czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Post autor: Motopodróżnik »

może ktoś by doradził w jaki sposób skutecznie usunąć śniedź z gaźników ? leżały w wilgotnej torebce foliowej i całe pokryły się śniedzią. Jakiego użyć specyfiku aby tę śniedź usunąć ?
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Post autor: długi »

Myjki ultra dzwiękowej.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Post autor: Motopodróżnik »

brałem to pod uwagę, ciekaw jestem czy poskutkuje
Viciu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.08.2015, 21:03
Mój motocykl: XL600V

Re: czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Post autor: Viciu88 »

Spróbuj ALUMYT - dawno sprawdzałem na głowicy aluminiowej i nawet doczyściło

cytat
"Jest kwaśnym środkiem myjącym, przeznaczonym głównie do mycia powierzchni wykonanych z aluminium i jego stopów. Może być stosowany również do mycia powierzchni wykonanych z innych metali. Doskonale usuwa wszelkie produkty korozji. ALUMYT można stosować do czyszczenia żeliwa z piasku formierskiego. Przy pomocy ALUMYTU można usuwać zabrudzenia cementem, zaprawą murarską, klejami do płytek ceramicznych itp. Usuwa także wszelkie osady wapienne powstałe podczas używania twardej wody. Alumyt jest środkiem przeznaczonym do celów profesjonalnych. Preparat ALUMYT jest koncentratem środka do mycia. Przed użyciem należy go rozcieńczyć. Stężenie roztworu roboczego należy dobrać do rodzaju i stopnia zanieczyszczenia mytych powierzchni. Najczęściej stosuje się roztwory robocze: 1 część ALUMYTU i 4 części wody. W wielu przypadkach wystarczy rozcieńczenie 1 : 10 lub większe. Bardzo duże zanieczyszczenia można usuwać preparatem rozcieńczonym wodą w stosunku 1 : 1 lub koncentratem. W takich przypadkach należy zachować szczególną ostrożność. Po zakończeniu czyszczenia, myte powierzchnie obficie spłukać wodą a powierzchnie metalowe zabezpieczyć przed powtórną korozją. Podczas stosowania preparatu chronić oczy i używać rękawiczek ochronnych."
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: czym usunąć śniedź z aluminium (z gaźników)

Post autor: Motopodróżnik »

dzięki Viciu za obszerną podpowiedź, chętnie spróbuję tego specyfiku, zobaczymy czy to zadziała
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości