Rozdzielacz zasilania DIY.

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Chłopaki, widzę że mi nie odpuścicie :wink:

Miałem taki zryw - bo coś tam umiem zrobić a widzę że potrzeby są. Wczoraj zarzuciłem wątek się wycofałem bo uznałem że nie będzie chętnych tylu żeby miało to sens.
Ale dajcie mi dzisiejszy dzień, ogarnę się, policzę, poszukam części i dam znać (nic jeszcze nie nakupiłem, dopiero planowałem).

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
marekox
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 27.09.2020, 23:25
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: kraków

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: marekox »

Zimny...niby wszystko napisałaś co i jak zrobic..na forum AT tez to łądnie opisane wszystko ok...tylko że część z nas wiele zrobi samemu przy swoim moto natomiast takie zabawki jakie robisz to jednak trza trochę sprytu i pojęcia..czytałem że Szynszyll wrócił..ale trzeba dać mu trochę czasu...a sezon za pasem ..także w Tobie Zimny nadzieja...pozdrawiam
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

No więc nakupiłem gratów i będę robił 10-15 szt rozdzielaczy. Będą dokładnie takie:

Obrazek

Czyli 4 linie po kluczyku lub 3 linie po kluczyku i jedna bezpośdenio via bezpiecznik. Obudowa 38x47x66. Bez wtyczek - każdy ma inne potrzeby.

Przewody na wyjściach 1mm, na każdym bezpiecznik 5A. Bezpiecznik główny 20A. Bezpieczniki i podstawki drogie ale porządne MTA. Przekaźnik zwierny 4 pin ze źródła z którego korzystam od paru lat - żaden nigdy nie nawalił.

Ogłoszenie wstawię jak zrobię - każdy nie lubi czekać więc wystawiając chciałbym mieć gotowe. Klamka zapadła, na części czekam więc o ile nie zdarzy się coś nieprzewidzianego to rozdzielacze będą na pewno.

Cena - ustalę dokładnie jak zliczę wszystkie zakupy ale tak jak pisałem wcześniej - wstępnie ok 110zł plus wysyłka.

Obrazek

Chętnych póki co proszę o wstępne deklaracje w tym wątku lub na FAT - tam jest analogiczny wątek.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: Dlugi1 »

Choć na FAT jestem, to jednak to jest moje "rodzime" forum.
Więc się powtórzę:
1. Dlugi1 - 1szt, wersja 3 po kluczyku, jedna bezpośrednio.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Dzięki za zaufanie :smile:

Na forum AT Koledzy zaklepali 6szt. Dla Ciebie Długi1 zaklepałem 1szt i dla kolegi marekox 1szt. (prośba o potwierdzenie)

Zatem na chwilę obecną "zaklepane" jest 8 z 15 które mam przewidziane.

Dopiero będę je robił od przyszłego tygodnia, nie biorę żadnych płatności dopóki nie będą gotowe, sprawdzone i przetestowane. Proszę o cierpliwość - to moje hobbystyczne zajęcie wieczorne / weekendowe na ile czas pozwoli.

Tutaj także założę jutro wątek sprzedażowy o ile do tego czasu nie będą zaklepane wszystkie.. :omg: :roll:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
marekox
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 27.09.2020, 23:25
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: kraków

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: marekox »

Cześć Zimny...proszę o 1 szt. cztery linie po kluczyku i jedna bezpośrednio...Dzięki że się zdecydowałeś na zabawę nad tym ustrojstwem, bedę Cię chwalił po wszystkich odpustach.. :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

marekox pisze: 02.02.2023, 22:47 Cześć Zimny...proszę o 1 szt. cztery linie po kluczyku i jedna bezpośrednio...Dzięki że się zdecydowałeś na zabawę nad tym ustrojstwem, bedę Cię chwalił po wszystkich odpustach.. :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam.
Hej, 4 po kluczyku i jedna bezpośrednio nie upchnę w tej obudowie. Mogą być tak jak deklarowałem 3 po kluczyku o jedna bezpośrednia.

Dzięki za zaufanie i zachętę do dłubania :)

Na chwilę obecną zostały bodajże 2 szt. wolne. Cała reszta z tego co dopiero ma powstać jest już zaklepana.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

No i deklarowane 15szt. jest zaklepane. 13 na forum AT i 2 szt. tutaj.

Zatem na chwilę obecną lista zamknięta - można ewentualnie wpisać się tutaj - rezerwowo lub jeśli bym robił kolejną edycję. Ale tego nie obiecuję - póki co muszę ogarnąć to co zamówione, a trochę roboty będzie.

Proszę o cieprliwość :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

No, to teraz trzeba będzie to ogarniać:

Obrazek

:grin: :omg:

Dalsze ew. deklaracje - rezerwowo, jak nikt więcej nie zrezygnuje to pewnie dorobię parę sztuk.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: wojtekk »

Pięknie :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: Dlugi1 »


zimny pisze:...Proszę o cieprliwość Obrazek
O cierpliwość?
Dzień po zamknięciu listy części już w komplecie. To będzie błysk ciupagi :)

ziomek4000
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 11.01.2023, 23:35
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: ziomek4000 »

A czy przewidujesz ewentualnie wrzucenie tutaj schematów razem z listą części dla tych co by chcieli sami podłubać?

Jak coś to ja bym był zainteresowany 2 kompletami gdybyś zdecydował się na kolejną partię.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Zrobiłem pierwszą sztukę dla ŁukaszaBIA z FAT, 4 linie po kluczyku. Tak to wychodzi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak to będzie w środku i na zewnątrz wyglądało. Znalazło się w środku miejsce na szczypce i zapasowy bezpiecznik - bezpieczników na zapas weszłoby kilka ale będą luzem. Termoglut od strony kabli do aku tylko dlatego że tam wierciłem ciut luźniej i nie chciałem aby kable miały luz. Przewody wyjściowe są ciasno wpasowane (rzecz jasna nie jest to obudowa hermetyczna ale myślę że żeby to utopić to trzeba by było się nieco postarać. Rozdzielacz przetestowany i sprawdzony.

Z racji że to manufaktura, pająk a nie elegancka płytka PCB - jeśli ktoś chciałby (tutaj na FTA Długi1 i marekox zamówili) zrezygnować - oczywiście nie ma sprawy, proszę o info i absolutnie no bad feelings :)

Cena po zliczeniu (choć czasu na samą robotę na 1 szt to już wiem że niedoszacowałem) - 110zł plus wysyłka paczkomat wychodzi jakoś 15zł = 125zł.

Co do części bo kolega pytał - w tym wątku na 2 lub 3 stronie opisałem wszystko, części są generalnie te same, tylko przekroje na wyjściu zastosowałem 1mm a nie 1,5mm jest tam w poście po jakich nazwach szukać. Przy robieniu 1 szt to problem jest taki że raczej nie da się kupić wszystkiego w jednym miejscu a z wysyłkami to przekracza 100zł za same części. Oczywiście to da się zrobić samemu, ja się wziąłem za to bo koledzy tutaj i na Forum AT mnie dopytywali a po konsultacji z główną osobą która robiła rozdzielacze (szynszyll z FAT) wyszło, że on raczej do tego tematu nie będzie wracał, póki co.

No to siedzę na :dupa: i tnę kable :wacko: zamiast Netflixa oglądać

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
marekox
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 27.09.2020, 23:25
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: kraków

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: marekox »

zimny pisze: 02.02.2023, 23:32
marekox pisze: 02.02.2023, 22:47 Cześć Zimny...proszę o 1 szt. cztery linie po kluczyku i jedna bezpośrednio...Dzięki że się zdecydowałeś na zabawę nad tym ustrojstwem, bedę Cię chwalił po wszystkich odpustach.. :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam.
Hej, 4 po kluczyku i jedna bezpośrednio nie upchnę w tej obudowie. Mogą być tak jak deklarowałem 3 po kluczyku o jedna bezpośrednia.

Dzięki za zaufanie i zachętę do dłubania :)

Na chwilę obecną zostały bodajże 2 szt. wolne. Cała reszta z tego co dopiero ma powstać jest już zaklepana.
Hej Zimny...dla mnie będzie 4 linie po kluczyku, pozdrawiam
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: Sylwek »

Marcinie, widzę że robisz to mocno charytatywnie. Trochę za późno spojrzałem w wątek, a tu produkcja rozsprzedana. Jakby co, reflektowałbym na dwie sztuki :smile: .
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Hej, marekox - odnotowane.

Sylwek, no tak wychodzi że od sztuki mam na pizzę. Trochę niedoszacowałem pewnych rzeczy. Miałem zakodowane ceny sprzed kilku lat i było lekkie zdziwienie. W przyszłości, jeżeli będę robił to jednak starał się będę utrzymać cenę na tym samym lub bardzo zbliżonym poziomie a ewentualnie poprawić kosztowo zakup części - może inne źrodła.

Prawdopodobnie będzie druga partia, z Tobą są już chętni na ok 6-7szt :)
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

No dobra, zamówiłem gratów jeszcze na 10 szt. Więcej nie planuję tej wiosny bo zacznie się sezon i trzeba jeździć a nie w kablowni siedzieć

Zatem lista na edycję 2.0 wygląda tak wstępnie:

1. FAT radoss 1szt
2. Forum Trampka - 2 lub 4 szt (Sylwek 2szt i ziomek 4000 2szt)
3. FAT bobens - 1szt
4. FAT Adaggio - 1szt.
5. FAT Ja Tomek 1szt

To na razie w sumie 6 lub 8 z 10.

Sylwek i ziomek4000 - prośba o potwierdzenie do mnie na priv czy zainteresowani czy zwolnić / zmienić coś.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Lista na edycję 2 - będzie 9szt. (graty dojechały dziś, ale robota po skończeniu i wysłaniu całości edycji 1):

1. FAT radoss 1szt
2. Forum Trampka - 2szt Sylwek.
3. Forum Trampka - 1szt ( 2szt jak jakaś się zwolni) ziomek4000
3. FAT bobens - 1szt
4. FAT Adaggio - 1szt.
5. FAT JaTomek - 1 szt.
6. FAT RavKopytko - 1 szt.
7. FAT MarasTA - 1 szt.


Lista zamknięta!

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: zimny »

Tymczasem kilka fot z fazy "produkcji" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: Rozdzielacz zasilania DIY.

Post autor: Kijo »

Spóźniłem się, szkoda. poczekam na nową edycję :)
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości