Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Daniel 87 »

a to juz wsio wiadomo, bo to sa zupelnie rozne materialy. Skoro piszesz ze zrobiles to z poliweglanu to cukierkowa robota:)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: darkojak »

Witam
Jeszcze kilka finalnych fotek tym razem 600 ze średnią szybą i niskim deflektorem czyli tym który tu najlepiej pasuje. Do niskiej szyby widze deflektor wysoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: tramp »

Deflektor dotarł do mnie (dzięki darkojak!).
Pierwsze wrażenia - o kurde! wykonanie pierwsza klasa.
Wziąłem wysoki - na pierwszy rzut oka wygląda, że z fabryczną szybą całkowicie wyeliminuje powietrze walące w kask.
Jak się ociepli to napisze coś o działaniu ale jestem optymistą.
Mocowanie rozwiązane super - obawiałem się, że montaż będzie trudny albo słabo się będzie trzymać ale nic z
tych rzeczy. Super sprawa.
Awatar użytkownika
hetfield
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 267
Rejestracja: 17.08.2009, 23:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: hetfield »

Do mnie też dotarła paczka: deflektor (niski) oraz stopka centralna. Wszystko wygląda profesjonalnie. Polecam i pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Jules
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 25.04.2009, 21:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Jules »

Jak wyżej,deflektor dotarł- bardzo dobrze wykonany,łatwy w montażu.Polecam wyroby darkojak,wcześniej zakupiłem stopkę i ją również polecam-szczegóły w temacie... :thumbsup:
Versys 650 mk3- 2016.
grzechosław
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 86
Rejestracja: 06.05.2009, 18:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: szczecin

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: grzechosław »

Dziś odebrałem wysoki deflektor i powiem że wygląda elegancko. Jak się sprawuje w praktyce to się dowiem kiedy złoże motór do kupy.
Areck
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 05.08.2009, 12:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kórnik

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Areck »

Deflektor pierwsza klasa - nawet była instrukcja montażu :grin: .
A jak będzie podaczas jazdy - zobaczymy. Polecam.
TA XL 600 V '95
Awatar użytkownika
Yrrek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 22.04.2009, 00:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Opole

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Yrrek »

darkojak a jak z terminami, ile się czeka na to cudo?
XL650V
grzegorzh
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 221
Rejestracja: 03.11.2008, 14:45

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: grzegorzh »

Darkojaku, a gdzie ty mieszkasz?
Bo może miałbym zlecenie na inną szybę, podobną do tej dużej ze zdjęcia.
O tą do skuta mi chodzi:
viewtopic.php?p=52453
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: darkojak »

Yrrek pisze:darkojak a jak z terminami, ile się czeka na to cudo?
Aktualnie skończyła mi się seria którą wykonałem do tej pory. Wszyscy którzy deklarowali wzięli. Jeżeli będą chętni zrobie kolejną. Stworze liste i zapuszcze kolejna partię.
Piszcie najlepiej na darojak@interia.pl
Pzdr
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Cenio »

Witam, ja już założyłem i jestem po testach. Moge co nieco o deflektorze Darkojaka powiedzieć.
Wyjaśnię że mam TA 650 z niską szybą, 181cm wzrostu, kask Lazer szczękowy. Zamówiłem deflektor wysoki.
Jeżeli chodzi o wykonanie i mocowanie to nie bede powtarzał co poniektórych że jest pierwsza klasa.
A teraz co do jazdy.
Testowałem go w mieście i na szybkiej trasie do 140km/h. Trzyma się świetnie, nie ma mowy że coś odleci. Pęd powietrza nadal bije w kask ale w jego górną część, tak ponad oczy. Mój Kask ma dobre areo, więc głowa nie lata itd.. Oczywiście słychać szumy, ale tego całkowicie nie da się wyeliminować. Musiałaby być szyba tak wysoka że kończyłaby się na wysokości, na której siedzimy (ponad głową) i na końcówce kasku (jak np. w Goldwingu). Poza tym co ważne to to że nie bije wiatr po klacie i nie trzeba sie tak kurczowo trzymać kiery. Bez deflektora już przy 120km/h na dłuższą trasę można się szybko zmęczyć i jest to uciążliwe (przynajmniej przy niskiej szybie). Tu jechałem nawet 140 i osłaniało dużo lepiej.
W mieście do 80 jest też dużo lepiej, ciszej i jak mówiłem można otworzyć szybkę.
Natomiast niestety pojawiły się też pewne zawirowania powietrza z boku przy szybkiej jeździe, wrażenie jest takie jakby wiatr z boku wiał. Nie wiem czy taka dzisiaj pogoda czy pewne turbulencje, ale na pewno nie takie jak bicie w klate od przodu.
Generalnie dla niezdecydowanych polecam, na pewno osłoni i da lepszy komfort, ale niczego nie wyeliminuje na 100%. O tym nie ma mowy. Być może że wyższa szyba i niższy deflektor bedą spisywały się lepiej. Może ktoś kto taki zestaw ma opisze co i jak.
Dawniej NotariuS
milek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 04.05.2009, 14:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: POZnan*

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: milek »

Witam,
Jestem chętny na 1 sztukę z kolejnej partii. Mail poszedł też na priv. Możesz przybliżyć jakiś termin, jest szansa na zakup do końca kwietnia? :cool:

Pozdrawiam
Miłek
Transalp XL650V 2002
Awatar użytkownika
potera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24.03.2010, 08:44
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: potera »

Witam ja też jestem chętny na niski deflektor szt 1. Wysłałem zamówienie na priv.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: KAPRAL »

Mój deflektor doszedł już dawno ale nie miałem czasu napisać..... :grin: bedę sie powtarzał ale jego wykonanie jest :thumbsup: a test zrobie dopiero jak zaczne latać :crossy: wtedy coś napisze jak sie sprawuje.
Darkojak dzieki za szybką wysyłkę :smile:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Rafal
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 08.07.2009, 11:40
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Rafal »

Witam,

Właśnie przetestowałem w trasie deflektor od made in Darkojak. Wykonanie rewelacja , a subiektywne wyniki mojego testowania poniżej:

moto XL 600 1996 r niska szyba + deflektor

wzrost mój 180 cm.

Przejechałem 400 km trasą szybkiego ruchu w weekend i próbowałem znaleźć odpowiednie położenie deflektora. W końcu znalzłem najlepszą pozycję. Wniosek deflektor nie może być zbyt pionowo, raczej powinien odchyalać strugę powietrza delikatnie. Po klatce nie wieje, natomiast więcej odczuwa się turbulencji wokół głowy. Zdjąłem też oczywiście na tej samej trasie deflektor by zobaczyć jak jest bez :smile: I myślę ,że większe turbulencje odczuwa się po pierwsze przez odchyloną strugę powietrze przez delfektor, a drugiej strony nie dmucha nic na klatkę i wtedy na głowie bardziej się odczuwa, bo tam wogóle duje ... Czyli kto co lubi bardziej :ok:
Wiał mocniejszy wiatr i znosiło mnie nawet trochę , także pewnie test nie był w warunkach optymalnych. Ale nic się nie urwało, solidne mocowanie trzymało delfektor na miejscu. :thanks: Darkojak !

Optymalna max prędkość do jazdy , dla mnie przynajmniej 100 km/ h, powyżej brak przyjemności z jazdy. Można by pewnie leżeć na baku, ale to pozycja nie dla mnie.... Zresztą Ci co mnie mijali po drodze z wpiętą :lanie: to nawet pomachać nie mogli bo oczy utkwione na poziomie zegarów i zero rozglądania się. A na TA się zwiedza przecież ....
Kończąc temat to tak naprawdę dmuchać musi i ma ..., bo inaczej to puszką trzeba jezdzić jak to nie pasuje. A naturalna prędkość dla motocykla jak mój kolega mówi to 70-80 km/h :lol: i tu się z nim zgadzam.

Ciekawe czy ktoś ma porównanie z innymi motocyklami w tej kwestii? Czy np na Varadero jest lepsza ochrona przed wiatrem? Inne moto???? Ja do jej pory miałem jeszcze golasa , to tam to zupełny brak osłony.\

Pozdro
CB450S->XL600->VT750->XT660R
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: CUinHell »

DEflektor zamontowany...gdyby oryginalne części miały taką jakość było bu pięknie, chyba jakiegoś Japońca zatrudniasz w garażu :grin: . Instrukcja obsługi perfekto, niewielu osobą chciało by się robić taki gadżet, bo montaż prosty, a jednak miło, że jest.
Po pierwszych 100km spostrzeżenia jak kolega Rafał, powinien być ustawiony pod kątem zbliżonym do pochylenia szyby. Jutro traska do Częstochowy i prawdziwy test, ale już widzę, że powinien mieć większą możliwość pochylenia. Mam wysoką szybę i 190cm wzrostu, zobaczymy jak się sprawdzi. W każdym razie darkojak wielki szacun :resp: Kawał dobrej roboty.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Neno »

Rafal pisze: Ciekawe czy ktoś ma porównanie z innymi motocyklami w tej kwestii? Czy np na Varadero jest lepsza ochrona przed wiatrem? Inne moto???? Ja do jej pory miałem jeszcze golasa , to tam to zupełny brak osłony.

Pozdro
Powiem tak bo w ubiegły tydzień miałem przyjemność przesiąść się na ok 40km z Trampka 650 z oryginalną krótką szybą na Varadero , równiez z oryginalną szybą i ....
Pierwsze wrażenie - nie kupuję wyższej szyby , było wyraźnie głośniej ale przy +9-+12 zrobiło się wyraźnie cieplej i mniej wiało .
Wrażenie drugie po powrocie na mojego trampka - kupuje najwyższa szybę jaką się da :D
Aha - mam only 168cm :D w butach na moto deczko więcej :D A w kasku to już w ogóle ze 178 :D
Porównywaliśmy też elastyczność na 4 i 5 biegu ( Vara na zmienionych przełożeniach by mniej paliła ) i ledwo ledwo wygrała :) ale jednak
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Andrzej77 »

Objechałem i ja. Spostrzeżenia: póki co mam seryjną szybę i niski deflektor. Niski - bo planuję zakup wysokiej szyby. W dotychczasowym zestawieniu, przy deflektorze postawionym max do pionu ustąpiły turbulencje, które targały łbem, jednak momentami zdarza się efekt "wibratora w kasku". Cholernie nieprzyjemne i na dłuższą metę nie do wytrzymania, na szczęście chwilowe (głównie przy porywach wiatru). Nie zrażam się jednak, bo jak wspomniałem będę wymieniał szybę na wysoką i mam nadzieje osiągnąć efekt, który teraz symuluję kładąc się nieco na moto (oczy tuż nad deflektorem) i tu potwierdzam to, co niektórzy wspominali: możnaby palić papierosa bez obawy, że popiół wpadnie do oka. Mam 180 cm wzrostu więc wysoka szyba powinna załatwić temat. Co do wykonania to zdecydowanie pierwsza klasa :thumbsup:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
gapa
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 27.07.2009, 22:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lublin

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: gapa »

To ja też się pochwalę.
Trampi 600 '91,wysoka szyba, niski deflektor, 185 cm.
Jest wyraźnie lepiej niż bez deflektora, wszystkie muchi itp zostają na deflektorze, wizjer czyściutki. Przy postawieniu deflektora na pionowo miałem wrażenie, że bardzo mocno wieje z boku, po pochyleniu jest lepiej. Komfort do 110 km/h, a że najbardziej lubię 90-100 to jestem przeszczęśliwy.
Dzięki Darkojak.
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor szyby przedniej z regulowanym kątem

Post autor: Buffalo »

Witam ja również przyłączam sie do pochwał za wykonanie i pomysł i w ogóle. Co prawda z racji skręconej kostki jeszcze nie testowałem deflektora, ale jestem dobrej myśli.
FLHRC 2005
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość