[S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

pawlik_pawlik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 17.04.2011, 21:00
Mój motocykl: XL650V

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: pawlik_pawlik »

Ostry, Szacun.
Gmole wykonanie super, montaż prosty i szybki , nawet dla takiego laika jak ja.Zapakowane tak , że nie bałbym bym się u Ciebie porcelany zamówić :)Efekt końcowy wyśmienity.Nawet moja żona stwierdziła , że motong nabrał muskułów, wygląda tak...rasowo .Wielkie dzięki.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Krzyho »

Ostry po raz kolejny dzięki za gmole . Sprzęt ani hu hu nie ucierpiał , no może klamka lekko pękła, ale to już pretensje do acerbisa należy rościć. Chłopie masz u mnie piwko na zlocie. Dobra robota.
Ostatnio zmieniony 25.01.2012, 18:19 przez Krzyho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Wygląda na to że nie muszę się martwić o alkohol na zlocie :lol: , na który po pewnych perturbacjach czasowo-organizacyjnych mogę już spokojnie się zapisywać :ok: .
:thumbsup:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
hubertmoto
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 20.09.2011, 20:03
Mój motocykl: XL650V

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: hubertmoto »

Witaj Ostry
Tu ekipa www. mototraveler.eu jakiś czas temu wróciliśmy z wyprawy, którą wcześniej opisywaliśmy ci w naszej korespondencji. Kurcze, od czego tu zacząć? Było super , wypas na maxa, ale wyprawy nie będę opisywał bo już nie długo będzie cały opis na nasze stronie wraz z fotami i filmami.
Co najważniejsze dla mnie i dla ciebie "twoje gmole uratowały mi życie" w Kazachstanie w szczerym stepie wyprzedzałem Audi A6 pełne młodych Kazachów, którzy w czasie mojego manewru odbili audicą w lewą stronę czyli na przeciwny pas i uderzyli we mnie. Po uderzeniu odbiło mnie na pobocze i podcięło. Gdyby nie twoje rękodzieło, to z pewnością nie wyszedł bym z tej kraksy cały- kolano i cała noga do kasacji. Prawy gmol przejął cały impet uderzenia, pierw samochodu potem samego upadku motocykla. Jak już wstałem i doszedłem do siebie -czyli sprawdziłem ,że mogę chodzić byłem przekonany ,że motocykl już nie pojedzie ,ale gdzie tam chłodnica cała nie pogięte boczki. Gmole się sprawdziły na 1000% .Ciekawe wgięły się ,a raczej przesunęły w kierunku baku o jakieś 2-3 cm ale nie zawadzały. Mogliśmy jechać dalej (z resztą przeprawy z kierowcami i policja zapoznać się można na stronce naszej).
Kończąc ten pean. Wielkie dzięki stary za wszystko, od naszej ekipy. Chłopaki też pozaliczali mniejsze przewrotki w samym Pamirze (co jest nieuniknione) i na pewno przyłączą się do mojego opisu.
Co tu dodawać bierzcie i zakładajcie wszyscy gmole OSTREGO. Sprawdzone rzeczy są najlepsze tego się nauczyłem na ten wyprawie. Jeszcze raz dzięki OSTRY.
hub
Awatar użytkownika
JarekBB
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.08.2011, 19:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: JarekBB »

Gmole założone ale dopiero za drugim podejściem ponieważ przy pierwszym złamałem dwa klucze, objechałem śrubę mocującą silnik do ramy i takie tam :)
Dopiero po zaopatrzeniu się w profesjonalny zestaw kluczy pożyczony od kolegi z warsztatu samochodowego gmole zawisły na moim motocyklu.
Jakość wykonania pierwsza klasa, jeżeli ktoś się zastanawia czy kupić to nie ma nad czym bo naprawdę warto.

Obrazek


PS: OSTRY proponuję trochę popracować nad zdjęciami w instrukcji :) bo nie każdy jest mechanikiem i umie zamontować je bez oglądania zdjęć ;)


polecam!!!
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: torak »

Miałem ostatnio okazję obejrzeć gmole ostrego i od razu nasunęło mi się jedno pytanie. Nie razi was mocowanie gmola na tabliczce znamionowej?
Ostry, nie można by tego jakoś inaczej?
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

No nie bałdzo. Pierwsze wersje gmoli były mocowane zupełnie inaczej jeśli chodzi o to mocowanie tylne ale było to zdecydowanie bardziej skomplikowane, brzydsze i w ogóle... więc zostało zmienione. Co do uszkodzenia tabliczki, to nie ma takiej możliwości, bo jest oddzielona od mocowania gumowym zabezpieczeniem. Jeśli chodzi o nadgorliwego diagnostę na przeglądzie (mi osobiście nikt nigdy nie szukał tabliczki znamionowej, jedynie sprawdzają nr ramy na główce) to odkręcenie/poluzowanie tej blaszki trwa niecałą minutę więc też nie widzę problemu.
Chyba że jeszcze coś innego masz na myśli? :niewiem:
Gdyby dalej klepali 650 to można by było pisać petycję do producenta o zmianę lokalizacji tabliczki, żeby nie kolidowała :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: torak »

Gumy nie widziałem, jeśli jest to ok.
ostry pisze:Chyba że jeszcze coś innego masz na myśli?
Tak. Nie podoba mi się :tongue: Wiem, nie musi.
A tak poważniej. Nie można zrobić mocowania nad tabliczką? Pytam z ciekawości (jako potencjalny klient) :smile: Patrząc na zdjęcie wydaje się ze parę cm. wyżej jest miejsce.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

torak pisze:Nie można zrobić mocowania nad tabliczką? Pytam z ciekawości (jako potencjalny klient) :smile: Patrząc na zdjęcie wydaje się ze parę cm. wyżej jest miejsce.
Torak, nie da się. Wiem że od zewnątrz wydaje się że się da ale od wewnątrz jest poprzeczka, która blokowałby mocowanie gmola.Poza tym śruby by się nie mieściły.Tam nie ma symetrii po obu stronach.Jeśli z jednej by dało radę, to z drugiej już nie. Kolejną sprawą jest ten łuk/wygięcie gmola , bo w razie mocnej czołówki gmol tam "ustąpi" i siła nie pójdzie na ramę.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: torak »

Szkoda. Już nie zamylam.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Davin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 18.02.2012, 22:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: RH16

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Davin »

Hej,

Gmole na trampku, prezencja idealna :). Jeszcze raz wielkie dzieki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Artek »

Myślałeś o gmolach z nierdzewki ? Widziałem na zdjęciach AT z takowymi i całkiem nieżle się prezentowały.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Prezencja to nie wszystko ;) . Kiedyś zrobiłem sobie gmole z kwasówki do swojej starej 600-tki.
Obrazek

Gerardowi (bo On zakupił później motocykl ode mnie) uratowały nogę przy zderzeniu z puszką, motocyklowi też nic nie było oprócz wyszczerbienia kawałka owiewki, bardzo fajnie wzięły siłę uderzenia na siebie i zgięły się jak trzeba.Zdjęcia były gdzieś na forum. Nie mniej jednak uważam że materiał ten jest zbyt sztywny, a po drugie zbyt drogi (jak dla trampka :grin: ) .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
ambus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 247
Rejestracja: 30.06.2012, 20:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Belgia

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ambus »

Obrazek
Obrazek

Hej OSTRY
Dzieki za dobra robote, to mi sie podoba.
Awatar użytkownika
Alchemik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 23.07.2012, 22:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łowicz

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Alchemik »

Witam
I mamy kolejny sukces
dwóch mechaników mnie olało (nie mam czasu, zapraszam jutro, proszę zostawić moto)
NIGDY - KOMPLET KLUCZY I ZROBIŁEM SAM - OTO EFEKT
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 23.07.2012, 22:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łowicz

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Alchemik »

Jest pytanie do szczęśliwych posiadaczy gmoli od ostrego z uchwytami na halogeny ?
Jak się zamontuje halogeny to przewody hamulcowe zawadzają o nie przy skręcaniu koła na maxa ktoś to rozwiązał lub jakąś koncepcję.
Cy można ewentualnie złapać przewody hamulcowe trytką do siebie tak aby były bliżej błotnika ?
Grzeczni chłopcy idą do nieba, niegrzeczni chłopcy idą tam, gdzie chcą !
http://www.hydrozel.com
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: vertus72 »

Alchemik pisze:Jest pytanie do szczęśliwych posiadaczy gmoli od ostrego z uchwytami na halogeny ?
Jak się zamontuje halogeny to przewody hamulcowe zawadzają o nie przy skręcaniu koła na maxa ktoś to rozwiązał lub jakąś koncepcję.
Cy można ewentualnie złapać przewody hamulcowe trytką do siebie tak aby były bliżej błotnika ?
Moje zawadzały,pewnie zależy od halogenów, ale tak jak piszesz trytka jest dobra na wszystko.
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: herni74 »

U mnie nic nie zawadza . Gmole są zrobione PERFEKT
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: vertus72 »

herni74 pisze:U mnie nic nie zawadza . Gmole są zrobione PERFEKT
Nie jest tu mowa o wykonaniu gmoli,tylko o zawadzaniu przewodów hamulcowych o halogeny kolego, co do wykonania ich to faktycznie są ładnie zrobione.
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
przemo088
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 50
Rejestracja: 22.02.2011, 20:22
Mój motocykl: XL650V

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: przemo088 »

Ostry.... ogólnie byłem z gmoli zadowolony.... ale teraz jestem zaje....ście zadowolony. Wczoraj wyjechał mi gość puntem i przeszlifowałem sie po jego boku :/ gmol wziął na siebie duże baty ale ochronił mi kolano i całą noge.... niestety darkolakowy prawy kufer i stelaż nie przeżył :sad: .... naprawde dzięki że to taki solidny kawałek rurki :thumbsup: daj na priva adres to wyśle dobrą flaszke, dzieki stary :thanks:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość