ceramizer

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Szpicerlok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 20.01.2018, 13:11
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: ceramizer

Post autor: Szpicerlok »

Pod drugie w pewnym stopniu tylko odbudowywuje powierzenie cylindra.


Wymiękłem.....

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: ceramizer

Post autor: Qter »

Przyszła zima, sypnęło białym to się tematy na forum zaczęły. ...

Zdrowia!

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: ceramizer

Post autor: Mariusz »

Do Paweł Krasowski. Użyłeś ceramizera którego podałem w pierwszym poście? A od siebie co do "wynalazków", od jakiegoś czasu, co 6-10 miesięcy, wlewam do Trampka, dodatek do benzyny stp do silników z gaźnikiem. Przed użyciem spalał mi 6,5 l i więcej/100km i prawie za każdym razem gdy skręciłem manetkę, strzelał w tłumik. Po zażyciu stp (zbiegło to się ze zmianą przedniej zębatki na 16 zębów), silnik zużywa max 5,5 l/100km a czasami zejdzie poniżej 5,0 l no i sporadycznie pierdnie se w rurę. Styl jazdy normalny, mieszany. W moim przypadku stp działa. Dlatego założyłem ten wątek. Myślę, że warto spróbować cermizera. Akurat zmieniłem olej.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
johnny
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 04.11.2011, 09:23
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: ceramizer

Post autor: johnny »

Ponieważ w tym temacie wypowiadał się mój towarzysz podróży do Rumunii (KrzysieG)uznałem że powinienem napisać kilka zdań.
Przed planowanym wyjazdem spotkaliśmy się na małym rekonesansie wokół Olkusza i jadąc za nim czułem wyraźnie charakterystyczny zapach palonego oleju.Ponieważ ja byłem już zdecydowany zastosować ten preparat zasugerowałem to Krzyśkowi. Podczas wyjazdu jechałem przeważnie za nim bo miał nawigację i zero jakichkolwiek zapachów czy smrodu palonego oleju.
Ja wziąłem litr oleju na dolewki i przywiozłem go z powrotem.Zrobiłem 2kkm i od stanu max nie osiągnałem min na szabelce. Czyli zużyłem jakieś
2 setki na tysiąc.Potwierdzam też że lepiej mi chodzi skrzynia biegów.W tym sezonie zrobiłem 8kkm i na razie preparat działa.Przed zalaniem preparatu sprawdziłem ciśnienie sprężania i po zrobieniu kilkuset km na preparacie sprawdziłem ponownie.Przed było 11atm po wyszło prawie 12 .W każdym razie wzrost był wyraźny.
Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów ze sprzęgłem.
Napewno łatwiej podjąć decyzję o zastosowaniu preparatu jak się ma moto w moim roczniku.:) :grin:
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: ceramizer

Post autor: Mariusz »

Witam. Czuję się zobowiązany, ponieważ założyłem wątek. W kwietniu przy przebiegu Trampka 61500 km podałem 1 dawkę ceramizera do oleju i 1 dawkę do benzyny. Po przejechaniu kilkuset km (według zaleceń producenta) podałem 2 dawkę. Dziś po przejechaniu ponad 3 tyś km moje odczucia w czasie jazdy są pozytywne i uważam, że warto było zainwestować w silnik podając mu ceramizer. Praca silnika bardziej "elastyczna", biegów już nie wbijam, wchodzą miękko. Jazda jest płynna no i bardziej przyjemna. Za jakiś czas znowu mu podam ów specyfik. A niech ma.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: ceramizer

Post autor: old1977 »

żeby nie zakładać nowego tematu i nie zaśmiecać forum takie info wrzucam ceramizer do łańcucha co wy na to http://www.ceramizer.pl/sklep/ceramizer ... owego.html
czy aby te ceramizery,które można już praktycznie dodawać do wszystkiego to nie tylko placebo?
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
mostry1988
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 20.04.2018, 09:31
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łobez

Re: ceramizer

Post autor: mostry1988 »

Widziałm kiedyś w galileo lub defacto test ceramizera w samochodzie bmw i krótko mówiąc... To działało, ale warto by było ten filmik znaleźć i obejrzeć samemu.
Komu w drogę temu trampek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości