Niby nic a jednak do przodu.

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Jakiś miesiąc i będzie zdatna do jazdy :zabawa: Obrazek z Dysku Google Obrazek z Dysku Google Obrazek z Dysku Google Obrazek z Dysku Google
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Kompletny przód - Aprilia Pegaso 650 Silnik- Honda Transalp 600 PD06 1989 Rama- Honda Transalp 600 PD06 1995 Wachacz, kiwaczka kość- Honda Xrv 750 Jarzmo- Honda Nx 650 Dominator Rd02 Koło tył, tarcza hamulcowa 220mm- Aprilia Pegaso 650
Stacyjka- Aprilia Rs 125
Błotnik przód i lampa- Acerbis kierunkowskazy Led
Błotnik tył- Husqvarna, światło Led Koso
Licznik- Digitalny Koso
Awatar użytkownika
ajzol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 121
Rejestracja: 07.08.2017, 17:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: ajzol »

:thumbsup:
Uwielbiam wszelkie Szczepany.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Dzięki :smile:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: Artek »

Widzę, że z trampka chcesz zrobić ęduro.
Da się, ale to nadal będzie ciężkie ęduro :wink:

Co do tylnego amora od LC4, to da się go wsadzić(*) i będzie działał lepiej, niż oryginał. ALE należy pamiętać też o dobraniu tylnej sprężyny. Ja mam oryginał i jest miękko. Jeżdżę sam i jak dla mnie komfort jest bardzo ok. Jak wiesz ten amor można precyzyjnie ustawić pod drogę/preferencje kierownika. Warto natychmiast założyć osłonę amortyzatora od 650-ki (lub coś budżetowo wyrzeźbić np. z PET).


* Tu 100% pewności nie mam, bo mam airbox od transalp 700.
Zbiornik gazu mam po prawej stronie.
Dominator.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Artek wiem. Próbowałem wsadzić amorek od Husqvarny Te610 ale musiałbym go skrócić. Problem jest w tym, że jest on gazowy i na tych sprawach się nie znam więc puki działa niech tak zostanie. Na razie nie będę ruszał ale kiedyś na pewno zmienię na jakiś olejowy albo od Bmw Gs 650. Muszę sprawdzić jaki wysoki jest. Enduro raczej nie. Miało to być coś w stylu Supermoto i teraz ciężko będzie to przebudować na coś innego a raczej bez sensu bo musiałbym od nowa wszystko przerabiać. Może pokombinuje na styl Rally ale tu znów będę musiał pokombinować z przednią maską i dorobić szybę, żeby to wyglądało. Na razie muszę pokombinować z zębatkami. Wychodzi na to, że przednią muszę zmienić na 16-17 zębów i tył mam od Cbr 600 chyba 45 zębów. Musiałem w środku obszar wewnętrzny obszlifować bo miała 134mm a koło Aprilki ma 135mm. Jest to jedyna w miarę pasująca na łańcuch 525 którą znalazłem ale i tak muszę najpierw zamontować przednią, żeby zobaczyć co wyjdzie z tyłu. Jeszcze mam dużo pracy bo muszę zrobić wydech przelotowy osłony i zastanawiam się nad kanapą. Raczej oryginał nie zostanie, może wejdzie od Ktm albo może od Fmx650 albo oryginał przerobię na coś w tym stylu. Jak będzie to wszystko pasowało tak to zostawię na razie bo kiedyś trzeba skończyć a pomysłów mam więcej niż czasu i pieniędzy :grin: . I tak już jak na warunki, które mam dużo zrobiłem. Teraz się zastanawiam czy po przerobieniu elektryki i paru detali czyli gaźnik , czujniki moduły itp można by było zwiększyć moc motocykla. Tu musiałbym zasięgnąć waszej porady :smile:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: Artek »

Pewnie znasz... http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 86#p302086


Co do podnoszenia mocy, to tylko mi się wydaje, że coś możesz ugrać wałkami. Ponoć ( do sprawdzenia) wałki od afryki 750 pomagają w płukaniu silnika. Ciężko ładne wałki znaleźć, bo czasem ludzie kupują szwajcarską afrykę i wałkami ori je odblokowują.


Przyspieszeniem zapłonu moim zdaniem niewiele wskórasz.
Potem i tak do głowy przyjdzie swap na 650 lub 750 lub 700i. Baw się i wbijaj na zlot :thumbsup:
Dominator.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Tak znam, ale to już za wysoka liga dla mnie na razie. Poza tym zbiornik paliwa jest mały. Ale pomyślę bo chodzi mi po głowie wstawienie od Ktm 690 Smc albo Bmw Gs 650 czyli pod siedzeniem. Co do zlotu chciałbym i na pewno na któryś przyjadę jednak to nie takie łatwe.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Co do wagi to jednak nie wiele się da zrobić w tym motocyklu, może uda się z mocą. Jak idzie przerobić stary silnik na nowszy moduł to i może się da wstawić jakiś co zwiększy moc. Ale jednak raczej posłucham Twojej rady bo widzę że pojęcie masz a ja dopiero wracam do mechaniki po dwudziestu latach.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: Artek »

Części szukamy tu:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 54#p383154

Potem np. tu: https://www.cmsnl.com/honda_model8286/

Następnie chyba znajdujemy tu: https://www.cmsnl.com/honda-xl600v-tran ... 026mr1004/


Potem: https://www.ebay.com/itm/165036682097


Albo po numerze napisz maila do honda plaza wawa.
Albo kupić jakieś szroty gaźniki z alegrosza.
Albo wystawić ogłoszenie na forum czy innym fejzbuku :wink:
Dominator.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Trochę mnie nie było dla tego odzywam się teraz. Wielkie dzięki za pomoc, już wiem czego szukać. Twój manewr z airboksem od 700 będzie mi dużo pomocny we wystawieniu zbiornika od ktm 690 sm ale to będzie długa droga do tego.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: tomekpe »

Artek pisze: 01.03.2023, 06:58 Części szukamy tu:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 54#p383154

Potem np. tu: https://www.cmsnl.com/honda_model8286/

Następnie chyba znajdujemy tu: https://www.cmsnl.com/honda-xl600v-tran ... 026mr1004/


Potem: https://www.ebay.com/itm/165036682097


Albo po numerze napisz maila do honda plaza wawa.
Albo kupić jakieś szroty gaźniki z alegrosza.
Albo wystawić ogłoszenie na forum czy innym fejzbuku :wink:
Jest jeszcze sklep webike.

Wygląda może niezachęcająco, ale kupiłem tam sporo gratów i obsługa jest sprawna. Trzeba natomiast zapłacić VAT( i cło, o ile przesyłka jest ponad 150EUR) i drogiego kuriera. Natomiast nadal wychodzi to dość tanio w porównaniu do ASO. Np. wałek zdawczy netto coś ponad 400 zł .. Oryginalny Honda.
Pompa wody kompletna nowa - coś koło 500 zł netto, brutto wyszło poniżej 800 zł. A do pompy dokupiłem "przy okazji" oryginalny ślimak prędkościomierza za coś rzędu 40 zł.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: Artek »

Tomek-bardzo dobre ceny :thumbsup:
Dominator.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Tomek nie wiem czy jest to zgodne z prawem pobierania cła za zakupy w UE ale coś postaram się jutro wieczorem dowiedzieć. Dam znać.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Kończę moje moto. Za miesiąc powinno być gotowe :ok: temu Panu co to konstruował przydała by się pomoc :grin: poskładałem puszkę powietrza i zabrałem się za pompę tylnego hamulca :grin: masakra. Jutro ten dziwny wynalazek muszę znów wymontować. Sprężynę do czujnika mam od pd06 89 rocznik i jak poskładałem to do kupy jest napięta jak niemieckie ego. Niby się trzyma ale raczej nic z tego nie będzie. Jak skończę elektrykę to się dowiem. Wydaje mi się że jest za krótka.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Ok to z tego co widzę części idzią z Japonii także cło trzeba zapłacić. Nie sprawdziłem wcześniej dokładnie.
v2 ooooo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 09.01.2022, 21:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Niby nic a jednak do przodu.

Post autor: v2 ooooo »

Niunia nabiera kształtów :smile:
Obrazek z Dysku Google
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości