[S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

[S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: kudlaty »

Przymierzam się do rozstania ze swoim osiełkiem, a jak wyjdzie to się okaże ;-)

Honda Transalp XL700V - rocznik 2008
Jestem 4 właścicielem Motocykl zakupiony w Honda Plaza (zarówno jako nowy jak i ja również tam go kupiłem). W moim posiadaniu od lipca 2013 i przebiegu ok 24tys km. Obecnie przebieg to ok 81 000 km (i rośnie po 1,5 miesiąca przymusowej przerwy).

Serwisowany przeze mnie początkowo w Honda Plaza w Warszawie, a później w Stajni Motocyklowej.
Stan motocykla oceniam na bardzo dobry- uwzględniając jego wiek. Technicznie nie ma nic do zarzucenia (Z mankamentów serwisowych jedynie należałoby wpisać delikatne pocenie się oleju spod pokrywy zaworowej tylnego cylindra, ale to może poczekać do najbliższej regulacji luzu zaworowego.) Przeglądy były wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta.

Ostatnio zrobione:
- Przegląd na zakres 78 tys km
- łożysko główki ramy
- przegląd przedniego zawieszenia + wymiana uszczelniaczy
- wymieniony kompletny napęd
- wymieniony filtr powietrze

Modyfikacje i akcesoria dodatkowe :
- zmienione handbary: Sw-Motech Barkbusters
- zamontowane emulatory RaceTech + sprężyny progresywne Wilbers (opis działania można zobaczyć tutaj: https://www.racetech.com/page/title/Emu ... hey%20Work)
- oryginalny tylny kufer,
- stelaże pod boczne kufry GIVI
- gmole GIVI
- centralka
- scottoiler vSystem -olejarka łańcucha
- Akcesoryjne podnóżki (by Hiszpan), sa super
- końcówka wydechu LeoVince (demontowalny dbkiller)
- halogeny LED
- podgrzewane manetki Daytona
- gniazdo ładowarki - 2xUSB
- uchwyt na tel X-Grip
- zdemontowana osłona zębatki zdawczej (wg mnie zbyt dużo piachu się tam odkładało).

Więcej zdjęć tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
yef
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 14.09.2016, 11:06
Mój motocykl: XL650V

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: yef »

Cześć powoli rozglądam się za xl700.
3 pytania:
-ile masz wzrostu?
-czym jeździłeś wcześniej?
- czemu tak drogo? :P
.
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: kudlaty »

yef pisze:Cześć powoli rozglądam się za xl700.
3 pytania:
-ile masz wzrostu?
-czym jeździłeś wcześniej?
- czemu tak drogo? :P
.
A więc po kolei:
- Dawno się nie mierzyłem, ale ostatnio było coś ok 180 cm ;-P, ale czy to ważne do sprzedaży ??
- Początki to była nasza Świdnicka myśl technologiczna (WSK), później MZ TS150, pierwszy mój motocykl którym na legalu jeździłem to Mińsk 125 (miło go wspominam), następnie długo długo nic i wreszcie Japonia (Honda Deauville 650-ka) którą zamieniłem na Trampka. Ale to tez mało ważne przy sprzedaży :-P
- Czemu tak drogo?? Może to subiektywna ocena, ale myślę że tyle jest wart. Oczywiście mogę się mylić :-D Przyjedź, zobacz na żywo i może mnie przekonasz, że tyle nie jest wart ;-)
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14000PLN ??

Post autor: kudlaty »

Sprzęt nadal u mnie (czyżby przebieg sprawiał że mam już sprzęt niesprzedawalny :-) ?), temat do góry, cena w dół.
Awatar użytkownika
ryve
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 297
Rejestracja: 17.10.2010, 22:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: ryve »

Wojtek, co Ty gadasz?! Niesprzedawalny z racji przebiegu?? Twój Trampolinii?

Ja myślę, że to kwestia pory roku - niezbyt dobry moment na sprzedaż. Dlatego też nie za bardzo się napinam, żeby wystawiać ogłoszenie sprzedaży swojego moto. Poczekam do wiosny. Chyba, że Kresek go wcześniej kupi (ostatnio w Dziupli podpytywał i widać było, że myśli intensywnie).

Zobaczysz - teraz to mało kto będzie w ogóle pytał, ale jak przyjdzie wiosna, to pierwszy gość, który przyjedzie oglądać przekona się, że ten sprzęt warto brać i z miejsca kupi.

Ale jest jeszcze inna opcja - rozmyślisz się i nie będziesz chciał sprzedać ;-)
Podpis zastępczy. Wyrób sygnaturko-podobny.
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 13699PLN ??

Post autor: kudlaty »

ryve pisze:Wojtek, co Ty gadasz?! Niesprzedawalny z racji przebiegu?? Twój Trampolinii?

Ja myślę, że to kwestia pory roku - niezbyt dobry moment na sprzedaż. Dlatego też nie za bardzo się napinam, żeby wystawiać ogłoszenie sprzedaży swojego moto. Poczekam do wiosny. Chyba, że Kresek go wcześniej kupi (ostatnio w Dziupli podpytywał i widać było, że myśli intensywnie).

Zobaczysz - teraz to mało kto będzie w ogóle pytał, ale jak przyjdzie wiosna, to pierwszy gość, który przyjedzie oglądać przekona się, że ten sprzęt warto brać i z miejsca kupi.

Ale jest jeszcze inna opcja - rozmyślisz się i nie będziesz chciał sprzedać ;-)

Franek, No sam już nie wiem co o tym myśleć. Ogłoszenie wisi 3 miesiące i nawet dupozawracacze się nie uaktywniają?? Ale w zasadzie ciśnienia na sprzedaż nie mam, ale klamka zapadła o zmianie. Dorosłem do tego że muszę mieć coś z ABS-em. Plan jest tylko taki że następcy szukam dopiero jak rozstanę się z Quasimodem.
A co Ty opowiadasz? Kreska ciągnie w stronę Twojego żółtka? To się porobiło :-D
Awatar użytkownika
tokyo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 07.07.2016, 12:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: tokyo »

potwierdzam, okres martwy, sam dopiero co sprzedałem DL650, wyposażenie, stan, cena wszystko ok. i cisza cisza cisza. czasami tylko ktoś coś napisał, zadzwonił...
Awatar użytkownika
ryve
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 297
Rejestracja: 17.10.2010, 22:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: ryve »

Zimę zagospodaruję w ten sposób, że powystawiam na sprzedaż jakieś akcesoria bo to może się sprzeda. A motocykl wystawię na wiosnę. Trochę będę miał problem bo w garażu dwa motocykle średnio chcą się zmieścić, ale coś wymyślę.

Popieram zmianę na sprzęta z ABS (ale koniecznie wyłączalny) - taką właśnie motywację miałem przy podejmowaniu decyzji o zmianie żółtka na coś innego.

Ale niekoniecznie zgadzam się z koncepcją kupna następcy dopiero po zbyciu poprzednika. Kiedy zostałem z kupką popiołu zamiast motocykla, powziąłem ambitne postanowienie, że następca pojawi się dopiero wtedy, kiedy sprzedam "niedopałki". Pozostałości sprzedały się w miarę szybko, ale przez całe wakacje nie byłem w stanie znaleźć następcy. W praktyce miałem cały sezon w plecy.

Teraz nie popełniam tego błędu - kupiłem następcę na zakładkę z aktualnym. Co i Tobie polecam jeśli masz miejsce w garażu i budżet jesteś w stanie wygospodarować.
Podpis zastępczy. Wyrób sygnaturko-podobny.
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 13000PLN ??

Post autor: kudlaty »

ryve pisze: Ale niekoniecznie zgadzam się z koncepcją kupna następcy dopiero po zbyciu poprzednika. Kiedy zostałem z kupką popiołu zamiast motocykla, powziąłem ambitne postanowienie, że następca pojawi się dopiero wtedy, kiedy sprzedam "niedopałki". Pozostałości sprzedały się w miarę szybko, ale przez całe wakacje nie byłem w stanie znaleźć następcy. W praktyce miałem cały sezon w plecy.

Teraz nie popełniam tego błędu - kupiłem następcę na zakładkę z aktualnym. Co i Tobie polecam jeśli masz miejsce w garażu i budżet jesteś w stanie wygospodarować.
No i stało się tak jak sugerowałeś ,więc teraz na progu wiosny Trampek nadal szuka nowego domu (https://www.otomoto.pl/oferta/honda-tra ... sPreview=1)
BartoszJ
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 08.03.2020, 20:39
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: BartoszJ »

kudlaty pisze:

No i stało się tak jak sugerowałeś ,więc teraz na progu wiosny Trampek nadal szuka nowego domu (https://www.otomoto.pl/oferta/honda-tra ... sPreview=1)
Aktualne?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: [S] Transalp XL700, r. 2008 - 14900PLN ??

Post autor: kudlaty »

Trampuś znalazł nowy, mam nadzieję, równie dobry dom.
Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość