Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
maciej2
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 03.05.2018, 23:31
Mój motocykl: XL650V

Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: maciej2 »

Dzień dobry,

Po ponad roku szukania tego plastikowego elementu który przychodzi pod lampę w TA650 postanowiłem zmajstrować coś swojego i chciałbym podzielić się efektami. Wiem, że za granicą można wyrwać za 30euro no ale bez przesady.

1. Na start pożyczyłem oryginał od kumpla (Alek wielkie dzięki) i zrobiłem odcisk w plastelinie. Odcisk zalałem gipsem i miałem gotowy pozytyw z którego zrobiłem jeszcze gipsowy negatyw.

Obrazek

2. Negatywową formę pokryłem wszystkimi lakierami i środkami do podłóg jakie miałem w domu (kilka warstw - oczywiście w odpowiednich odstępach czasu, aż wszystko dokładnie zaschnie) Po tych zabiegach przyszedł czas na żywicę poliestrowa i siatkę. Żywica z łatwością odskoczyła od formy.

Obrazek

3. Obróbka dremelem i sprawdzenie czy pasuje.

Obrazek

4. Ponieważ element miał drobne ubytki trzeba było użyć szpachli i papieru ściernego. Po dłuższej zabawie model wyglądał już tak:

Obrazek
Obrazek

5. Uchwyty wykonałem z kawałka blaszki starej drukarki i wkleiłem klejem dwuskładnikowym.

Obrazek

6. Na koniec podkład i malowanie jakimś granatowym sprayem.

Obrazek
Obrazek

Ktoś uzna, że szkoda czasu na takie pierdoły, ale mając materiały przyznam, że bawiłem się świetnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: old1977 »

:thumbsup: :thumbsup:
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: Artek »

Dobra robota!
Dominator.
Awatar użytkownika
robi003
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 06.09.2011, 07:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: DARŁOWO

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: robi003 »

Brawo.Super robota . Mój niebieski nadal jeżdzi bez tego elementu . :thumbsup:
Życie jest proste .Jeśli naprawdę chcesz czegoś dokonać,zawsze znajdziesz sposób.Jeśli naprawdę nie chcesz czegoś zrobić,zawsze znajdziesz wymówkę.
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: kucyk »

Wielkie brawa dla Ciebie :ok: .Jak już masz odlaną formę to może ruszysz z produkcją :blush: . Jak coś to zamawiam 1 sztukę :mouthshut:
maciej2
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 03.05.2018, 23:31
Mój motocykl: XL650V

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: maciej2 »

kucyk pisze:Wielkie brawa dla Ciebie :ok: .Jak już masz odlaną formę to może ruszysz z produkcją :blush: . Jak coś to zamawiam 1 sztukę :mouthshut:
OK. Komponenty są to coś podziałam.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: Solidworks »

Szacun ! :thumbsup: Tego bym się nie spodziewał.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
wojtenio
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 01.07.2019, 18:42
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Allenstein

Re: Element owiewki pod lampę przednią w TA650

Post autor: wojtenio »

Jeżeli byś jeszcze użył jako pierwszej warstwy żelkotu , jest to pierwsza powłoka bardzo twarda i idealnie gładka ( i w dowolnej kolorystyce ) taka jaką się stosuje przy produkcji laminatów łodzi żaglowych a dopiero po tym żywicy i włókna szklanego to był by efekt perfekcyjny .
Ale do tego jest jeszcze potrzebna idealnie gładka forma odlewowa którą robi się w podobny sposób tylko w drugą stronę . Czyli dawca jest smarowany specjalnym woskiem ( simoniz ) a następnie kładzie się na niego żelkot i po wyschnięciu nakłada żywice i włókno . Tak otrzymuje się formę czyli kopyto . Gotowe elementy produkuje się odwrotnie . Smarujemy formę simonizem by dobrze produkt odlepił się od formy następnie żywica i włókno . Przy jakichkolwiek mocowaniach wewnętrznych wstawia się je na etapie klejenia włókna i żywicy .


Ale ogólnie duży szacun za gotowy produkt . Najważniejsze że jest efekt końcowy .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości