osłona silnika do 700 v

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

osłona silnika do 700 v

Post autor: hiszpan »

Po jazdach w terenie motongiem cały syf walił się na silnik przez wycięcie w osłonie silnika, grzebiąc gdzieś w necie znalazłem osłonkę jakiejś firmy ale cenka mnie położyła (ok 400 zł). Wykorzystując niewielki kawałek blachy aluminiowej za pomocą lekkiego młoteczka i imadła zrobiłem osłonkę silnika. Jak wyszła tak wyszła rolę swoją spełnia na silnik nie wali się syf i dodatkowo chroni silnik przed innymi uszkodzeniami.....
[img][IMG]http://www.otofotki.pl/img11/miniaturki/dh6008_eeeeeeeeeee.jpg[/img][/img]
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: ryben »

teraz Ci się silnik zagrzeje :lol: :lol: ale jest OK
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
esenpe
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.04.2009, 11:15
Lokalizacja: Morąg /Warmia
Kontakt:

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: esenpe »

Dobra robota ;-) A mam inne pytanie jak ci sie spisuje 700tka w terenie mocno dobija przod?
Suzuki XF650 Freewind
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: sober »

hiszpan nie wyglada to źle; mnie akurat ta dziura tak nie wkurza jak te dwie mniejsze po bokach ( z jednej kolanka kolektorów a z drugiej przewody od chłodnicy które są na wierzchu i łatwo je uszkodzić)
a odnośnie dobijanie przodu to ja się całkiem mile zaskoczyłem bo myślałem że będzie straszna h*jnia bo skok mniejszy a nie jest źle ale za to strasznie wkurza mnie tylni zawias (jest jakiś taki sztywny, czuć dziury, dupa podskakuje) mam porównanie bo wcześniej latałem XL600V
sum
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 201
Rejestracja: 03.08.2009, 11:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: sum »

ładnie wygląda - ja zamówiłem touratecha :wink:

Obrazek

moje doświadczenie z grizzlaków mówi, że musi duuuży dopływ powietrza - zwłaszcza w terenie gdzie nie chłodzi pęd
powierć trochę dziur i będzie prawie jak ten

ps. Hiszpan - kiedy zawitacie do Włocławka ?
Pozdrawiam Sławek

R1200GSA
http://www.okiemsuma.blox.pl
Awatar użytkownika
esenpe
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.04.2009, 11:15
Lokalizacja: Morąg /Warmia
Kontakt:

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: esenpe »

sober pisze:hiszpan nie wyglada to źle; mnie akurat ta dziura tak nie wkurza jak te dwie mniejsze po bokach ( z jednej kolanka kolektorów a z drugiej przewody od chłodnicy które są na wierzchu i łatwo je uszkodzić)
a odnośnie dobijanie przodu to ja się całkiem mile zaskoczyłem bo myślałem że będzie straszna h*jnia bo skok mniejszy a nie jest źle ale za to strasznie wkurza mnie tylni zawias (jest jakiś taki sztywny, czuć dziury, dupa podskakuje) mam porównanie bo wcześniej latałem XL600V
Może masz skręconą sprężynę? U mnie w 600 też była za mocno odkręciłem ją o 1/3 i jest OK.

Pozdr.
Suzuki XF650 Freewind
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: sober »

esenpe pisze:Może masz skręconą sprężynę?
przejrzę się jej bliżej -zobaczymy

sum zdradzisz ile wołają za to cudo i czy mocowanie jest tylko na tą jedna widoczną śrubę?
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: kamikazemario »

sum pisze:ładnie wygląda - ja zamówiłem touratecha :wink:



moje doświadczenie z grizzlaków mówi, że musi duuuży dopływ powietrza - zwłaszcza w terenie gdzie nie chłodzi pęd
powierć trochę dziur i będzie prawie jak ten
Temat był już onegdaj na forum przerabiany. Po co Ci dopływ powietrza na dół silnika? Chcesz chłodzić skrzynie korbową? :wink:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
sum
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 201
Rejestracja: 03.08.2009, 11:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: sum »

kamikazemario pisze:
sum pisze:ładnie wygląda - ja zamówiłem touratecha :wink:

moje doświadczenie z grizzlaków mówi, że musi duuuży dopływ powietrza - zwłaszcza w terenie gdzie nie chłodzi pęd
powierć trochę dziur i będzie prawie jak ten
Temat był już onegdaj na forum przerabiany. Po co Ci dopływ powietrza na dół silnika? Chcesz chłodzić skrzynie korbową? :wink:
wiem, że quad grzał się bardziej z osłonami niż bez - tu pewno jest tak samo - mi w terenie często włącza się wiatrak więc każde chłodzenie dodatkowe się przyda - nie chce natomiast dyskutować technicznie bo nie mam pojęcia dlaczego inż hondy zostawili to puste :egh:
Pozdrawiam Sławek

R1200GSA
http://www.okiemsuma.blox.pl
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: ryben »

sum pisze:ładnie wygląda - ja zamówiłem touratecha :wink:

Obrazek

moje doświadczenie z grizzlaków mówi, że musi duuuży dopływ powietrza - zwłaszcza w terenie gdzie nie chłodzi pęd
powierć trochę dziur i będzie prawie jak ten

ps. Hiszpan - kiedy zawitacie do Włocławka ?
ta stopka centralna to oryginalna jest ??? czy touratech tudzież samoróba :grin: poszukuje main stand :help:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: hiszpan »

650 ma taki sam silnik i osłonę silnika pełną i się nie grzeje....choć powiem szczerze że też o tym pomyślałem .....sprawdziłem to latem byłem we Francji temperaturka powietrza 40 C czy z osłoną czy bez temperatura była identyczna na wyświetlaczu nawet podczas jazdy w terenie :grin:
Co do jazdy w terenie to nie wypowiem się gdyż jest to mój pierwszy motorek o takiej charakterystyce (wcześniej szlifierka) więc ja tryskam szczęściem że w ogóle jeżdżę po terenie....Raz zapuściłem się w błotko i nie dość że się prawie uśmierciłem to na koniec prawie nosiłem moto....chć uważam że głównie to wina oponek Anaki się do tego nie nadają....

HEJ SUM ... co do polatania we Włocławku to chętnie musimy się zgrać ....robotę mam od rana..... :punk:
A co do osłony.... to musiałeś to zrobić .... :swieczki: jak zobaczyłem tą osłonę touratecha teraz wiem że jestem mistrzem obróbki aluminium :smile6: ....choć ja na nią nic nie wydałem :ok:
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: hiszpan »

Ryben wstrzymaj się ze stopką ja też poszukuje ale cena oryginału to dramat ....kolega Damiano ma ruszyć z produkcją...trzeba mu podrzucić na wzór oryginał .....jak ktoś mnie nie wyprzedzi to będę w jego stronach na pewno w grudniu i podrzucę mu na wzór stopkę którą wypożyczę od kolegi Suma :grin: a wtedy koszty zgodnie z tym co pisał Damiano to 350 zł
sum
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 201
Rejestracja: 03.08.2009, 11:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: sum »

hiszpan pisze:jak ktoś mnie nie wyprzedzi to będę w jego stronach na pewno w grudniu i podrzucę mu na wzór stopkę którą wypożyczę od kolegi Suma :grin: a wtedy koszty zgodnie z tym co pisał Damiano to 350 zł
:grin: szkoda, że nie będzie go na zlocie bo by sobie pomierzył co i jak
Pozdrawiam Sławek

R1200GSA
http://www.okiemsuma.blox.pl
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: Komar »

Kolega Hiszpan11 z naszego forum, przygotowuje się do robienia całkowitych osłon pod silnik do 700tki.
Z tego co widziałem, ma już ładny model i tylko czeka na ew zamówienia.
Osłona byłaby montowana pod całym silnikiem w miejsce plastikowej.
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: ryben »

hiszpan pisze:Ryben wstrzymaj się ze stopką ja też poszukuje ale cena oryginału to dramat ....kolega Damiano ma ruszyć z produkcją...trzeba mu podrzucić na wzór oryginał .....jak ktoś mnie nie wyprzedzi to będę w jego stronach na pewno w grudniu i podrzucę mu na wzór stopkę którą wypożyczę od kolegi Suma :grin: a wtedy koszty zgodnie z tym co pisał Damiano to 350 zł
350 zł to przystępna cena :thumbsup: ja wziąłbym już dzisiaj, bo mnie wq... przetaczanie motoru po całym garażu przy smarowaniu łańcucha, po zatym stojący w pionie motong mniej miejsca zajmuje i można przy nic pogrzebać
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: ryben »

Komar pisze:Kolega Hiszpan11 z naszego forum, przygotowuje się do robienia całkowitych osłon pod silnik do 700tki.
Z tego co widziałem, ma już ładny model i tylko czeka na ew zamówienia.
Osłona byłaby montowana pod całym silnikiem w miejsce plastikowej.
ta osłona to z alu ? a Wiesz jaka cenka ?? te touratechowe i inne podobne kosztują dużo euro
:ysz: :ysz:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: hiszpan »

za rozsądną cenkę myślę że kilka osób dosiadających 700 v na pewno chętnych by się znalazło ...ja też znalazłbym się w tej grupie :smile:


A brak stopki również mi doskwiera mam to samo......nie wspominając o naprawie koła na trasie :swieczki:
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: osłona silnika do 700 v

Post autor: Komar »

Jeśli tak, to zadajcie pytanie Hiszpanowi11 o cenę a nie dywagujcie. Mozna zrobić zbiorcze zamówienie i tyle. Wtedy chłopu opłaci się rozpocząć produkcję.
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość