NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: krzysimirn »

Zly.Wojtus pisze:Witam,
Waham się nad zakupem wyżej opisanego Larka. To będzie mój pierwszy GPS i mam zamiar używać go głównie w terenie, więc pytanie czy da się tam zapisywać trasę po której się jechało, oraz czy można ustalać trasę przez punkty do których nie ma dróg dojazdowych albo się urywają gdzieś na mapie ?
Polecaliście do niego Automapę, powie ktoś jak ona się sprawdza w terenie ?

O samej nawigacji i tym modelu jest sporo wątków więc poczytaj

Automapa jak jest kazdy widzi. Ma opcję jechania trasą 4x4 i PRZEŁAJOWĄ ( ta wyznacza kierunek w linii prostej do celu i radź sobie człowieku sam i dobieraj ścieżki i drogi). Do tego masz opcję wybrania jakie drogi będą brane pod uwagę przy wyznaczaniu trasy - minimum to GRUNTOWA NIEUTWARDZONA. Na jakieś wąskie ścieżki nie licz. Jeśli to pierwsza nawigacja to zaletą AUTOMAPY jest bardzo intuicyjna obsługa. Możesz na stałe załączyć zapisywanie śladu przejechanej trasy i od razu ma wbudowany konwerter do formatu KML który przyjmuje GOOGLE MAPS (jak będziesz potem sobie chciał to obejrzeć). Jakąś zaletą Automapy jest współdziałanie z portalem TARGEO gdzie możesz sobie wyznaczyć trasy w europie i wyeksportować do formatu AUTOMAPY i zaimportować to na urządzeniu.
Awatar użytkownika
Zly.Wojtus
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 16.02.2011, 21:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Zly.Wojtus »

krzysimirn pisze: O samej nawigacji i tym modelu jest sporo wątków więc poczytaj
Automapa jak jest kazdy widzi. Ma opcję jechania trasą 4x4 i PRZEŁAJOWĄ ( ta wyznacza kierunek w linii prostej do celu i radź sobie człowieku sam i dobieraj ścieżki i drogi). Do tego masz opcję wybrania jakie drogi będą brane pod uwagę przy wyznaczaniu trasy - minimum to GRUNTOWA NIEUTWARDZONA. Na jakieś wąskie ścieżki nie licz. Jeśli to pierwsza nawigacja to zaletą AUTOMAPY jest bardzo intuicyjna obsługa. Możesz na stałe załączyć zapisywanie śladu przejechanej trasy i od razu ma wbudowany konwerter do formatu KML który przyjmuje GOOGLE MAPS (jak będziesz potem sobie chciał to obejrzeć). Jakąś zaletą Automapy jest współdziałanie z portalem TARGEO gdzie możesz sobie wyznaczyć trasy w europie i wyeksportować do formatu AUTOMAPY i zaimportować to na urządzeniu.
Dzięki za info, przeoczyłem wątek z larkiem..:P
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Cynciu »

Mam na larku automapę. W Rumunii pokazała mi szutry których nie było na papierowej freytag & berndt 1 : 400 000. jest możliwość zapisywania śladu i jego odtwarzania. Można też wcześniej zaplanować trasę na kompie i odtworzenia w nawi.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Kristobal »

Nie ma jak mocne Ątre :lol:

Żeby nie być jałowym: Jeżdże po nokia maps na komórce. W tankbagu znudziło mnie się zerkanie i zasłanianie ręką od słońca. Kupiłem rowerowy uchwyt za 60zł, taki klasyk własciwie Obrazek
Sprawdza się dobrze bo przed oczami i nawet przez grubą rękawicę zimową przyjmuje dotyk!! :omg: Jechałem w deszczu i było ok.
Ale kłóci się z tankbagiem bo za krótki wysięgnik, także albo to albo to.
Także tego... co by tu jeszcze hmm... mam! Zasilanie.
Zauważyłem że ładowarki moto psują baterie komórkowe, lepiej niż te szybkie ładowarki 220V. Doma przeszedłem na ładowanie z lapa. Bateria powinna być wolno i stabilnie ładowana a na moto nie trudno o rozłączanie. Mi nie wiem czemu z każdym uruchomieniem silnika się odłączała, by załączyć musiałem wyciągnąć lekko i włożyć po starcie silnika wtyczkę znowu :egh: . Zakupiłem ku temu w biedaronce po 60zł oryginalną ładowarkę przenośną wielkości serdelka o pojemności 2200mAh Nokia DC-16 http://tinyurl.com/oyaofoa . Na to rzep samoporzylepny i do kokpitum przylepiwszy. I tak to ładuję komurczaka na moto z akumulatorka, po czym aku ładuję. Przydałyby się dwie takie.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: robii23 »

Mam ten sam i też problem z tankbagiem. Rozwiązaniem jest długie ramie, można dokupić osobno lub taki zestaw już z nim.
Problemu z ładowarką nie zauważyłem choć ja nie mam nokii. Szczelność na dobrym poziomie.
Najbardziej mi nie pasuje ta "szyba" która bardzo mocno światło odbija, wręcz działa jak lustro.
Trzeba się z kątami pomęczyć żeby znaleźć jakieś przyzwoite rozwiązanie. Oczywiście mowa o jeździe w pełnym słońcu, gdy tylko jest cień widoczność się poprawia znacząco.
Nawet kupiłem specjalną folię na ekran komórki aby poprawić widzialność, ale to jest nie duży procent.
Najlepiej to by było zmienić tą szybę na inną.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Kristobal »

Szyba? Znaczy ekran telefonu? Mi dobrze działa nie skarżyłem sie na słońce. Ramię długie nie jest rozwiązaniem bo zasłania zegary. Miałem takowy uchwyt gięty około 20cm ale zamocowałem go z boku kiery że sam chwyt opierał się o zbiorniczek hamulcowy i to było dobre miejsce. Mocowanie tego 'gibona' było pod śrubę mocującą kierę, także dosyć rzadkie ustrojstwo. Niestety za 2dychy kupione to i się upierdzieliły chwytaki telefonu i do widzenia tandeto.
Najlepszym miejscem w 650ce jest nad kokpitem - i blisko oczu i szyba osłania przed deszczem/pyłem. Ale tam nada wykombinować jakiś uchwyt - jak niektórzy na rurce. Bo sam kokpit jest raczej niestabilny. Mnie się nie chciało tam grzebać i kupiłem do kiery gotowca standard. Ale tera tanka muszę za plecami wozić, albo kupić jaki głębszy mapnik. Ale dzięki mocowaniu w centrum kiery mam zasięg kabla słuchawek co jest niezmiernie ważne.
Choć można się pokusić o przyklejenie bezczelnie na kilka plajstruf do szyby uchwytu przed oczami - kolega po wertepach w Rosji tak jeździł ze smartkiem na szybie i nic się nie urwało! :omg:
Co do samych nawigacji to jakąś awarsję mam. Za skomplikowane te wszystkie ustrojstwa - zabiegi z trasami, wgrywaniem, wejpojtowaniem bla bla bla, podróż się często zamienia w używanie gadżeta za gadżetem. Nie jeżdżę na przełaj przez las między skarpami i bagnami więc nie muszę się w Byragrylsa bawić :tongue:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: robii23 »

Kristobal pisze:Szyba? Znaczy ekran telefonu?
Szyba czyli ekran pokrowca.
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: qbi2 »

A ja to sobie tak rozwiązałem i muszę nieskromnie przyznać, że sprawdzało się I klasa :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a62 ... dee8f.html
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Kristobal »

Ale co, ale jak, ale gdzie?? :tongue: Co ty tam dałeś przyssawki, plajstry czy pod śruby jakie? Wyjaśniaj po dobroci :lanie:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: qbi2 »

Ojej, juz nie mam Trampka i lepszych fotek nie wynajde :( Psieplasiam. Tak na szybko to powiem, że troszeczkę stuningowałem mocowanie ramienia (troszkę powyginałem) i na duże podkładki przykręciłem do tej dziurki co jest przy szybie. Jak znajdę zdjęcie to pokaże o co mnie chodzi :)
Oki, coś tam wyrzeźbiłem :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06f ... e10f8.html
Z czynności manualnych to wyglądało tak, że musiałem zdjąć szybkę, rozkręcić delikatnie kokpit w miejscu mocowania, od środka kokpitu wsadziłem dużą podkładkę i od zewnątrz przykręciłem uchwyt. Troszkę podoginałem i banglało jak ta lala :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: kanuj »

trochę odbiegnę od tematu.
szukam mądrego co by wgrał mapę do MIO Moov M300 cały w tym ambaras że navi nie posiada czytnika karty sd... ma ograniczoną pamięć 1GB a trzeba mi mapę Polski Słowacji Węgier i Rumunii... poszukałem trochę w necie i nie znalazłem nikogo kto by coś takiego robił... może ktoś z forumowiczów ogarnia temat?
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Adampio »

@kanuj:
Akurat tej nawigacji nie znam ale mam podobny problem bo na Trampku używam Gramina z... 50MB pamieci stałej i bd karty. No i dopracowałem sobie system ładownia tylko tych fragmentów UMP-y ktorych aktualnie potrzebuje.
1GB to już sporo. IMHO masz cztery wyjścia:
1. znaleźć lekkie mapy,
2. zabrać ze sobą netbooka i doładowywać cięższe mapy w miarę potrzeby,
3. zmienić nawigację,
4. przeprosić się z mapami papierowymi :smile:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: wilq.bb »

Wgrywanie map w boju... ćwiczone w zeszłym roku:
Obrazek
Miejsce jest jakieś 100-150 metrów od granicy z Białorusią i oczywiście SG przyjechało jak wgrywałem mapy.... i weź się teraz tłumacz, co robisz z laptopem, gps-em i aparatem :tongue: Na początku nie wierzyli,że mapy mi się skończyły w garminie :tongue: potem standardowa kontrola i było :thumbsup:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: miroslaw123 »

Mam telefon z androidem SE E1, zainstalowałem sobie navfree a to bydle (telefon :pob: ) dalej chce się łączyć z internetem przez komórkę. Gdzieś słyszałem że telefony z androidem pomimo programu gps'owego offline muszą mieć włączoną transmisję internetową przez sieć komórkowa za którą oczywiście trzeba płacić, prawda to?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Adampio »

Używalewm tableta z kartą SIM i Osmand dzialał pobierania danych. No ale poza programem do nawigacji musisz miec jeszcze na nim mapy off-line :grin:
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: miroslaw123 »

Adampio pisze:Używalewm tableta z kartą SIM i Osmand dzialał pobierania danych. No ale poza programem do nawigacji musisz miec jeszcze na nim mapy off-line :grin:
W jednym tablecie mam aero więc mam to w :dupa: w drugim nie mam sim i też program działa.
Oczywiście w telefonie mapy też mam zainstalowane :whip: czyli to program wymusza połączenie przez komórkę?
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: Nadol »

Może navfree działa tylko online? Zainstaluj mapy Here i przełącz apkę w offline, działa, sprawdzone. Można też użyć OsmAnda albo 7Ways - pobierasz mapy i działa.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: sagittariush »

qbi2 pisze:Ojej, juz nie mam Trampka i lepszych fotek nie wynajde :( Psieplasiam. Tak na szybko to powiem, że troszeczkę stuningowałem mocowanie ramienia (troszkę powyginałem) i na duże podkładki przykręciłem do tej dziurki co jest przy szybie. Jak znajdę zdjęcie to pokaże o co mnie chodzi :)
Oki, coś tam wyrzeźbiłem :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06f ... e10f8.html
Z czynności manualnych to wyglądało tak, że musiałem zdjąć szybkę, rozkręcić delikatnie kokpit w miejscu mocowania, od środka kokpitu wsadziłem dużą podkładkę i od zewnątrz przykręciłem uchwyt. Troszkę podoginałem i banglało jak ta lala :)
Fajny pomysł, ale zastanawiam się, jak to wytrzymała obudowa, szyba i śruba z nakrętką? Ja bez zakładania cięzkich dodatków przekręciłem nakrętke do mocowania szyby :swieczki:
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: pat13 »

miroslaw123 pisze:
Adampio pisze:Używalewm tableta z kartą SIM i Osmand dzialał pobierania danych. No ale poza programem do nawigacji musisz miec jeszcze na nim mapy off-line :grin:
W jednym tablecie mam aero więc mam to w :dupa: w drugim nie mam sim i też program działa.
Oczywiście w telefonie mapy też mam zainstalowane :whip: czyli to program wymusza połączenie przez komórkę?
Program. Android nie będzie tu bruździł. Navfree ma kilka opcji sieciowych, więc sprawdź jego ustawienia.
M.in. może używać googlowego streetview - a to trzeba ładować on-line.
Możesz też mieć wersję z reklamami - te również pobierają się z sieci (mały transfer, ale jednak). Tu jednak brak transmisji danych gsm nie powinien blokować działania apki.
Typowo navfree łączy się z serwerem w celu pobrania map i dalej działa już na mapach zapisanych lokalnie dopóki nie sięgniesz poza załadowany obszar.
Testowo można wyłączyć transmisję danych GSM, włączyć WiFi i na routerze podejrzeć z jakim adresem jest komunikacja.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: NAWIGACJA DO TRAMPKA HELP ......?

Post autor: miroslaw123 »

Dzięki, grzebnę w telefonie, a jak nie pomoże to zainstaluje coś innego (ale od tego mamy dział softu).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość