Lark Freebird 35 AT Moto

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: jakmor »

Heja

Wiem że było już w wielu postach ... ale chwiałem kilka rzeczowych opinii tych co już z nią polatali....

Z góry dzieki
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Wolo »

Jeśli nie uzyskasz tu wystarczających informacji, na forum AT jest ona opisywana szeroko.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Korzen »

Wydaje mi się że Krzyho kupił. Jechaliśmy razem 200km działała doskonale. Fajny ma ten daszek z góry. Obsługiwana palcem w rękawiczce.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: przeszczep »

Działa, choć mapa mało aktualna, ja z zakupu jestem bardzo zadowolony - choć jakoś za często jeszcze nie korzystałem.
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Skippy »

Też z zakupu jestem zadowolony. Bez problemu radzi sobie w deszczu i kurzu. W rękawiczce ciężko mi się nią posługiwać (ale to pewnie kwestia palucha i rękawiczek). Mocowanie do kierownicy nie jest zbyt mocne - urwałem przypadkiem butem (no, ale kto normalnie pcha tam buty ;) ). Lata mi jakaś śrubka w środku (albo coś innego), ale wszystko działa, więc się tym nie przejmuje. Ekran mały, ale wystarczający do motocykla. Jedyne navi z jakiego korzystałem, więc nie mam porównania.
Awatar użytkownika
Genek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 05.01.2010, 00:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opalenica

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Genek »

więc tak...fajnie się obsługuje w rękawicach, ale co z tego że oryginalna mapa larka jest do dupy :grin: czyt. mało dokładna.
http://www.my-navia.pl/ wrzuciłem najnowszą wersje automapy i hula. Generalnie wyświetlacz jakiś wielki nie jest, ale na moto wystarczy. Daszek przy navi spoko, ale tak jak słońce na maxa to nic nie widać, w normalne dni jest ok, ale tyłka nie urywa.
Sama nawigacja solidna, spadła z dwa razy i nic jej nie jest. W zestawie 2 baterie, uchwyt moto + auto, kabel do ładowania przez PC. Minus taki, że jak nie masz PC musisz dokupić ładowarkę. Jeśli chodzi o moto masz dodatkowo uchywt + kabel do podlaczenia do aku, jednakże słabe rozwiązania gdyż żeby odłączyć ładowanie musisz albo wyjąć navi z uchwytu, albo wtyczkę na kablu.
Chyba lepiej podpiąć pod gniazdo zapalczki jak ktoś dysponuje. Ogólnie rzecz biorąc, nie żałuje zakupu biorąc pod uwagę ceny navi na moto, wgraj sobie automape i bedziesz zadowolony :ok:
Ostatnio zmieniony 17.11.2011, 22:26 przez Genek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja, dwa koła i buzia wesoła :) o'#o ....
Awatar użytkownika
Genek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 05.01.2010, 00:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opalenica

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Genek »

Skippy pisze:Lata mi jakaś śrubka w środku (albo coś innego), ale wszystko działa, więc się tym nie przejmuje.
tą śrubka w uchwycie motocyklowym jest po to by przykręcić nawigacje :grin: :grin: :grin:
Jedyne co wkurza, to jak nie masz nawigacji w uchwycie to ta śrubka drży i brzęczy wkurzając niemiłosiernie :egh:
Ostatnio zmieniony 17.11.2011, 22:28 przez Genek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja, dwa koła i buzia wesoła :) o'#o ....
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: sajmonwww »

-mam korzystam w puszce... gdyż jeszcze nie zapodłączyłem...
-Larkowa mapa taka sobie, ale zawsze można zaktualizować... :thumbsup:
-jest program/nakładka i można bez problemu wgrać inne mapy jak najnowsza Automapa EU :thumbsup: :tongue: i to bez ingerencji w softa, czy gwarancję
- dosyć ciężka, nie za duży ekran, ale ma tez zalety, 2 niezależne zapodłączenia moto, pucha i potrzebnymi rzeczami żeby się ładowało i 2 szt bakterii...
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Skippy »

Genek pisze:
Skippy pisze:Lata mi jakaś śrubka w środku (albo coś innego), ale wszystko działa, więc się tym nie przejmuje.
tą śrubka w uchwycie motocyklowym jest po to by przykręcić nawigacje :grin: :grin: :grin:
Jedyne co wkurza, to jak nie masz nawigacji w uchwycie to ta śrubka drży i brzęczy wkurzając niemiłosiernie :egh:
Tak, ta śrubka do przykręcenia jest wkurzająca jak jeździsz bez navi. Ale nie o tej pisałem, jak teraz w ręku trzymam i potrząsnę to mi coś dzwoni w środku ;)
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cynciu »

Kupiłem larka za poradą kolegów z forum i nie żałuję. Oczywiście jeżdżę na automapie która chodzi bez problemu od razu po wgraniu na kartę.
Używam na moto i w samochodzie. Jedyny problem jaki mam to połączenie blututa do czegokolwiek.
Za te pieniądze nie znalazłem nic innego, co nadawało by się na moto. Myślę, że za tą kasę to jest dobry wybór.

ps.
Wolo pisze:Jeśli nie uzyskasz tu wystarczających informacji, na forum AT jest ona opisywana szeroko.
Wolo, mimo Twoich najszczerszych intencji proszę Cię, przekierowywanie na inne forum blokuje dyskusję na tym forum.
Daj nam szansę :wink:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Genek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 05.01.2010, 00:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opalenica

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Genek »

Skippy pisze: Tak, ta śrubka do przykręcenia jest wkurzająca jak jeździsz bez navi. Ale nie o tej pisałem, jak teraz w ręku trzymam i potrząsnę to mi coś dzwoni w środku ;)
oj to masz jakiś pechowy egzemplarz, śrubkę w uchwycie mocuje gumką recpeturką :grin:
Ja, dwa koła i buzia wesoła :) o'#o ....
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: jakmor »

... dzięki wielkie :ok: Chyba też sobie zapodam.

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz: czy uchwyt na moto jest metalowy ?? I jak z drganiami podczas jazdy ?? :smile:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: przeszczep »

Sam uchwyt do kiery jest metalowy, do uchwytu metalowego przykręcasz na 4 śrubki plastikowy imak na navi. Uwaga - ja te 4 śrubki zgubiłem podczas jazdy... Kupiłem zamienniki i zabezpieczyłem na wszelki wypadek kropelką ;)

Po za latającą śrubką mocującą może jeszcze latać rysik, który jest zamocowany z tyłu uchwytu ;)
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cynciu »

Rysika oryginalnego nie radzę wozić na moto - zginie raz dwa.

Do uchwytu idealnie pasuje rysik skonstruowany przez dłubacza (podejrzałem i też taki zrobiłem sobie) w dodatku jest niesłychanie tani i pasuje do uchwytu larka :lol:

Jak nie zapomnę to mu zrobię fotki

Czy macie w larkach połączone jakieś urządzenia przez blutut ?
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: przeszczep »

U mnie rysik jeździ cały czas i się nie zgubił - z resztą trzyma się nieźle, tylko widzę jak się obraca wokół osi ;) A jak się zgubi, to wtedy będę kombinował z innym, chociaż jeszcze ani razu go nie użyłem :P Wszystko paluszkami ;)
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: kret »

ja dziś oddałem swojego Larka na gwarancję :) nie ładował się z jakiegoś powodu przez instalację na moto i jedna ze śrubek się jakby ukręciła :D
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
konrad
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19.11.2010, 22:22
Mój motocykl: XL600V

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: konrad »

Wygląda bardzo solidnie, jest ciężka, ma jakieś tam uszczelniacze. Najlepsza to ona jest w nocy, kiedy coś widać. U mnie bardziej robiła za prędkościomierz, bo mi ślimak padł. W każdym bądź razie, jeśli nie masz kasy na nic lepszego, wybór będzie dobry. Dwie baterie, uchwyt na kierownicę razem z ładowaniem. Miałem ją w Albanii, w połowie trasy oddałem koledze. Kiedy jechałem za nim strasznie irytowało mnie, jak co chwila w nią zaglądał, aby cokolwiek zobaczyć (pewnie robiłem tak samo). Właściwie Navi to powinno sie słuchać i nie patrzeć na nią. Jak pokombinujesz z ustawieniami jej na kierownicy, może uzyskasz lepszy efekt. Udało się z nią przejechać. Jadąc z nią zamiast oglądać świat, skupiasz się na niej. Egzamin zdała, nigdy więcej bym jej nie kupił. A to co drży i brzęczy to można przecież wyłamać ;]
XL600V '96
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

A tu można wybrać jakiś soft i po testować na larku http://chomikuj.pl/dawid12384

Może ktoś ma już jakiś patent na stałą modyfikacje portów com w tym 35AT aby odpalić Garmina ?
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: jakmor »

... kupiłem. Faktycznie wygląda solidnie. Odezwę się po pierwszych testach ... :grin:

Thx za pomoc

PS W Carefour te nawigacje są teraz po 360 PLN taniej nie ma :wink:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: krzysimirn »

jak chcecie słuchać navi a nie oglądać to wystarczy dokupić słuchawki stereo BT i macie to załatwione, ja z nią przejechałem kilka o ile już nie kilkanaście tys km i cały czas słucham co gada, a między jej komunikatami gra sobie muzyka. Całkiem miło i przyjemnie i nie trzeba non stop gapić się w ekran. No może w mieście na jakiś ciut bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach warto rzucić okiem. Słuchawki jak już kiedyś wspominałem trzymają mi około 5-7h więc wystarczą na cały dzień pod warunkiem że je podłączymy do ładowania na jakiś postojach - można jechać wtedy i z 12h
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość