GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Post autor: old1977 »

Podpowiedzcie mi jak do urządzenia w/w z zainstalowaną AUTOMAPĄ i IGO PRIMO wrzucić plik z strony TET,da się w ogóle czy nie ma takiej możliwości? coś tam szperałem po necie ale moja wiedza z zakresu plików rozszerzeń etc. jest mizerna,jakby ktoś mógł tak jak chłop krowie na rowie gdzie rośnie trawa to byłbym zobowiązany.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Post autor: Nadol »

Temat... rzeka... ale do tego najlepszy jest sprzęt Garmina. Wrzucasz plik i już.
Jeżeli korzystasz z innych nawigacji (programów) to robi się problem. Trzeba sprawdzić jaki format wejściowy dany program obsługuje.
Do konwersji używamy programu GPSBabel: https://www.gpsbabel.org/

Tu masz program do konwersji GPX2ATM (Format Automapy):
https://sourceforge.net/projects/gpx-to-am/
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Post autor: Dlugi1 »

old1977 pisze: 31.05.2021, 10:34 Podpowiedzcie mi jak do urządzenia w/w z zainstalowaną AUTOMAPĄ i IGO PRIMO wrzucić plik z strony TET,da się w ogóle czy nie ma takiej możliwości?
I jak? Udało Ci się wrzucić tracka do Igo?
Próbowałem z różnymi formatami - gpx, kml, trk, dat igowe.
Wrzucałem w różne katalogi - route, track, pod profile.
I nic...
Potrzebuję jakiś program na Win CE, który czytał by tracki, mile widziany podkład mapowy i podawana odległość do końca.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Post autor: old1977 »

niestety nie
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: GoRider Biker Extensa jak wrzucić TETgpx

Post autor: Dlugi1 »

Udało się - przynajmniej tak na szybko to wygląda. Jest to jakaś proteza, bo nie jest to w pełni aż tak funkcjonalne jak utworzone trasy w IGO, ale chyba powinno działać.
Po pierwsze to w katalogu, gdzie jest zainstalowane IGO, w katalogu CONTENT zakładamy katalog USERDATA (ja tego nie miałem), następnie w nim katalog ROUTE. To w to miejsce będziemy wrzucać pliki trasy w formacie KML.
I tu chwilę rozgryzałem temat, bo raz mi widziało, ale nie chciało za ciula ponawigować a dziś przestało mi widzieć. Znów grzebałem w opcjach Igo i wiele przestawiałem. Co miało wpływ - nie wiem, trzeba będzie po kolei eliminować. Do tego konwersja GPSBabel-em może średnio się nadać. Dziś dopiero trafiłem na info, że Igo owszem obsługuje tracki, ale max do 100 punktów. Użyłem programu RouteConverter. On otwiera gpx-y i ma możliwość zapisu jako Igoroute *.kml, automatycznie dzieląc na te 100pkt.
Problemem jest te 100 pkt, akurat mnie interesuje TET MNO i wywaliło mi 136 plików.
Pewnie da się to obejść bo w interesującym mnie obszarze Igo posiada szczątkową siatkę dróg i można by po niej ponawigować tworząc jego trasę a tam gdzie na mapie dróg nie ma - wrzucić kml-a.
Jest jeszcze jeden problem w miejscu, gdzie dróg nie ma - trzeba włączyć nawigowanie nie po drogach, ale poza drogami, bo inaczej strasznie przeciąga do dróg.
Na dziś wystarczy - idę spać, zadowolony - ba - szczęśliwy :-) , że udało się zaprząc urządzenie do tego, co chciałem :-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość