Vordon M-435

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

witajcie,

Użyłem wyszukiwarki dla słowa Vordon, ale nie wyrzuciła żadnego posta, więc postanowiłem wrzucić na forum.
Dotychczas pewnie jak większość - tak przynajmniej sądzę - uważałem, że zakup w dzisiejszym czasie nawigacji jest trochę bez sensu bo w końcu w każdym smartfonie jest darmowa mapa która sprawdza się jako nawigacja - doświadczenia z jazdy autem po krajach unijnych. Zresztą w motku też jest OK. co mnie skłoniło do zakupu nawigacji? Otóż parę tygodni temu wybrałem się na wycieczkę wokół Tatr. Po stronie słowackiej dopadła mnie dwukrotnie ulewa, więc teatrzyk z ubieraniem kondona coby nie zamoczyć kierownika. trzeba tez było schować telefon coby nie zamoczyć. I tak się bujałem , co przestało lać to wyciągnąłem, jak zaczęło znowu....
Pomyślałem, że dobrze by było jakiś kondonik na telefon naruchać albo żeby taki water-resistant jak McGyver. Po powrocie pogrzebałem w googlu i znalazłem takie ustrojstwo na moto.
jest dosyć pancernie zabudowane, lądowanie na kostkę brukową nie zostawiło nawet śladu. Można też do auta wykorzystać - ma dołączony uchwyt na ssawkę do szyby jak i na kierę w moto.
jest też spora obudowa z daszkiem jako osłona przeciwsłoneczna.
Najlepszym gadżetem wg mnie - czego nie brałem nawet pod wagę przy zakupie - dopiero jak odebrałem paczuchę z aliexpress z intercomem - możliwość sparowania nawigacji z intercomem.
Daje to oczywiście większy komfort jak słyszymy komendy głosowe. Jedno co bym zmienił to uchwyt na kierownicę. Jak dla mnie to umieszczenie navi na kierownicy jest za niskie.
Kombinuję z uchwytem montowanym do wkrętów mocujących szybę - widziałem taki uchwyt na jakimś forum, ale nie mogę go teraz odszukać. Gdyby to było nieco niżej niż linia wzroku, to było by gitara. jeżeli ktoś ma ten model, to proszę o opinie.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Vordon M-435

Post autor: wojtekk »

Ale czemu od razu ruchać????
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Vordon M-435

Post autor: Qter »

wojtekk pisze:Ale czemu od razu ruchać????
A czemu nie :)

A poważnie Janek - wrzuć jakiś link do tego co kupiłeś.

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

Tu jest link do tego samego modelu
https://allegro.pl/nawigacja-motocyklow ... _c=Product&
Ja kupiłem 20 dyszki taniej
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Vordon M-435

Post autor: Next22 »

Janek-2004 pisze: Kombinuję z uchwytem montowanym do wkrętów mocujących szybę - widziałem taki uchwyt na jakimś forum, ale nie mogę go teraz odszukać. Gdyby to było nieco niżej niż linia wzroku, to było by gitara. jeżeli ktoś ma ten model, to proszę o opinie.
Proszę sprawdza się : https://www.youtube.com/watch?v=TSGNUfUykP4
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

Wielkie dzięki za podpowiedź. Dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło. Kombinowałem też żeby coś podobnego podczepić tyle, że pod uchwyt deflektora ale ten mój produkcji ADV coś tam nie ma tak mięsistego uchwytu jak Darkojak. Więc trzeba będzie odrysować pewnie szablon trampkowej szyby i stworzyć coś na wzór i podobieństwo Kargulowego uchwytu.
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Vordon M-435

Post autor: Mazak »

mam taką samą tylko pod inna nazwa, od roku uzytkuje i zero problemow, wgraną mam mape Igo i sprawdza sie dobrze jedyny minus malo czytelny wyświetlacz w słońcu
ogólnie jestem zadowolony :thumbsup:
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

potwierdzam problem z widocznością w slońcu, nawet sprytny daszek niewiele pomaga. Tym bardziej funkcja bluetooth przydaje się w zestawieniu z intercomem
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Vordon M-435

Post autor: KrzysieG »

Mam taką nawigację, tylko nazwa inna, reszta to samiutko. Moje zdanie po 2 latach użytkowania: Kup se pan lepszy telefon i będziesz pan bardziej zadowolony. Niestety nawigacja ta po 2 latach zaczyna gubić GPS i zawiesza się, na różnych mapach. Jakoś tam działa ale jak bym miał teraz do wyboru, to bym wolał do telefonu dołożyć.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

W takim razie to super wiadomość. Znaczy mniej więcej tyle, że posłuży jeszcze jakieś 2 lata. A tak na serio, to w wiekszosci zawsze uzywam smartfona, nawigacje jednak wożę z soba czy na moto czy jadac autem jako opcję “in any case”, np. zasięg, lub pogodowo jest nieciekawie. Smartfon nie jest taki pancerny ani tak zabezpieczony więc lepiej mieć jakaś alternatywę.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Rozglądam się za moją pierwszą nawigacją i chyba mi wypadło na tą, Vordon M-435. Opinie kolegów są dobre. Dla zainteresowanych https://allegro.pl/nawigacja-samochodow ... 51933.html Nie wiem co z gwarancją, więc trzeba się dopytać.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Co do mocowania, to też myślałem, żeby nawigacja była nie na kierownicy tylko wyżej. A gdyby tak do szyby w poziomie przykleić-przykręcić rurkę, rozmiar kierownicy, plastikową, aluminiową. Co o tym sądzicie.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

Montaż na kierownicy jest za niski i chcac śledzić navi trzeba odrywać wzrok od drogi, fajny patent widziałem na YT u Kargulo.
Link https://m.youtube.com/watch?v=TSGNUfUykP4
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Dzięki. Wkleiłem do kasku słuchawki, na kablu słucham radia z telefonu. Czy jak się wepnę do nawigacji to będę słyszał Kaśkę.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

Wygodniejszym rozwiazaniem byłoby wykorzystanie funkcji Bluetooth jaka ma ta nawigacja. Ja zakupiłem intercom FreedConn T-max - słuchanie w tle nawigacji jest wg mnie skuteczniejsze, nie pojedziesz w ciemno jak sie zamyślisz podczas gdy nie śledzisz ekranu na bieżaco. :smile:
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Dziś odebrałem przesyłkę. Kwestię mocowania mam z głowy. Przyssawka która jest w komplecie, trzyma na szybie od wewnątrz, jak :crossy: przetestuję w czasie jazdy, napiszę. Janek-2004 intercom który podałeś bardzo fajny i podoba mi się, tylko na dziś jest chyba droższy od mojego kasku. Więc na razie zostanę na kablu.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Vordon M-435

Post autor: Janek-2004 »

ja też tak kombinowałem z przyssawka do szyby od wewnatrz i byłem już prawie happy że to zadziała. Niestety po próbie pozostawienia na kilkanaście godzin na noc, rano stwierdziłem, że przyssawka zaczęła żyć własnym życiem. Więc tym bardziej podczas jazdy gdy dochodza wstrzasy nie zaryzykowałbym
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Więc przykleję na parę dni, jak odpadnie to dam na taśmę dwustronną. Lub przykleję do szyby płaskie pleksi, to przyssawka będzie miała lepiej. Gdyby to się nie sprawdziło to takie uchwyty https://allegro.pl/oferta/deflektor-mot ... 7473309950 (chyba Darkojaka) i do tego rurka np. aluminium. :zabawa:
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

W piątek szybę umyłem, przykleiłem Vordona i przejechałem się, około 50 km. Zestaw trzyma. Nie odklejałem. Dziś przejechałem trochę ponad 50 km. Przyssawka trzyma. Nie odklejam, niech wisi. Oczywiście linkę asekuracyjną założyłem. U mnie chyba zda egzamin, kupię taki zestaw do auta i jest gitara. Nawigacja jest na wysokości montażu deflektora, więc nie przeszkadza w kontrolowaniu drogi. Przy prędkości 100km/h nie ma jakiś dużych wibracji,wisi około 30-40 cm od twarzy, wszystko jest czytelne. No i Kaśki nie ma, a szkoda. Gada Adaś.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Vordon M-435

Post autor: Mariusz »

Pytanie do Janek-2004 i osób które mogą być w temacie. Kupiłem słuchawki Bluedio TN2 ENERGY Bluetooth. Vordon widzi je, a nie mogę ich sparować :wub: . Nie wiem jak to zrobić. Proszę o podpowiedź, sugestie. Na telefonie wszystko chodzi jak trza.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość