konwertowanie map i tworzenie tras

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: Wolo »

Chanie- małe sprostowanie- gpsies już od jakiegoś roku nie korzysta z podkładów googla, przenieśli się na platformy bezpłatne.

Ps. Jeśli zauważycie jakieś błędy na warstwie Nokia- piszcie, poprawimy :)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: chankrymski »

Ja tam się nie znam, ale pisało google to wklikam google i jest mapa z google. Chyba, że to inaczej działa...
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: tropas »

Zacząłem niedawno zabawę z gpsies, rysuję traskę, konwertuję i wrzucam jako ślad do AM na Larku 35at. Wszystko działa, ale jak jadę po śladzie to mapa nie przesuwa się za mną, tylko strzałeczka która pokazuje moje położenie wyjeżdża za ekran i muszę paluchem przesuwać mapę. AM tak ma, czy da się to ustawić żeby mapa wraz ze śladem przesuwała się sama, tak żeby moje położenie było zawsze w centrum ekranu? Jeśli nie AM to może podpowiedzcie inny program który dobrze działa na Larku 35at i z którym dobrze się jedzie po wczytanym śladzie.
Awatar użytkownika
Dłubacz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 08.11.2009, 18:33
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: Dłubacz »

tropas pisze:... Wszystko działa, ale jak jadę po śladzie to mapa nie przesuwa się za mną, tylko strzałeczka która pokazuje moje położenie wyjeżdża za ekran i muszę paluchem przesuwać mapę. AM tak ma, czy da się to ustawić żeby mapa wraz ze śladem przesuwała się sama, tak żeby moje położenie było zawsze w centrum ekranu? ...
Da się :smile: .

1. Sprawdź, czy masz aktywne obracanie mapy w kierunku jazdy (Menu -> Ustawienia -> Mapa -> Funkcje automatyczne... -> Obracanie w kierunku jazdy). Jeśli nie, to włącz tę funkcję.
2. Załaduj ślad.
3. Złap fixa.
3. Naciśnij przycisk wybierz cel (wygląda jak znak drogi jednokierunkowej) z prawego dolnego rogu ekranu. W otwartym oknie kliknij na prawy dolny przycisk (coś jak trójkąt wpisany w okrąg, na zielonym tle). Gotowe.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: tropas »

Dzięki Dłubacz :thanks:
Zrobiłem jak napisałeś i działa teraz dobrze.
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: konwertowanie map i tworzenie tras

Post autor: sober »

Hej,
Poniżej moim zdaniem ciekawa opcja planowania trasy z google maps do aplikacji Mapfactor (Osmand).
Tym bardziej, że będzie to trasa rutowalna a nie ślad tylko ślad.
https://www.youtube.com/watch?annotatio ... eweIOljxeM
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości