Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

1 - 3. 06. 2012
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: Rolo »

Zasady Rajdu TCP
Rajd nie jest na czas, więc nie ma sensu gnać, staraliśmy się wyznaczyć trasę po jak najbardziej malowniczych okolicach (np. Stawy Milickie) a niektóre zadania wymagają zwiedzania lokalnych atrakcji, więc serdecznie polecamy połączenie rywalizacji z kontemplowaniem trasy.
Uczestnicy rajdu będą sklasyfikowani na podstawie skomplikowanego algorytmu biorącego pod uwagę:
1. Przejechane kilometry spisane z licznika – czym mniej tym lepiej
2. Punktację za wykonanie zadań na trasie
Każdy uczestnik jest klasyfikowany oddzielnie, oczywiście nie zabraniamy jeżdżenia w grupie, jednakże aby uniknąć zbędnego tłoku na trasie i na zadaniach, będziemy wypuszczać po max. 4 motory w odstępach 5 minutowych.
Pierwsza grupa startuje o 10.00.
Każdy uczestnik otrzymuję „kartę rajdowca” która składa się bezie z różnych rubryczek w których będą wpisywane: Ksywa, nr rejestracyjny, stan licznika na starcie i mecie, punkty za poszczególne konkurencje,no i oczywiście
ROADBOOK, (poniżej wycinek z takiego czegoś):
roadbook.jpg
Na powyższym przykładzie wygląda to tak:
Startujesz i po przejechani 9,3 km dojedziesz do skrzyżowaniu z drogą główną, ze znakiem stop, po lewej powinieneś mieć jakieś drzewa na wprost zabudowania. Skręcasz w lewo w drogę główną. Droga główna oznaczona jest pogrubionymi liniami.
Następnie po przejechaniu 1,7 km dojeżdżasz do skrzyżowania ze światłami, z drzewami po lewej i stacja benzynową na wprost po prawej. Przejeżdżasz je na wprost, przecinając drogę główną (pogrubiona)

W roadbooku oznaczone są tylko skrzyżowania gdzie NIE poruszasz się po drodze głównej czyli jeśli skrzyżowania nie ma w roadbooku oznacza to że przejeżdżasz je tak jak droga główna.
W związku z różnicami pomiędzy skalibrowaniem liczników zalecamy możliwie częste zerowanie, jednakże mimo tego różnice pomiędzy twoim licznikiem a roadbookiem mogą występować (największa odnotowana przez nas różnica to 400 metrów na odcinku ok 10 km) więc podane odległości należy traktować jak orientacyjne.
Przygotujemy spora ilość foliowych koszulek i taśmy klejącej jednak wszelkie inne patenty (mapniki, tankbagi itp.) ułatwią wam zadanie.

W razie poważnych kłopotów technicznych, w ośrodku stacjonuje Scorpion z lawetą oraz Szparag z warsztatem na kółkach, telefon do Scorpiona jak i innych organizatorów masz na identyfikatorze

Zadania na trasie:
Zadanie nr 1. Czekać będzie na was ekipa która zmusi was do pewnego testu
Zadanie nr 2. Zwiedzacie samodzielnie pewna „atrakcję” zwracając uwagę na możliwie dużą ilość szczegółów, w dalszej części będziecie przepytani. P.S. nie trzeba (choć można) zwiedzać części „parkowej”
Zadanie nr 3. Na Parkingu przy „atrakcji” czeka na was organizator który najpierw skieruję was na zwiedzanie a po powrocie przemagluje was pytaniami związanymi z tą atrakcją jak i tą z zadania nr 2 oraz pytaniami z wiedzy ogólnej powstałymi w chorej wyobraźni organizatorów.
Zadanie nr 4. Ktoś z ekipy znowu zmusi was do wykonywania karkołomnych zadań
Zadanie nr 5. Samodzielne zwiedzanie „atrakcji” (wstęp dla uczestników opłacony z góry), z tej atrakcji zostaniecie przepytani na mecie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: luk2asz »

Nie chcę się "wtrancać" :lol: ale dopiero co naprawiłem ślimaka w liczniku, a co z tymi co mają zepsute - dyskwalifikacja na starcie. :lol:
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: Herflik »

Niestety nie odpowiadamy za stan Waszych motocykli :smile: z naszej strony mogę jedynie obiecać, że nie będziemy zgłaszać usterek Waszych maszym na Policję.
Jeśli ktoś ma uszkodzony licznik może podpiąć się do takiego który DBA O SWÓJ MOTOCYKL i po przyjęciu kilku punktów karnych będzie klasyfikowany wg jego licznika :)

jest wiele możliwości, bardzo wiele ...
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: sky »

Rolo pisze:Zasady Rajdu TCP
Już mi się podoba :ok: Coś jak Rajd Felkowski :smile:
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: airwolf »

wrzucam slady trasy OFF

Mapka Trasy Off do oglądniecia na www


KML (google map) OFF kml
GPS (Auto mapa) OFF gps
TRK (IGO8) OFF trk

Najlepiej kliknąc na link PPM i wybrac "zapisz element docelowy jako..."

Jeśli będa potrzebne jakieś inne formaty tej trasy prosze pisać na pw do jakich urządzeń to jutro sie pojawią
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot TCP Wiosna 2012 - Oficjalnie

Post autor: Rolo »

Dzieki temu, że frekfencja dosyć przekroczyła nasze oczekiwania a pare planowanych wydatków nam odpadło wygląda na to, że będziemy mieli minimum pare stówek nadwyżki po zlocie. Poniewaz nie mamy pomysłów jak zdefraudowac taką kwotę :wink: postanowilismy, że cała nadwyzka ze zlotu zostanie przekazana w imieniu TCP na rzecz Fundacji "DUAE ROTAE" http://www.fundacja.motocykle.pl/ opiekującej sie motocyklistami poszkodowanymi w wypadkach.
Jeżeli ktoś będzie na zlocie chciał się dodatkowo przyłączyc, mozna przekazać nam pieniążki, które z kolei w całości trafią na ten cel.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość