Udało się - przynajmniej tak na szybko to wygląda. Jest to jakaś proteza, bo nie jest to w pełni aż tak funkcjonalne jak utworzone trasy w IGO, ale chyba powinno działać.
Po pierwsze to w katalogu, gdzie jest zainstalowane IGO, w katalogu CONTENT zakładamy katalog USERDATA (ja tego nie miałem), następnie w nim katalog ROUTE. To w to miejsce będziemy wrzucać pliki trasy w formacie KML.
I tu chwilę rozgryzałem temat, bo raz mi widziało, ale nie chciało za ciula ponawigować a dziś przestało mi widzieć. Znów grzebałem w opcjach Igo i wiele przestawiałem. Co miało wpływ - nie wiem, trzeba będzie po kolei eliminować. Do tego konwersja GPSBabel-em może średnio się nadać. Dziś dopiero trafiłem na info, że Igo owszem obsługuje tracki, ale max do 100 punktów. Użyłem programu RouteConverter. On otwiera gpx-y i ma możliwość zapisu jako Igoroute *.kml, automatycznie dzieląc na te 100pkt.
Problemem jest te 100 pkt, akurat mnie interesuje TET MNO i wywaliło mi 136 plików.
Pewnie da się to obejść bo w interesującym mnie obszarze Igo posiada szczątkową siatkę dróg i można by po niej ponawigować tworząc jego trasę a tam gdzie na mapie dróg nie ma - wrzucić kml-a.
Jest jeszcze jeden problem w miejscu, gdzie dróg nie ma - trzeba włączyć nawigowanie nie po drogach, ale poza drogami, bo inaczej strasznie przeciąga do dróg.
Na dziś wystarczy - idę spać, zadowolony - ba - szczęśliwy
, że udało się zaprząc urządzenie do tego, co chciałem