Stelaż pod tylne kufry XL600V

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
esenpe
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.04.2009, 11:15
Lokalizacja: Morąg /Warmia
Kontakt:

Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: esenpe »

Witam

W zimę będę miał trochę wolnego czasu, chciałbym wykonać tylne stelaże, ale niekoniecznie pod kufry, a pod dobre sakwy rowerowe, miałbym prośbę do was koledzy ;-) Chodzi o dokładne zdjęcia i wymiary (mniej więcej) wszystko się przyda, dodam, że całość będę spawał spawarka TIG własnej roboty - może uda mi się to wykonać z nierdzewki..

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc..
Krzysiek
Suzuki XF650 Freewind
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: darkojak »

witam
Też zamierzam zrobic sobie takie stelażyki.
zamieszcze fotki tego co mam do tej pory
Też szukam kogoś kto pomierzy mi takie mocowania poniewaz chce to zrobic mozliwie blisko oryginału.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
esenpe
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.04.2009, 11:15
Lokalizacja: Morąg /Warmia
Kontakt:

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: esenpe »

Ładne ;-) Malowałeś to proszkowo?


Pozdr.
Suzuki XF650 Freewind
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: darkojak »

Te co widzisz na zdjęciach to nie moje - takie własnie chce zrobić. A zdjecia robiłem na szybko przy oględzinach tego teampka.
Ja bede to malowal proszkowo. Pracuje w zakladzie matalowym, giętarki do rur, laser, malarnia proszkowa itp tak więc z dorobieniem nie ma problemu - kwestia zwymiarowania i dopasowania.
Mam juz orientacyjne modele na razie na komputerze ale powinno byc dobrze.

Obrazek

Zamierzam takze dorobic sobie stopke centralną. Masz może? Potrzebowalbym wymiarow lub dokladnych zdjęc jak to opisuje tu:
http://www.transalpclub.pl/forum/viewto ... =14&t=3649
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: Andrzej77 »

A ten trampek na foto pierwszy raz na dworze? Bo przy nim, mój wygląda jak wyciągnięty na obrotówkę z dna akwenu. Zaczynam mieć kompleksy... Najbliższy weekend spędzam w garażu...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: CUinHell »

To stelaż z mocowaniem Monkey. Łatwiej chyba będzie dorwać taki kufer, zdjąć wymiar mocowań i tyłu kufra, zrobić bazę, czyli ten prostokąt i do tego dorabiać uchwyty. Oczywiście bazę i uchwyty robić z czegoś miękkiego, żeby łatwo się gieło i cieło. Po zrobieniu szablonu można zabawić się w produkt finalny.
Oczywiście jestem mądrala i tak bym to zrobił, ale, że nie mam sprzętu i się nie znam to tylko się mądrzę :wink:
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: darkojak »

Witam ponownie
Pierwsze kroki w kierunku zrobienia bocznych stelaży poczynione. Teraz to wszystko podocinać i pospawać. Efekt końcowy wkrótce.

Obrazek
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: darkojak »

I prawie gotowe. Pierwsze przymiarki i wstępne spawanie zrobione. Teraz jeszcze śrutowanie i czarny proszek - struktura. Okazuje się że trzeba jeszcze powymieniać niektóre śruby na dłuższe i dorobić tulejki dystansowe głównie w przetłoczenia uchwytów podnóżek tylnych aby uchwyt stelaży nie podrapał farby. A może jest ktoś chętny na coś takiego? Piszcie na priv, coś wymyślimy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: CUinHell »

Profeska, kawał dobrej roboty :resp: .
Jeśli hiszpan11 nie odezwie się do mnie w ciągu kilku dni, to wyśle Ci PW. Szukam stelaży, ale już poryszyłem z nim temat więc nie chce rezygnować.
Wydaje mi się, że lepsze było by spięcie stelaży razem, tak jak chyba w Givi, niż mocowanie ich do górnej płyty. Dam znać.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: LAPA_PD06 »

w orginale to są GIVI i nie są spinane na sztywno mam takie orginalne :ok:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: Marcin-BB »

CUinHell pisze: Wydaje mi się, że lepsze było by spięcie stelaży razem, tak jak chyba w Givi, niż mocowanie ich do górnej płyty. Dam znać.
pracuj
Chłopie jak ich nie zepniesz razem tak jak w oryginale givi to po obciążeniu załadowanymi kuframi wyrwie Ci tą płytę z mocowania. Proste prawo fizyki- powstanie ramię, które będzie pracowało i wcześniej czy później zmęczy tą rurkę stelaża. To co jest na zdjęciach wygląda solidnie- ale obciąż to ciężkim kufrem i zobacz czy nie pracuje. nie może być milimetra luzu, bo jak pracuje to na dziurach będzie się bujało centymetry.
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: LAPA_PD06 »

ja już śmigam 5lat z takim zestawem i nie lekko załadowanym bez żadnych wzmocnień i nie zaobserwowałem że coś lata może wygląda to na dość słabe ale wytrzymuje dobre dziury,A MOSTY TEŻ CZASEM NIE POWINNY STAĆ PATRZĄC NA NIE Z BOKU :haha: :haha:
Obrazek
to były mniejsze kufry
Obrazek
to już duże a i waga jest spora jak się kobita pakuje :banghead: :banghead:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
irokrom
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 06.10.2015, 11:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: JAWOR

Re: Stelaż pod tylne kufry XL600V

Post autor: irokrom »

wielkie dzieki za stelaż pod boczne kufry do trampka darkojak ;) troche mialem zabawy z tym nie orginalnym tlumikiem hehe ale sadze ze jest oki podnioslem wyzej kierunki i juz nie powinno byc problemu. Stelaż solidnie wykonany, bardzo stabilny, a co wiecej bedzie to zobaczymy po sezonie w tym roku, jak narazie jestem bardzo zadowolony. Poniżej pare fotek Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości