Lark Freebird 35 AT Moto

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
pezet
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 22.08.2011, 23:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: pezet »

Czy ktoś może podpowiedzieć jak wgrywać nowe mapy do Larka?

Wgrałem paczkę od ArturaS i wszystko super, ale chce jeszcze dograć Avtosputnik i nie mogę odpalić instalacji.

Co robię?

- ściągnąłem spakowanego Avtosputnika
-rozpakowałem na kompie
-przekopiowałem na kartę pamięci
-stamtąd powinienem instalować, ale nie wiem jak uruchomić instalację.

Bawię się już tym dziadostwem z pół godziny i nie wiem jak odpalić instalkę:) Instrukcja niestety została w garażu :blush:

Pomoc bardzo mile widziana:)
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: airwolf »

wazne aby lark byl w trybie pamieci maowej bo inaczej jest problem z graniem czegokolwiek
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
pezet
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 22.08.2011, 23:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: pezet »

airwolf pisze:wazne aby lark byl w trybie pamieci maowej bo inaczej jest problem z graniem czegokolwiek
Zgrać rozpakowanego Larka już się udało, ale nie wiem co zrobić, żeby lark widział mapę?

Pod windowsem xp nie da się przeprowadzić instalacji, a po wgraniu na larka rozpakowanych plików nie wiem jak instalację odpalić?
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: krzysimirn »

pezet pisze:
airwolf pisze:wazne aby lark byl w trybie pamieci maowej bo inaczej jest problem z graniem czegokolwiek
Zgrać rozpakowanego Larka już się udało, ale nie wiem co zrobić, żeby lark widział mapę?

Pod windowsem xp nie da się przeprowadzić instalacji, a po wgraniu na larka rozpakowanych plików nie wiem jak instalację odpalić?

nie wiem w czym u ciebie tkwi problem ale u mnie Automapa spokojnie się instaluje spod windowsa XP. Zobacz na obu trybach pracy dla karty SD. Ona może być ustawiona jako zewnętrzna pamięć (dysk) i w drugi tryb -nie pamiętam z głowy jaki. Zobacz na obu trybach.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

pezet pokaz jak wyglada to archiwum tego programu ktore rozpakowales, jakie pliki byly w srodku.
jezeli tam masz .exe to odpalasz program na komputerze - instalator powinien przeprowadzic caly proces ze stosownyi komunikatami (warunkiem jest posiadanie zainstalowanego programu activesync i poprawna komunikacja larka z kompem)
jezeli plik ma rozszerzenie .cab to instalujesz po przegraniu do larka, na nim wlasnie (nie pamietam czy lyknie automatycznie czy rzeba miec programik do instalacji cabow :))
Awatar użytkownika
pezet
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 22.08.2011, 23:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: pezet »

Rozszerzenie jest exe, ale jak próbuję instalować, to pojawia się komunikat, że plik nie jest obsługiwany przez WIN32.

Synchronizacja urządzenia z komputerem przez Activesync jest poprawna.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

....:.:......
Ostatnio zmieniony 27.03.2012, 23:03 przez Next22, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

to już jest wypakowane
przekopiuj i już bez instalacji.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

programik jest na PocketPC a lark ma WindowsCE - niestety nie mozna tego odpalic na larku.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

Mam zainstalowany działa
Abtosputnik v.3.2.8DV
Oczywiście na Larku AT :tongue:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

No bo masz odpowiednia wersje softu :)
na stronie autosputnika sa wszystkie wersje dostepne pod wszyskie 3 winy :)
czyli windows xp/7, windows mobile, windows ce
Awatar użytkownika
Zly.Wojtus
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 16.02.2011, 21:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Zly.Wojtus »

Byłem dziś w carrefour i pytałem o tego Larka, chłopak z obsługi powiedział że już nie mają i raczej nie będzie bo go wycofują z uwagi na awaryjność, podobno wszystkie modele jakie sprzedali wróciły do naprawy gwarancyjnej.. to trochę dziwne bo tu dużo ludzi pozytywnie się o nich wypowiadało.
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Roland »

Zly.Wojtus pisze:Byłem dziś w carrefour i pytałem o tego Larka, chłopak z obsługi powiedział że już nie mają i raczej nie będzie bo go wycofują z uwagi na awaryjność, podobno wszystkie modele jakie sprzedali wróciły do naprawy gwarancyjnej.. to trochę dziwne bo tu dużo ludzi pozytywnie się o nich wypowiadało.
Co do awaryjności to niestety muszę to potwierdzić. Dwie sztuki o których wiem, że zostały kupione w Carrefour pojechały do serwisu z dokładnie tym samym objawem - brak możliwości włączenia pomimo w pełni naładowanego akumulatorka.
Żeby było ciekawiej obydwie nawigacje padły w przeciągu kilku dni od momentu zakupu. Moja nawet nigdy się nie przejechała na moto. Sprawdziłem tylko, że działa na niej Automapa i tyle było użytkowania.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: airwolf »

ja swoja uzywam juz prawie rok i nic sie abslutnie nie dzieje (nawet upadala kilka razy z wysokosci okolo 1,5m na beton)
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Neno »

Moja też działa.
Co prawda na razie w samochodzie ale wkrótce już mam nadzieję u kogoś z Was na moto. Nie mogę się zmobilizować i zdjęć narobić .
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: jakmor »

Zly.Wojtus pisze:Byłem dziś w carrefour i pytałem o tego Larka, chłopak z obsługi powiedział że już nie mają i raczej nie będzie bo go wycofują z uwagi na awaryjność, podobno wszystkie modele jakie sprzedali wróciły do naprawy gwarancyjnej.. to trochę dziwne bo tu dużo ludzi pozytywnie się o nich wypowiadało.

Potwierdza się to co słyszałem już wielokrotnie. Sprzęt kupowany przez koncerny handlowe jest dlatego tani bo produkuje się go bez kontroli jakości dla danej sieci. Kiedyś powiedział mi to kolega, który jest kierownikiem w jednym z marketów. Ja wiedząc to też kupiłem w Carefour i juz wysyłałem mocowanie na moto bo przy próbie montażu pękło. Ale wymienili na nowe bez gadania :grin: A z włączaniem i wyłączaniem też mam problem ... :sad:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
exuser87

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: exuser87 »

jakmor pisze:
Zly.Wojtus pisze:Byłem dziś w carrefour i pytałem o tego Larka, chłopak z obsługi powiedział że już nie mają i raczej nie będzie bo go wycofują z uwagi na awaryjność, podobno wszystkie modele jakie sprzedali wróciły do naprawy gwarancyjnej.. to trochę dziwne bo tu dużo ludzi pozytywnie się o nich wypowiadało.

Potwierdza się to co słyszałem już wielokrotnie. Sprzęt kupowany przez koncerny handlowe jest dlatego tani bo produkuje się go bez kontroli jakości dla danej sieci. Kiedyś powiedział mi to kolega, który jest kierownikiem w jednym z marketów. Ja wiedząc to też kupiłem w Carefour i juz wysyłałem mocowanie na moto bo przy próbie montażu pękło. Ale wymienili na nowe bez gadania :grin: A z włączaniem i wyłączaniem też mam problem ... :sad:
To prawda, ja akurat wiem, że podobnie jest z butami do biegania jak i również z nartami. Narta marketowa, pomimo tej samej nazwy i wyglądu nie jest tą samą, co kupiona w sklepie markowym. :wink:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cambriel »

To wina tych 2 literek "et". Mark??owa. :wink:
Jak z filmu ET - kosmiczne technologie. :haha:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cynciu »

Zdania są jak widzę mocno podzielone. Mam larka.
Kupiłem, sprawdziłem na parkingu marketu i nie działała ładowarka. Dali mi z innego i wszystko działa - gitara.

Zrobiłem dobrze ponad 10tyś w samochodzie i moto, a wczoraj wróciłem z Rumunii gdzie dzielnie mnie prowadziła przez 2 500km. Latała ze mną w offie. kilka razy upadła, raz zmokła i działa. Jak kiedyś padnie, kupie drugą. Kogo stać niech kupuje Garmina ale niech niech nie pisze pierdół- markowy -nie markowy. Nie ma w tych pieniądzach alternatywy na moto.

ps.
Nie pracuje dla lakra :wink:

Jeszcze jedno. Miałem wcześniej na moto markowe mio. Wytrzymało 450km. Wysiadło na rondzie w Łodzi.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

Gratuluje wypadu w Karpaty Cynciu :smile:
Masz rację w każdym słowie sprzęt super mapa na Polskę super , dziś testowałem po lasach Bieszczad
Fabryczna mapa ma szlaki turystyczne i leśne dukty itp. (mapa copernikus czy jakoś tak )

A firma LARK nic nie produkuje sprzedaje tylko sprzęt kupiony w chinach pod własną marką . :haha:
Co nie zmienia faktu że jak za 350pln to jestem mega zadowolony
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość