Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: ostry »

Miałem okazję wczoraj przetestować to cacko na odcinku 200 km, podczas powrotu z Małej. Mam co prawda wysoką szybę ale chciałem spróbować mimo wszystko również z deflektorem.183 cm. Różnica jest ogromna, oczywiście na plus :thumbsup: . Jakość wykonania lepsza niż fabrycznych produktów :grin: . Wszystko dopracowane i przemyślane . Zauważyłem ,że jak darkojak już się za coś bierze , to nie ma się do czego przyczepić :lol: . Świetna robota! :thumbsup:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
robson641
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 04.01.2009, 20:33
Lokalizacja: Opole

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: robson641 »

Pieniążki poszły na konto.
XL650V 03
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Cenio »

OSTRY pisze:Miałem okazję wczoraj przetestować to cacko na odcinku 200 km, podczas powrotu z Małej. Mam co prawda wysoką szybę ale chciałem spróbować mimo wszystko również z deflektorem.183 cm. Różnica jest ogromna, oczywiście na plus :thumbsup: . Jakość wykonania lepsza niż fabrycznych produktów :grin: . Wszystko dopracowane i przemyślane . Zauważyłem ,że jak darkojak już się za coś bierze , to nie ma się do czego przyczepić :lol: . Świetna robota! :thumbsup:

Ostry mam pytanie, czy jechałeś z deflektorem wysokim czy niskim? Bo ja mam szybe niską i wysoki deflektor, ale planuje docelowo wysoką szybę i wysoki deflektor. Myślisz że bedzie wtedy oki? A czy nie wyginało Ci szyby przy większej prędkości? Aha no i jakim trampkiem to było 600 czy 650, bo ja mam 650? Dzieki góry za info.
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: ostry »

650. Deflektor niski (zdaje się 12 cm) . Dla mnie ta kombinacja jest jak najbardziej ok. Innych nie próbowałem , poza podwyższeniem szyby w poprzedniej 600-tce. Przy większych prędkościach szyba się ugina ale nie jest to coś niepokojącego. Prawa fizyki są nieubłagalne .Szyba to kawał materiału ,ma ok 55 cm w najdłuższym miejscu i jest na górze dość płaska. Poza tym raczej nie zdaża mi się przekraczać 100/h na trasie, jedynie przy wyprzedzaniu.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: kko »

darkojak Ja mam pytanie o te kufry boczne z aluminium. Masz już jakieś ?
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
danyil
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 12.01.2010, 13:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Hungary - Szeged
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: danyil »

http://danyila.selfip.org/doboz-2009.01.23/S6305897.JPG
http://danyila.selfip.org/doboz-2009.01.23/S6305896.JPG

MRA konzol + polikarbonat 15 cm

Offroad: konzol down
Highway: konzol up (no wind noise)

I 186 cm hihg

Perfekt :thumbsup:
Awatar użytkownika
Primo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 07.01.2010, 09:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Primo »

Siemka.
Ja deflektor zamontowałem przed wyjazdem na Bałkany.
Wysoka szyba - niski deflektor, Trampi 650, 180 cm wzrostu.
Deflektor działa i nie tylko reguluje pęd powietrza ale również zbiera owady które mogłyby wyladowac na szybie kasku.
Zrobiłem z nim 4000 km w kilku ustawieniach i przy różnej prędkosci.
Mogę powiedzieć że im wolniej tym lepiej spełnia swoje zadanie, oczywiście cudów nie ma, bocznego wiatru nie sposób wyeliminować. Podobnie jazda powyżej 140 km/h - wiatr nie do opanowania przez deflektor.
Co do ustawienia to najlepiej spisywał się w połowie odchylenia ( środek regulacji ) przy prędkości do 130 km/h no i ogromna zaleta to czysta szybka kasku :smile:
Niedowiarkom proponuję prosty test 150 km z deflektorem i 150 bez deflektora, kto się tak przejedzie przekona się o jego zaletach. :cool:
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam !!! :thumbsup:
Pozdrawiam
PRIMO
Punol
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 23.08.2009, 11:10

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Punol »

Ma ktoś kombinacje w TA650: niska szyba, wysoki deflektor i do tego 183cm wzrostu?
Jeżeli się znajdzie taki delikwent to prosze o opinię :smoke:
Zastanawiam się czy w kombinacji opisanej powyżej będę w stanie wsyłać strumień uderzającego powietrza ponad kask :grin:
Awatar użytkownika
lyko
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 25.05.2009, 19:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: lyko »

Przy niskiej szybie wysoki deflektor nie da rady. Chyba że deflektor będzie wielgachny a nie wysoki.
Punol
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 23.08.2009, 11:10

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Punol »

To kicha, póki co budżet nie przewiduje wysokiej szyby + deflektora więc będę musiał przyjąć jeszcze kilka porcji powietrza na klatę :pob:
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: darkojak »

lyko pisze:Przy niskiej szybie wysoki deflektor nie da rady. Chyba że deflektor będzie wielgachny a nie wysoki.
Jest dokładnie tak jak piszesz. Nie ma sie co oszukiwać. Jezli ktos ma wzrost koszykarza 185-195 cm to niestety ale nawet mój wysoki deflektor i niska szyba standardowa nie przyniosą zadowalających efektów. Praw aerodynamiki nie da sie tu oszukać. W końcu nie po to robione są takie wysokie szyby do których co niektórzy dokładaja jeszcze mój np. niski deflektor i twierdzą że dopiero teraz jest to co ma być. Z kolei niektórzy Twierdzą że przy niskiej fabrycznej szybie deflektor wysoki to jest to co ma być. I wszystko jest tu jak najbardziej prawdziwe. Przecież jeżeli jeden człowiek ma wzrost 175 cm a drugi 195 to warunki aerodynamiczne sa jakże różne. Także twierdzę, że deflektor czy szyba która ma szerokośc nie przekraczającą 20 cm nie pelnie wiekszej funkcji poza wizualną. Reasumując: wszystko zależy od wzrostu kierowcy, wysokości założonej szyby w motocyklu, kasku i przede wszystkim .... oczekiwań. Tak więc każdy musi to dobrać odpowiednio dla siebie a efekt będzie zadowalający.
Moje deflektory montowane są nie tylko na Transalpach jak się okazuje. Testowane na prędkosciach których transalp fabrycznie nigdy nie osiągnął bo i po co. Efekt? pozytywny. Mocowania się spisuja dobrze (metal to metal - dlatego to co najlepsze w Transalpie wykoanane jest z metalu) podobnie szybka działa.

Poniżej zdjęcia jak to wygląda na różnych motocyklach. A i działa pewnie (jak wynika z opini użytkowników) nie gorzej jak wyglada.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Suzuki DL V-Strom 650 Deflektor niski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Honda Dominator Deflektor wysoki

Obrazek

Obrazek

Pozdawiam
Ostatnio zmieniony 05.07.2010, 20:01 przez darkojak, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Cenio »

Punol pisze:Ma ktoś kombinacje w TA650: niska szyba, wysoki deflektor i do tego 183cm wzrostu?
Jeżeli się znajdzie taki delikwent to prosze o opinię :smoke:
Zastanawiam się czy w kombinacji opisanej powyżej będę w stanie wsyłać strumień uderzającego powietrza ponad kask :grin:

Punol ja mam taką kombinację (przy 181cm) i powiem Ci że docelowo jest lepiej niż przy samej szybie, ale to jeszcze nie jest to. Docelowo planuje wysoką szybę + deflektor i myśle że wtedy to będzie git.
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
giermo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 13.03.2010, 15:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Chełm

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: giermo »

Witam!
moja opinia dot. deflektora "darkojak"
186 cm wzrostu + wysoka szyba MGG 54cm + deflektor niski - hmmm dla mnie rewelacja przy 120km/h szybka otwarta i cisza tylko trampka słychać, szybciej nie mogłem jechać bo nie było warunków. Świetna robota darkojak. pozdrawiam
Nie nie nie prędkość była ok tylko zakręt trochę za ciasny ....


Zdjęcia https://picasaweb.google.com/bbtchelm
bartim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19.06.2008, 13:10

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: bartim »

NotariuS pisze:
Punol pisze:Ma ktoś kombinacje w TA650: niska szyba, wysoki deflektor i do tego 183cm wzrostu?
Jeżeli się znajdzie taki delikwent to prosze o opinię :smoke:
Zastanawiam się czy w kombinacji opisanej powyżej będę w stanie wsyłać strumień uderzającego powietrza ponad kask :grin:

Punol ja mam taką kombinację (przy 181cm) i powiem Ci że docelowo jest lepiej niż przy samej szybie, ale to jeszcze nie jest to. Docelowo planuje wysoką szybę + deflektor i myśle że wtedy to będzie git.
W zeszły piątek darkojak przysłał mi deflektor i musze przyznać że nie spodziewałem się że będzie tak dobrze działał. Mam 183 cm wzrostu i wysoką szybe (600V z nową lampą) - w tej konfiguracji czestotliwosc wycierania gogli w deszczowy dzień i w drodze do roboty spadła z kilkudziesieciu do kilku, co ciekawe przy wiekszych predkosciach 150-160 też jest bardzo dobrze, nad kaskiem daje sie wyczuć strefę zawirowań, ale nie ma hałasu który w dłuższej trasie powodował że czułem sie jak po koncercie i zwyczajnie niedosłyszałem i piszczało mi w uszach (jeżdze w kasku enduro).

A co do pytania Punola to mam wrażenie że Notarius ma racje, oryginalna niska szyba z nie da takiego efektu, mój deflektor mimo że niski kończy się kilka centymetrów (no może do 10 cm) pod linią wzroku.
Awatar użytkownika
giermo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 13.03.2010, 15:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Chełm

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: giermo »

Jeszcze pare słów na temat szyby MGG. Spodziewałem się ciut lepszego wykonania szyby, spasowanie otworów do czaszy fatalne, czytałem, że jest lekka rozbieżność ale nie sądziłem, że na otworze względem czaszy będzie po ok. 2,5 mm różnicy, jaka cena taka jakość ale ogólnie z deflektorem spełnia swoje zadanie i jestem zadowolony. Jakby ktoś potrzebował śrubki mocujące do szyb czarne bo kupiłem (wyrzuciłem pieniądze w błoto 55 zł) w moim przypadku nie zdały egzaminu. Link do śrubek http://www.motoemi.pl/srubki-mocujace-s ... -3043.html

pozdrawiam
Nie nie nie prędkość była ok tylko zakręt trochę za ciasny ....


Zdjęcia https://picasaweb.google.com/bbtchelm
Awatar użytkownika
Jan van der Saar
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 10.03.2010, 13:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Jan van der Saar »

Kochani,

Cudo zostało zamontowane. Wykonanie bardzo staranne, mocowania oraz regulacja solidnie trzyma. Najlepszy efekt (testowane przy zakresie 100-140 km/h) przy skierowaniu pleksi wzdłuż linii szyby (opcja niska, szyba wysoka GIVI, 174cm wzrostu). Jestem zadowolony!

Serdeczności
Saar
Mess with best, die like the rest.
Janek 1963, Intruz 1997, Trampi 2001
Awatar użytkownika
danek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 17.09.2008, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: danek »

Cześć! Jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem rzeczonego deflektora! Mam wysoką szybę MGG i niski deflektor. Naprawdę daje radę! Trampek XL600V, mój wzrost 178cm, testowane do prędkości 140km/h - cisza, że silnik słychać :-) Do 100km/h można śmigać z otwartą szybką w kasku i ledwo co wieje. Pełen komfort! Naprawdę solidne wykonanie! Polecam! :-D

Obrazek
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: B3stia »

Miałem coś napisać więc piszę ... wysoka szyba + niski deflektor lecz to caponord. Po założeniu zero wiatru na kasku dlatego teraz mi paruje i nie ścieka woda z szybki :lol: :grin: ale ale wykonanie porządne choć te gumowe podkładki po dłuższym czasie skleją się z szybą na dobre.
Brakuje mi na regulacji deflektora pozycji uwolnienia większej ilości wiatru na kask. to tyle ... ahoj.
robertwwl
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 246
Rejestracja: 10.05.2009, 20:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wołomin

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: robertwwl »

Jak wszyscy coś piszą, to i ja też chcę. Deflektor niski zamontowany na wysokiej szybie givi, Ja podobno 180 cm, i co ? jestem niezadowolony :mad: . Miałem chęć ponarzekać, poprzyczepiać się, skrytykować, a tu dostawa w trymiga, wykonanie jak z fabryki Hondy, a działanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na połowie zakresu regulacji przy 140-tu szybka w kasku otwarta, Ja uśmiechnięty i żadnego insekta na zębach.
Darkojaku, SZACUN !!!!
...no i oczywiście polecam :ok: :ok: :ok:
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Korzen »

Przetestuje na zlocie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości