Podział pliku gpx

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Podział pliku gpx

Post autor: wilq.bb »

Ludziska mam plik śladu gpx, który zawiera około 7500 pkt, potrzebuje go podzielić na ślady po 999 pkt - czyli z jednego pliku zrobić 8.
Czytam internety, walczę z gpsbabel gpsvisualizer etc i ni cholera mi nie wychodzi. Ktoś ma jakieś dobre rady - za tłumaczenie jak dla debila się nie obrażę. Opcjonalnie ochotę pomóc plik ma aż 760 kb.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Podział pliku gpx

Post autor: wilq.bb »

Odpowiem sam sobie - trzeba użyć innego softu. Na przyszłość może się komuś przydać - polecam banalnie proste narzędzie do zassania z:
https://sites.google.com/site/gpxtracksplitter/
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Podział pliku gpx

Post autor: ArturS »

zdaje się, że GPXEditor też ma tą funkcję, a przy tym można obciąć to czego się nie chce. No i garminowski BaseCamp też w tym pomaga. W ogóle to nie doceniałem tego programu, a mam go zainstalowany z dwa lata :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Podział pliku gpx

Post autor: wilq.bb »

BaseCamp-owi mówie nie - wolę stary MapSource.
Na GPXEditorze się wyłożyłem.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: Podział pliku gpx

Post autor: velmafia »

Ja edytuję swoje gpx w zwykłym edytorze tekstu (no windoswa np. notepad++), struktura pliku jest na tyle banalna że łatwo można go pociąć bez większego zagłębiania się w szczegóły.
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość