 5,5 - 5,8 mm dla tego łańcucha. dopiero na zdjęciu zauważyłem, że odwrotnie założyłem ogniwko (grawerka odwrotnie niż pozostałe) ale to chyba nie robi wiele, bo wygląda symetrycznie.

Obrazek
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: kapsun »

Na sezon 2020, nowa opona tyl Pirelli scorpion wraz z dętka, nowy napęd DiD, nowa zębatka tył, nowa zębatka zdawcza KKBike, olej z filtrem i parę innych pierdół

Obrazek
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Sylwek »

Janek-2004 pisze:dopiero na zdjęciu zauważyłem, że odwrotnie założyłem ogniwko (grawerka odwrotnie niż pozostałe) ale to chyba nie robi wiele, bo wygląda symetrycznie.
Nic nie robi, prócz estetyki.
Janek-2004 pisze:Po małej modyfikacji, wyszlifowałem drymelkiem dołek pod kulkę od łożyska fi 5 mm
Trochę martwi łatwe wybranie tego trzpienia małą szlifierką, w sensie twardości elementu i późniejsze wygniatanie materiału przez kulkę.
Wiosną, za stówę, wymieniałem jeden element w "prawdziwym", jak o ująłeś DID-ie :smile: .
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Janek-2004 »

Z tą twardością to na dwoje babka wróżyła. Jakby ten cycek był trochę większy i do tego inaczej ukształtowany , np. w kształcie kuli, to być może poszłoby trochę "lecej" :lol:
Ale jest jaki jest. Najpierw próbowałem na wiertarce stołowej zrobić wiertłem i to nie takim z Lidla gniazdo pod kulkę. Zdziwiłem się jak wiertło nie bardzo chciało się tego czepić.
Ale mały kamyczek szlifierski w kształcie kuli i drymelek na full obroty i udało się wyrzeźbić - fakt, że kulka wygniotła lekki ślad ale musi być sporo twardsza od nita, bo nie został na niej ślad.
Reasumując: kilka łańcuchów jeszcze spokojnie to zanituje, tak więc stówka wydana nie najgorzej - z lekkim druciarstwem - ale jak nie robisz tego zawodowo to obleci.
Mogli by to też tak zrobić, że elementem nitującym była by generalnie kulka łożyskowa wymienna - np na magnesie tylko do podtrzymania - nawet jak się troszkę gniazdo wygniecie to i tak robotę robi kulka która jest twarda - ja swoją wyciągnąłem z nieużywanej prowadnicy meblowej 3-segmentowej - jest tych kulek tam na pęczki :lol:
Awatar użytkownika
Bezdomny
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 18.02.2016, 22:49
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Bezdomny »

Wskoczyło podwyższenie kierownicy 25mm i stopki offroad od Hiszpana i zrobiłem sobie wziernik na kontrole wałka zdawczego

Obrazek

Plus wydrukowałem sobie mocowanie na pilot bluetooth do sterowania kamerką

Obrazek
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: old1977 »

moim zdaniem ta rewizja wałka zdawczego to niepotrzebna robota,po pierwsze aby w pełni ocenić stan wałka to trzeba ściągnąć zębatkę zdawczą a po drugie większe prawdopodobieństwo że coś tam może zawsze się wplątać.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Bezdomny
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 18.02.2016, 22:49
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Bezdomny »

old1977 pisze:moim zdaniem ta rewizja wałka zdawczego to niepotrzebna robota,po pierwsze aby w pełni ocenić stan wałka to trzeba ściągnąć zębatkę zdawczą a po drugie większe prawdopodobieństwo że coś tam może zawsze się wplątać.

Bardziej miałem na myśli to, czy klej trzyma zębatkę ;D Wrzucam bieg ruszam kołem i patrzę czy nie ma przesunięcia przód - tył zębatki względem wałka
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Artek »

3523
600-ka. Przyjaciela.
Dominator.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: jumper1 »

Pomalowałem handbary, bo już trochę nieładne były. Kolor czarny mat z lakierem satynowym.
Jak się farba w użytkowaniu sprawdzi, pomaluje jeszcze obudowę zegarów.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Sal »

Zainstalowałem przewody hamulcowe przednie "w oplocie". 120 cm każdy. Od jakiegoś quada. Z podkładkami i śrubą 176 zł. Poprawy jakości hamowania nie zauważyłem, tylko klamka jest twardsza.
Obrazek z Dysku Google

Zainstalowałem też składaną dźwignię zmiany biegów. W Chińskim sklepie nazywa się to "TDPRO 11mm Folding Gear Shifter Lever" i kosztuje 24 zł. Fajnie się tym biegi zmienia. Jest ciut dłuższa niż Trampkowa.
Awatar użytkownika
Bezdomny
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 18.02.2016, 22:49
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Bezdomny »

Trampiszon dostał przedni błotnik z Hondy CRF 450, teraz błoto mu niestraszne :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Wojtec »

Siedzenie od wulkana.
Ja i moja koścista dupa jesteśmy zadowoleni.
Wykonanie super i czas realizacji.
Jednym słowem polecam tego osobnika.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Sylwek »

Sal pisze:Zainstalowałem też składaną dźwignię zmiany biegów. W Chińskim sklepie nazywa się to "TDPRO 11mm Folding Gear Shifter Lever" i kosztuje 24 zł. Fajnie się tym biegi zmienia. Jest ciut dłuższa niż Trampkowa.
Sal, dlaczego dłuższa dźwignia, Twoim zdaniem, jest lepsza przy zmianie biegów? Czy wynika to z rozmiaru stopy?
Odnoszę wrażenie, że skok dźwigni Trampka, prokuruje chęć zmiany na krótszą. Moje kopyto, w rozmiarze 43, to nie stopka gejszy..
Wojtec pisze:Wykonanie super i czas realizacji.
A jaki to czas aktualnie?
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Wojtec »

No całe dwa dni .
:smile:
Awatar użytkownika
MrWaski
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 16.06.2020, 07:29
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: MrWaski »

Sal pisze:Zainstalowałem też składaną dźwignię zmiany biegów. W Chińskim sklepie nazywa się to "TDPRO 11mm Folding Gear Shifter Lever" i kosztuje 24 zł.
W którym sklepie? Na Ali widzę po 34 zeta.
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: whiter »

Wojtec poka canapę
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Wojtec »

Z chęcią,tylko nie potrafię wstawiać tutaj zdjęć. :ysz:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości