[S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: gajos007 »

Ja dodam coś od siebie zaliczyłem dość mocnego szlifa i starłem zacnie prawego gmola ale owe gmole są PRO bo serio przy takim przywaleniu powinny połamać plastiki może i nogi :blush: a tu strat brak :roll: także gratuluje wyrobu :ok: Chciałem zamawiać prawą stronę,ale zdjąłem przy-prostowałem pomalowałem i w zasadzie śladu nie ma...nikomu nie życzę takich przygód ale jak chcecie się przygotować to brać od OSTREGO i się nie czaić bo będzie mądry polak po szkodzie :wink:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: jakmor »

Heja

Macie jakieś sprawdzone sakwy pod gmole OSTREGO do 650 ??
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Mocowania przy gmolach pasują pod haki przy sakwach CROSSO. Kwestia doboru modelu, koloru, wielkości.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: KLOSZ »

Dlubanie z oslona zostawiam sobie na deser, natomiast halogeny p-mgielne pasuja jak ulal. Okazalo sie, ze nie trzeba nic rzezbic z mocowaniami, natomiast trzeba nieco "dostosowac" przebieg przewodow hamulcowych. Sprawe zalatwia jedna trytka i zamiana stronami blaszek trzymajacych przewody przy lagach (zaznaczone na jednym ze zdjec w galerii, do ktorej link jest ponizej).
I wyszla jeszcze jedna rzecz (tu pytanie do Ostrego). Okazalo sie, ze jedna z lamp (ta po prawej stronie) przy maksymalnym skrecie keirownica w lewo, przy mocnym skompresowaniu zaiwechy z przodu minimalnie wchodzi w konflikt z blotnikiem. Po wnikliwej analizie problemu, zauwazylem pewna asymetrie w gmolach. Widac to nawet przy dokladnym przyjrzeniu sie na zdjeciu motocykla z przodu. Otoz mocowanie prawej lampy wypada nieco blizej osi motocykla niz lewej - wynika to z nieco innego wygiecia gmoli. Nie wiem czy to przypadek, czy te gmole sa tak zaprojektowane. Sprawa jest generalnie pomijalna, bo chyba jedynie w ekstremalnym przypadku mogloby nastapic dobicie zawiechy przy maks skrecie kierownicy (do ogranicznika), ale... jednak maly konflikt wystepuje. Mozna to skorygowac dluga laga i podgieciem gmoli, albo dorobieniem dodatkowego mocowania do lampu, tak by ja przesunac o centymetr w prawo.

Ptak czy psiak, jestem mega zadowolony. Lampy swieca jak opetane, kosztowaly z przesylka 139 pln i spokojnie daja rade. Patrzac z obrysu od przodu, to nawet przy przewrotce na bok powinny sie uchowac, no chyba, ze jakas gruba galaz je zaatakuje od prodzu i zdejmie w lesie ;)

Galeryjka: https://picasaweb.google.com/1157309460 ... 8sSu8Oi1Dg

Filmik:




, a jutro wieczorem zrobie zdjecia w calkowitej ciemnosci, zeby pokazac jak sobie radza ze swieceniem te lampeczki :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Eno, fajnie to wygląda no i w dodatku wesemy są dużo tańsze oraz polskie , co nie znaczy że jakość jest słaba, wręcz przeciwnie.
Gmole mogą mieć małą asymetrię ale nie więcej niż 1 cm na samej górze (chyba że owiewki są krzywo). Nazwijmy to tolerancją produkcyjną, wszak ręczna robota ma swoje prawa. Wszystko do wyrównania przy glebach, szlifach , parkingówkach etc. kwestia upadania na odpowiednią stronę :grin: . To zdjęcie przodu nie jest zrobione idealnie z przodu, stąd taka różnica.
Dzięki za fotki. Możesz je jeszcze wstawić do tematu z halogenami. Łatwiej je będzie znaleźć osobom które mają inne gmole lub modele TA.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: GMOLE DO TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: KLOSZ »

Jasne, jasne, wstawie. Niezaleznie od zdjecia jest rzeczywiscie roznica, ktora akurat w tym przypadku robi roznice - i rzeczywiscie moze to byc wspomniany 1 cm roznicy ;)

Ptak czy psiak, dziala i jest OK :)

Dorzucam zdjecia porownawcze zrobione noca na poligonie (patrz zalacznik) :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: mirkoslawski »

Ostry - a do afri bedziesz robił? Bo w trampku miałem Twoje i były super wiec i w AT bym chętnie zapodał :wink:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Nie bałdzo mam czas na to. A żeby zrobić dobre gmole to trzeba się wiele razy do motocykla poprzytulać, pomacać, wiele nocy przespać z różnymi opcjami, rozważyć wiele za i przeciw. A najlepiej to mieć takie moto pod ręką, używać go i dobrze poznać. Ja nie mam Afri i nie planuję mieć :tongue: ale kiedyś obiecałem koledze że mu coś wyrzeźbię, potem on urodził dzieciaka, moto poszło w kąt i temat gmoli doń również. Dlatego nie chcę się zbytnio tu deklarować, bo potem się będę musiał wywiązać. Wolę na spokojnie coś podumać. Do Afryki da się zrobić fajne gmole, bo jest się gdzie łapać także być może kiedyś coś urodzę. Jak na razie to od kilku miesięcy pracowałem nad gmolami do 700-ki, rzecz jasna nie non stop, wszak artysta nie może pracować pod presją :smile: i coś tam metodą prób i błędów się udało. Jeszcze testy pewnie po świętach i jeśli przejdą je pomyślnie to się pochwalę.
Do 650-ki jeszcze w marcu będę miał coś. Potem w sezonie to różnie może być ze względu na czas. :crossy:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: mirkoslawski »

ostry pisze:Nie bałdzo mam czas na to. A żeby zrobić dobre gmole to trzeba się wiele razy do motocykla poprzytulać, pomacać, wiele nocy przespać z różnymi opcjami, rozważyć wiele za i przeciw. A najlepiej to mieć takie moto pod ręką, używać go i dobrze poznać. Ja nie mam Afri i nie planuję mieć :tongue: ale kiedyś obiecałem koledze że mu coś wyrzeźbię, potem on urodził dzieciaka, moto poszło w kąt i temat gmoli doń również. Dlatego nie chcę się zbytnio tu deklarować, bo potem się będę musiał wywiązać. Wolę na spokojnie coś podumać. Do Afryki da się zrobić fajne gmole, bo jest się gdzie łapać także być może kiedyś coś urodzę. Jak na razie to od kilku miesięcy pracowałem nad gmolami do 700-ki, rzecz jasna nie non stop, wszak artysta nie może pracować pod presją :smile: i coś tam metodą prób i błędów się udało. Jeszcze testy pewnie po świętach i jeśli przejdą je pomyślnie to się pochwalę.
Do 650-ki jeszcze w marcu będę miał coś. Potem w sezonie to różnie może być ze względu na czas. :crossy:
Będę w takim razie z utęsknieniem oczekiwał pojawienia się jakże oczekiwane przez wielu dzieła artystycznego pod tytułem "Ostre gmole do Afriki" w reżyserii i produkcji Ostry Project a do tego czasu będę w takim razie latał bez gleby :grin: Bo ze zbytem to problemu byś nie miał :wink:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Gmole do Trampka może dopiero w maju, raczej w drugiej połowie. Brak czasu.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
gaweron
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 08.12.2012, 11:32
Mój motocykl: XL650V

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: gaweron »

witam:)
gmole pierwszej klasy!:) szybka przesylka, dzieki wielkie!

PS - to jedne z niewielu gmoli, ktore wygladaja wg mnie naprawde ladnie:)

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Kijo »

Pelna profeska
- kontakt :ok:
-przesyłka :ok:
-wykonanie :ok:
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Neno »

Widzę, że nic się nie zmieniło, to dobrze.
Ja swoje gmole odebrałem 3 lata temu, tak samo pięknie opakowane jak te Wasze.
Przez ten czas były ze mną zawsze, zawsze zdawały egzamin. Dziś przyszedł czas rozliczeń. Werdykt jest tylko jeden: POLECAM!
Przejechaliśmy razem około 60kkm, z tych 60kkm kilkanaście metrów bokiem, tak dla urozmaicenia ;)
Gmolom nie straszne piaski pustyni, ulice Paryża, skaliste kaniony Syryjskich rzek czy wysuszone słońcem zbocza Ukraińskich połonin.
Zdawały egzamin zawsze i wszędzie, to dzięki nim upadając martwiłem się o siebie, nie o motocykl.
Dzięki OSTRY !
A obecnym i przyszłym użytkownikom gmoli życzę by się nie przydawały tak często (najlepiej wcale) jak mi ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: miroslaw123 »

Moje zdjęcia już gdzieś umieszczałem... a tam dam jeszcze raz:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... ry#p118974
miroslaw123 pisze: Ja właśnie zaliczyłem pierwszy ślizg na asfalcie....
Tak wyglądają gmole OSTRY po spotkaniu z asfaltem...ślizg był piękny z wieloma iskrami :grin: a przyczyną delikatny piasek z budowy...
Obrazek

i uchwyt od centralki od damiano78
Obrazek
pozostałe straty to ułamany kierunek i stłuczone biodro...
gmole sprawiły się na +5 a jazda w zwykłych jeansach nie jest dobrym pomysłem :egh: bo to był ten z "jeden" raz kiedy nie założyłem jeansów motocyklowych :bija:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

:blush: ale Was naleciało przed świętami . Widać że się nudzą zamiast na odkurzaczu jeździć po chałupie.
Mirek, musiałeś pokazywać zdjęcie tych paskudnych spoin gdy się uczyłem obsługi sprzętu? :lol: Ale nie martwcie się, teraz już ładniejsze są :grin: .

PS. Przepraszam za porządki w wątku,jakiś czas temu były robione bo trochę już się robiło nieprzejrzyście, rzecz jasna wyleciały tylko wszystkie negatywne komentarze :grin: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
pkos
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 25.10.2012, 15:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: pkos »

Gmole Ostrego mam i ja! :)

Przyleciały niedawno, zapewne w zastępstwie bocianów co to wiosny zapomniały przepowiedzieć...
Zapakowane jak pisanki wielkanocne, czarne jak smoła piekielna.
Dzisiaj znalazłem chwilę czasu, aby je założyć. Dzięki instrukcji słowno-obrazkowej Ostrego - bułka z masłem.

Jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: ostry »

Gdyby kogoś interesowały gmole w najbliższym czasie, to myślę że w połowie maja coś by dało radę przygotować. Tylko dajcie z wyprzedzeniem znać na priwa , maila , etc.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
voycor
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 02.11.2012, 11:37
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mława

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: voycor »

Wszyscy mają gmole, mam i ja :smile: wczoraj założyłem, leżą pięknie. Dłużej rozwijałem te folijki zabezpieczające niż trwał montaż. Stary, swoją kulturą pracy przy wysyłce to jako pracownik mógłbyś Pocztę Polską na nogi postawić :ok:
scorpion
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 19.06.2008, 14:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: DKL

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: scorpion »

Ostry SZACUN za gmole! Takie podejście do tematu to lubię! Profesjonalizm w każdym calu. Polecam :thumbsup:
TA tylko dla orłów
Nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż potrafi latać
Awatar użytkownika
Prince
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 23.03.2013, 13:25
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S] GMOLE ostrego DO HONDA TRANSALP 650 ( crash bars )

Post autor: Prince »

Wykonanie rewelacyjne, instrukcja montażu jasna czytelna,pakowanie oj dawno tak zapakowanej paczki nie widziałem, montaż to sama przyjemność. Zdecydowanie polecam.:-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości