elektryka/ zmiana zegarów

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
reglinski35
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2022, 17:16
Mój motocykl: XL600V

elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: reglinski35 »

Witam wszystkich :) mam mały problem z zegarami. Kupiłem trampka z 1995 roku ale sprzedający mówił że silnik jest z 1996 roku. Trampek na przyczepce a wszystkie plastiki w bagażniku tak wracaliśmy:) sprzedający powiedział że nie działa mi obrotomierz bo nie jest podłączony, znalazłem schemat elektryczny ale nie ma nic o obrotomierzu.
potrzebowałbym waszej pomocy i podpowiedzi jak się za to zabrać jak podłączyć obrotomierz jak jest tylko jeden moduł? w wiązce która znajduje się pod licznikiem nie ma żadnych kabli które by pasowały pod obrotomierz :/
jeżeli ktoś przerabiał ten temat to proszę podzielić się doświadczeniem.
dziękuje za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Farmer1971
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 03.06.2021, 10:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: GKS

Re: elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: Farmer1971 »

Masz jeden, czy dwa moduły zapłonowe?
reglinski35
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2022, 17:16
Mój motocykl: XL600V

Re: elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: reglinski35 »

jeden moduł mam
Awatar użytkownika
Farmer1971
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 03.06.2021, 10:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: GKS

Re: elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: Farmer1971 »

Czyli już nowy. W starym modelu (2 moduły) tacho ma podłączenie trójprzewodowe- plus, masa i impulsy z modułu (z wyjścia cewki zapłonowej). W nowym tacho ma tylko dwa wejścia- masę i dedykowane wyjście z modułu zapłonowego. Teoretycznie można by podłączyć wejście impulsowe starego zegara (przewód czarno-żółty) do wyjścia impulsów z nowego modułu (przewód żółto-zielony). Tylko trzeba najpierw sprawdzić, czy impulsy w starym i nowym modelu mają taką samą amplitudę. W starym modelu mogę pomierzyć u siebie, a w nowym można by zmierzyć u Ciebie jeżeli możesz odpalić silnik.
reglinski35
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2022, 17:16
Mój motocykl: XL600V

Re: elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: reglinski35 »

problem rozwiązany, Dziękuje za pomoc !
Lotnik
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 15.03.2010, 22:34

Re: elektryka/ zmiana zegarów

Post autor: Lotnik »

Hej,
możesz opisać jak udało się rozwiązać ten problem? Podłączyłeś i zadziałało czy były potrzebne jakieś modyfikacje?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości