[S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Awatar użytkownika
kubalka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14.01.2012, 16:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź (Retkinia)

[S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Post autor: kubalka »

Cześć,

Sprzedam Transalpa 650, rocznik 2001, 41700km, 11.000 PLN.

Trampka nabyłem w 2012 tu przez forum (viewtopic.php?f=168&t=8769) od klubowicza, który nadal jest mocno aktywny.

Kupowałem moto w naprawdę bardzo fajnym stanie (szczegóły w powyższym linku). Od momentu zakupu motocykl ma kilka lat więcej ale jego stan w zasadzie się nie zmienił (poza doinwestowaniem w kufry).

Zrobiłem nim około 6 tyś km - w pierwszym roku koło 5 tyś km, a w kolejnych 8 latach niecały tysiąc kilometrów. Niestety :-(. Obecnie trampek ma przejechane 41700 km.

Tak jak widzicie - trampek głównie stoi (oczywiście w ciepłym i suchym garażu), a mi z racji na dzieci, które się pojawiły - zupełnie zmienił się sposób spędzania wolnego czasu (aż do ostatniego zakupu, który widać na zdjęciach w tle - czyli przyczepy campingowej :-).

Uważam, że motocykl jest w bardzo dobrym stanie - poza byciem trzymanym w ciepłym i suchym, serwisowany w Motopublice w Łodzi.

Zdjęcia tu: https://1drv.ms/u/s!AvfaIIGIXU41wHSHWAi ... w?e=PN1Gfb

Ostatni serwis przeszedł w czerwcu 2020 - wymiana płynów, wymiana akumulatora, wymiana opony przedniej (na Michelin Anakee), serwis gaźnika (+ wymiana membrany) i jego regulacja, serwis zawieszenia (wymiana uszczelniaczy). Przednie klocki i napęd wymieniane 300km temu.

Wszystko działa jak należy, moto nigdy nie przeszło żadnego szlifa, ani nawet innej gleby niż położenie się na błocie przy minimalnej prędkości lub 'parkingówek'. Wszystkie plastyki oryginalne - widać na nich otarcia, ale zakładałem, że lepiej nic nie ukrywać i ich nie naprawiać.

Transalp wyposażony jest w:

Dołożenie przeze mnie:
- kufry by Hiszpan AdventureParts (boczne 40l + centralka 45l) - kosztowały mnie 2800PLN,
- gniazdo zapalnicznki

Założone przez poprzedniego właściciela:
Gmole Givi (400,-)
Szyba turystyczna MRA Vario Touring (przyciemniona z deflektorem) (440,-)
Stopka centralna Darkojak (300,-)
Olejarka Motooiler (350,-) - niestety do wymiany zbiorniczek na olej (pęknięcia)
Płyta Givi Monokey (200,-)

Podsumowując - serce mówi "nie sprzedawaj", rozum jednak od kilku lat podpowiada, że obecny stan nie ma sensu - dlatego Trampek wystawiony na sprzedaż. Zanim pójdzie na otomoto, ma szanse trafić do rąk jakiegoś klubowicza.

Zdjęcia tu: https://1drv.ms/u/s!AvfaIIGIXU41wHSHWAi ... w?e=PN1Gfb

Zapraszam do kontaktu telefonicznego (663442149) i oczywiście do oglądania na żywo (Łódź, okolice Ikea).
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001, forumowy pewniak ;-)

Post autor: Dlugi1 »

Nie w temacie zakupu, ale po informacje - co to za gniazdo zapalniczki? Wygląda na hermetyczne z przodu i tyłu (?).
Coś takiego chodzi mi po głowie zamontować ukryte, ale stałe podłączone do aku. Bo zwalać bagaż z siedzenia, by do aku się dostać to mi się nie chce..

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kubalka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14.01.2012, 16:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź (Retkinia)

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001, forumowy pewniak ;-)

Post autor: kubalka »

Gniazdo od góry (od frontu) wygląda na bardziej hermetyczne niż od spodu (od dołu jest śrubka, żeby się dostać do połączenia + widać przewody wchodzące przez małe dziurki) + dodatkowa guma/izolacja nałożona na przewód. Zakupione w serwisie w Łodzi, więc by trzeba ich pytać.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001, forumowy pewniak ;-)

Post autor: gerard »

Co do przebiegu. Zawsze mnie lekko śmieszyly wypowiedzi osób, ktore uważały, że jak przez np 15 lat 20 lat motor może miec tylko taki czy inny przebieg. ...A twoja sytuacja i wielu innych pokazuje, że wlasnie może.
Nie sprzedawaj. Hehe. Rodzina to kolejny powód żeby tym bardziej wsiąść na moto i złapać potrzebną równowagę w życiu. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001, forumowy pewniak ;-)

Post autor: Artek »

Jak za darmo.
Pójdzie w tydzień.
Dominator.
Awatar użytkownika
kubalka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14.01.2012, 16:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź (Retkinia)

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001, forumowy pewniak ;-)

Post autor: kubalka »

gerard pisze: 12.04.2021, 22:42 Co do przebiegu. Zawsze mnie lekko śmieszyly wypowiedzi osób, ktore uważały, że jak przez np 15 lat 20 lat motor może miec tylko taki czy inny przebieg. ...A twoja sytuacja i wielu innych pokazuje, że wlasnie może.
Nie sprzedawaj. Hehe. Rodzina to kolejny powód żeby tym bardziej wsiąść na moto i złapać potrzebną równowagę w życiu. Powodzenia.
Gerard, gdyby to był FB, to dałbym Ci 'lajka' ;-) Mam te same refleksje obserwując od 2 lat rynek camperów i przyczep. Zawsze jest ryzyko, że sprzedający ściemnia albo koloryzuje - szczególnie jak pojazd pojawia w naszym kraju (Niemiec zawsze płace jak sprzedaje). Tego nie przeskoczysz. Dlatego bardzo wierzę w moc i jakość dedykowanych forów - tak jak było z zakupem, chętnie go sprzedam tu. Jak nie będzie odzewu, to oczywiście ogłoszenie pójdzie w szerszy świat.
Co do 'nie sprzedawaj' - kurczę, klamka zapadła już kilka lat temu, tylko trudno było zdobyć się na krok wystawienia Trampka na sprzedaż. Oczywiście zakładam, że za kilka lat na pewno kupię ponownie Afrykę, Trampka albo GSa. I to ze względu na PESEL w moim wypadku nie będzie już 'syndrom wieku średniego' ;-)
Motorymek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 12.04.2021, 20:48
Mój motocykl: XL650V

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Post autor: Motorymek »

Interesująca maszyna... narobiłeś mi nią szumu w głowie, bo rozglądałem się za 700... muszę się poważnie zastanowić.. wstrzymaj się jeszcze kilka dni z wystawianiem na otomoto ;)
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Post autor: chemik »

Motorymek pisze: 13.04.2021, 14:16 Interesująca maszyna... narobiłeś mi nią szumu w głowie, bo rozglądałem się za 700... muszę się poważnie zastanowić.. wstrzymaj się jeszcze kilka dni z wystawianiem na otomoto ;)
Się nie zastanawiaj tylko leć oblukać, maszyna godna uwagi i co najważniejsze z historią.
chemik vel Robert1984
Motorymek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 12.04.2021, 20:48
Mój motocykl: XL650V

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Post autor: Motorymek »

Tak też zrobię o ile zdążę :)
Awatar użytkownika
kubalka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14.01.2012, 16:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź (Retkinia)

Re: [S] Sprzedam Honda Transalp 650, 2001

Post autor: kubalka »

Cześć,

Wygląda na to, tak jak kolega Artek pisał, że Transalp poszedł w tydzień... Zaliczkowany przez koleżankę z forum, więc moto zostaje tutaj ;-)

Pozdrawiam,
lukasz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość