Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

motocyklowo
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: LUK76 »

KLOSZ pisze:Nowe kapciuszki motek dostał :)
Hejnały Scout K60 - jezdzi sie superaśko :)
KLOSZ, taka prośba, jak już nawiniesz trochę km, to napisz proszę obszerniej o odczuciach z jazdy na ww. oponkach...oczywiście po różnych nawierzchniach i w różnych warunkach...i oczywiście w odpowiednim wątku. Jestem mocno najarany na te kapcie w przyszłości...
Pzdr.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: andy237 »

Ja również dzisiaj zmieniłem oponki, i też myślałem o Heidenau K60 Scout, ale słyszałem opowieści że pękają a takie obrazki jak ten niżej, skutecznie mnie zniechęciły i kupiłem Metzelera Tourance.
Może nie są to częste przypadki, ale raczej nie chciałbym żeby mnie to spotkało.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Nadol »

Andy, może to opony z tzw. "tańszej serii", ktoś na forum handlował oponami w gatunku poniżej bezpiecznego użytkowania. Na zdjęciu wygląda to paskudnie i nie chciałbym tego doświadczyć podczas jazdy. Taka niespodzianka przedniej opony może się na prawdę niefajnie skończyć.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: mirkoslawski »

Tyle tylko, że to bieżnik tylnej opony... przód ma inny, a więc kostki wypadły z tyłu. A czemu? Dobre pytanie :wink:
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Next22 »

Mam opony z tanszej seri jestem zadowolony
Jak dojade do konca to pomysle o nastepnym komplecie , dla mnie to oponki typowo wyprawowe da sie po asfalcie da sie w teren
Ta na fotce to smigala na jakims wscieklaku
Trampek nie ma tyle mocy by rwac kostki na kamieniach
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: mirekm71 »

Mysle, ze mocy ma wystarczajaco a taka opona na wyjezdzie w Rumunii przy przelocie dziennym rzedu 500km, temp +35stopni zaladowanym motocyklu moze zrobic nie zlego psikusa. To sa gorsze warunki niz we wscieklaku podczas godzinki w blocie. Wez pod uwage, ze sa kraje gdzie opony praktycznie kupic nie idzie jesli jestes sam to straszna lipa. Jak chcesz jechac motocyklem a nie dromaderem to tez zapasowej opony nie zabierasz. Mialem taki cyrk z detka wiec wiem co pisze.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: andy237 »

A jak z głośnością Heidenau K60 Scout, gdy się już nieco zużyją. Bo właśnie z powodu nadmiernego hałasu po zrobieniu na nich 3000 km, zmieniłem TKC 80 na bardziej szosowe Metzelery Tourance. Czy może z powodu kostki okładającej się w skosy jest cichsza.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Krzych BBI »

Heidenau K60 Scout mam w Trampku (nieco ponad 2 tys. km) i w Afri (3 tys km). Trochę hałasują na asfalcie (w Trampku mniej) ale to nie taki problem. Problemem są białe pasy (przejścia dla pieszych), zwłaszcza na łukach, kiedy biorę przechył i co ciekawe kiedy nie ma deszczu. Kilka razy miałem "ślizg", wrażenie, że zaraz się wyłożę. Przypuszczam, że na mokrym jest jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Krzych BBI »

Rozpisałem się o oponach a zapomniałem napisać, że zamontowałem kanapę od mx-wulkan i zrobiłem już trochę kilometrów. Jest wygodna, jutro wrzucę fotkę.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Sylwek »

mirekm71 pisze:Mysle, ze mocy ma wystarczajaco a taka opona na wyjezdzie w Rumunii przy przelocie dziennym rzedu 500km, temp +35stopni zaladowanym motocyklu moze zrobic nie zlego psikusa
Może,nie musi.Dzień przed wyjazdem na dogłębne zwiedzanie Rumunii,Serbii,Albanii,założyłem Heidenau' y ,z serii "śmiercionośnych" :tongue:.
Pyknąłem powrót z Czarnogóry na strzał do Kotliny Kłodzkiej i nic się nie rozlazło.Temp. w sierpniu do 35-38 st.
Przejechałem na nich w sumie z dychę,może 12 tysi i przednia ma jeszcze mięcha na drugie tyle,tylna ostatnio zaczęła niknąć szybciej.
Wulkanizowane przecięcie z boku ( na tyle) rozlazło się lekko (złotówka wchodzi :lol: ) po około 7-8 tys.Na przedniej śladu ni ma.

Wrażenia:Przednia k-60 raczej nie jest ideałem,gdyż w piachu,błocie,na mokrych kamlotach,ściernisku :omg: pływa i trakcja bywa utrudniona.
Asfalt suchy-ok., mokry-daje radę.Wulkanizowana ma dużą i ciężką łatę,jest b. trudna do wyważenia.Po 5-6 tys. zaczęła się muzyka,teraz wyje jak cholera.
Tylna obleci,taka wyprawówka;poprawna wszędzie.Na obu na suchej szosie można zamykać bieżnik.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Krzych BBI »

Obiecane fotki kanapy mx -wulkan :thumbsup:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rety00
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 28.02.2014, 15:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Piła

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: rety00 »

Dokręciłem Trampiszonowi 5… z przodu
Obrazek
także jest powód na małe :drinking:
Zdrówka
Tomek
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: ada »

No to ja złapałam glistę i w dodatku urwał mi się wentyl w oponce. Przepustkę, którą dostałam od niani musiałam poświęcić na wymianę dętki zamiast na latanie. No cóż. Jutro drugie podejście :grin:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Pyłek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 18.05.2013, 11:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Pyłek »

Wczoraj postanowiłem zrobić Dzień Dobroci dla Trampiego i zetrzeć mu muchy z czachy, zajrzałem również pod kanapę i … kostka alternatora spalona, aż dziwne, że nie spaliłem alternatora. Nie jestem elektrykiem, ale myślę, że nie ma różnicy który kabel (żółty) alternatora połączyłem z kablem (żółtym) regulatora. Ja jestem :yaho: a Tramp czysty i ciut naprawiony.
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: czarna godzina »

Zawsze chciałem to zrobić i dziś nadeszła ta chwila. Zmodyfikowałem scotta tak żeby smarował łańcuch z dwóch stron a nie z jednej jak było pierwotnie.
http://www.fotosik.pl/u/wojtekbe/album/1675426
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 390
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: HerkulesWPR »

Super zadanie, zamontowanie stopki od Darkojaka to sama przyjemność i +5 do zadowolenia.

Zestaw narzędzi:
Obrazek
Smar grafitowy
Obrazek
Smar miedziowy w sprayu.

oczywiście stopka profesjonalnie zapakowana:
Obrazek

Smarem grafitowym (taki miałem) nasmarowany trzpień mocowania stopki, uprzednio oczyszczone gniazda z zanieczyszczeń (zgodnie z instrukcją), weszło jak w masło, bez użycia młotka!
Następnie śruby mocujące potraktowane smarem miedziowym i dokręcone z wyczuciem!

Wyzwanie to mocowanie sprężyny, początkowo zrobiłem to źle bo zamocowałem do śruby zaciskającej element w wydechu i wygląda to tak:
Obrazek
coś mi nie pasowało, nie szło naciągnąć na zaczep od stopki, szybki rzut oka na instrukcję i aHHaaaaa, inne mocowanie jest, i wygląda tak:
Obrazek
element wystający miedzy rama a wydechem.
Dalej poszło jak z płatka, założenie spręzyny
Obrazek
widok bałaganu
Obrazek
no i efekt końcowy.
Obrazek
Obrazek

Przyznam się, że trochę się namocowałem zanim pierwszy raz postawiłem na centralce, ale jak to mówią technika jest najważniejsza! i się udało!

Podziękowania dla Darkojaka za profesjonalną robotę i instrukcję.
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 390
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: HerkulesWPR »

Dzisiaj poleciałem z tematem:
- dokładnie mycie łańcucha, wyczyszczony naftą oraz obie zębatki, doprowadzone do błysku,
- regulacja naciągu, skoro wczoraj zamontowałem centralkę pozwoliło mi to wyregulować łańcuch bez problemu ,
- na koniec mycie motocykla z nabłyszczaniem

teraz czas na :drinking: przy sobocie.

ps. czy zębatka zdawcza powinna mieć luz? wszystko wygląda w porządku, zabezpieczenie dokręcone, zęby koła nie zjechane. jest widoczny luz poprzeczny.
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: mirekm71 »

HerkulesWPR pisze: ps. czy zębatka zdawcza powinna mieć luz? wszystko wygląda w porządku, zabezpieczenie dokręcone, zęby koła nie zjechane. jest widoczny luz poprzeczny.

Niby nie, ale ma ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: falco »

Nakręciłem kolejne 2 tysiaki przez Dolny Śląsk, CZ, SK, Małopolskę, Jurę K-C, Świętokrzyskie i mazowieckie rzecz jasna... :crossy: :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
PiotrekB
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 15.03.2014, 10:52
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: PiotrekB »

Nakręciłem 2,5k km dookoła Polski :D Teraz trzeba zrobić porządne mycie, bo szyba i deflektor są matowe od brudu :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość