Zmieniać ?

motocyklowo
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Zmieniać ?

Post autor: toper »

Jak w temacie, "Zmieniać" ?!

Kupujemy pierwszego Trampka, jest świetny, odpowiada nam pod każdym kątem, uniwersalny, tani w utrzymaniu, bezawaryjny, mocny, piękny...

wyrozumiały jak pierwsza dziewczyna/chłopak, po prostu wdzięczny :thumbsup:

jeszcze jak się trafi ulubione malowanie to już jest bajka :smile:


Mija jakiś czas i zaczyna się... a może by tak zmienić, coś nowszego, lżejszego, lepszy zawias, zaczynają się zmoty itp...


jednak po czasie większość wraca do Trampka, czy można powiedzieć że jesteśmy skażeni, że nic innego nie będzie bardziej univers niż nasz lovely Transalp ?!
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Zmieniać ?

Post autor: Next22 »

Zmieniać próbować jeździć latać :smile:
warto próbować jest wiele fajnych motorków i warto je wypróbować
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: jedras »

Next22 pisze:Zmieniać próbować jeździć latać :smile:
warto próbować jest wiele fajnych motorków i warto je wypróbować
:thumbsup:
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: toper »

Proszę o konkrety, co z czym i jak ?
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zmieniać ?

Post autor: magneto »

toper pisze:wyrozumiały jak pierwsza dziewczyna/chłopak, po prostu wdzięczny :thumbsup:
(...)
jednak po czasie większość wraca do Trampka
Już w Twoim pytaniu kryje się odpowiedź...
Jak już poznamy Inne, to zawsze wracamy do tej pierwszej, najbardziej idealnej (bo jeszcze zielonej) miłości i tęęęęęsknimy za tym uczuciem.
A motocykl - to nie małżonka, nawet Urząd Skarbowy zezwala na zmianę co 6 miesięcy, jak sprzedajesz drożej, a jak taniej, to nawet 2 x dziennie :wink:
Każdy - moim zdaniem - musi znaleźć tę "drugą połówkę", choć motocykl to nie...
Kiedyś motocykle były pojazdami użytkowymi i miały zapewniać uniwersalność użytkowania. Od wielu lat producenci robią pod konkretne potrzeby użytkownika (motocykl stał się narzędziem do zaspokajania własnej wersji przyjemności). I tu jest problem...
Zmieniać, aż coś przypasuje !!!
To moja - wybitnie subiektywna - opinia.
(w trakcie mojego pisania pojawiły się nowe posty, ale sens tej wypowiedzi raczej od nich nie zależy).
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Zmieniać ?

Post autor: HarryLey4x4 »

trampka zostaw, a w międzyczasie próbuj inne moto. Ja doszedłem do wniosku,że oryginał co najwyżej wspomożony nowymi sprężynami i obuty porządnie na trasę jest wystarczający. Tak jak sam piszesz, wielu odchodziło od niego , by do niego powrócić. Inni, pewnie szukający innych wrażeń nie powrócili. Ja mam za cel nową Africę , ale trochę skarbonek trzeba będzie rozbić. Póki co mój trampuś jest dla mnie wymarzonym moto do turystyki szosowo szutrowej, bo trudno tu mówić o terenowej. Do tej ostatniej właśnie szykuję pod namową kolegów z forum TT600. Mam nadzieję ,że ten zestaw mnie zadowoli na dłuższy czas.
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmieniać ?

Post autor: bogdan79 »

toper pisze: jednak po czasie większość wraca do Trampka
oj wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie :)
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: Kristobal »

Niestety, jak się łyknie bakcyla motocyklizmu, to jeden motor nie wystarczy. Minimum to dwa, a najlepiej trzy. Plus jest taki, że motki potaniały w PL, bo się zrobiły popularne.
Dobrą opcją jest się obracać w gronie różnorakich posiadaczy, którzy użyczają swe koniki do przetestowania panu, który zadaje sobie pytanie: "co ja bym właściwie chciał?" :thumbsup:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: toper »

HarryLey4x4 pisze:Ja mam za cel nową Africę , ale trochę skarbonek trzeba będzie rozbić.
Chyba większość celuje w ten model z nadzieją na uniwersalność i niskie oprocentowanie rat :smile:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Zmieniać ?

Post autor: Solidworks »

toper pisze:
HarryLey4x4 pisze:Ja mam za cel nową Africę , ale trochę skarbonek trzeba będzie rozbić.
Chyba większość celuje w ten model z nadzieją na uniwersalność i niskie oprocentowanie rat :smile:
Też mam chrapkę na afrę. Może za 3-4 lata będzie realne :ok:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: Kristobal »

Pytanie: czy ktoś będzie chciał ją sprzedać. ;) . Jak już - to będą chyba bójki i licytacje u sprzedawców. :D
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: toper »

Kristobal pisze:Pytanie: czy ktoś będzie chciał ją sprzedać. ;) . Jak już - to będą chyba bójki i licytacje u sprzedawców. :D
Jeśli zbierzemy wystarczającą ilość chętnych z TA i AT to może Pan HONDA zrobi korzystną cenę i nabędziemy nówki sztuki :ok:
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: Kristobal »

Akurat panu Hądzie to nie jest na rękę. ;) Rambo spylił ze 30 sztuk z jakąś zniżką ale nie było to promo na pułapie 30kzł hehe.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zmieniać ?

Post autor: zimny »

Ja mam już 4go Trampka. Nie widzę problemu :smile: Ale ja jestem patologicznym przypadkiem :grin:

Z tym że mam go dlatego że mogę mieć dwa motocykle.

Trampek ma to coś i nie mówię tylko o samym motocyklu.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zmieniać ?

Post autor: gerard »

Zimny , dawno na forum nie byłem i widze ze rzeczywiście szalejesz z tymi TA :smile:

Wychodzi na to że w przypadku wielu z nas mieć TA jako żonę na dobre i złe plus na zmianę kochanki na różne przygody to najlepsza opcja :grin: .

Ja też byłem bliski zdrady TA. Sprzedałem i miał byc Tiger. Trafiło jednak na TA. Po prostu nie mogłem inaczej :lol: . Na kochankę na razie szkoda mi kasy :lol:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Zmieniać ?

Post autor: Bosman78 »

No bo TA to na prawdę uniwersalne moto. Od roku rozgladam sie za czymś innym i srednio widzę alternatywe bo albo jest do znaczy skręt w stronę asfaltu albo off-u. Fajna opcja jest tiger, ale to iednak dość egzotyczna marka w naszym kraju, mały wybór ofert, malo używanych części, zamienników, no i co najważniejsze malo użytkowników nie ma nawet kogo sie poradzic. GS 800 a i owszem tle ze dobry giees kosztuje prawie tyle co 3 trampki wiec pytanie Czy warto dokladac 3 razy aby miec troche lepsze moto....stad pewnie jeszcze dluuugo nie zmienie
DL650A
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zmieniać ?

Post autor: MarcinTx »

Wszyscy mówią o GS-ach a nikt nawet nie wspomina o Super Tenere która chyba jest wdzięcznym motocyklem? Jeździ już parę po Polsce, a ponieważ od premiery trochę już minęło to ceny są bardziej przystępne niż AT (którą tak na dobrą sprawę ludzie biorą w ciemno bo nie wiemy jak motocykl będzie się zachowywał).
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: Kristobal »

Wagę też ma super. :|
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmieniać ?

Post autor: Kiddo »

Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zalęży od tego ile się zarabia....Nowa AT okaże się na 100% super motocyklem ale póki co kosztuje 14k Euro więc to żadna alternatywa dla TA. To zupełnie inna motocyklowa galaktyka. Za te pieniadze mam serwis i wyprawy przez kilka lat. Póki co mam za sobą dwa sezony : 10 i 13tys.kilometrów i żadnych problemów z TA a ma już 25 lat i przejechane 90 tys. W razie czego można młotkiem i sznurkiem naprawić i nie trzeba szukać stacji diagnostycznej żeby komputer podłaczyć. :smile: Szczerze mówiąc to była miłość od pierwszego wejrzenia :-) Moja Kiddo nie jest może najszybsza ale też rzadko się poruszam po autostradach. Jak wiadomo TA nie hamuje tylko zwalnia ale zdając sobie z tego sprawę staram się dopasować styl jazdy. Żadne kateemki, beemki czy inne wynalazki. TA. Nic nie bedzie zmieniane.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Zmieniać ?

Post autor: Bosman78 »

Ot co, kwestia kasy to nie tylko kwestia Czy dam rade, ale czy chcę, bo wydać 30-50 k pln na moto i Pojechać w szutry, offy to hmmmm chyha bym mentalnie mial ciężar stad faktycznie nowa AT moze bedzie alternatywa dla TA, ale za 15 lat....
DL650A
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości