Podwyższenie zawieszenia

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
kastorcodex
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 06.02.2010, 19:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: kastorcodex »

Czy ma ktoś z was założone lagi od Hondy XL600 LM '85? Proszę o opinie i ewentualne fotki jak to się ma.
endumazi
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 11.09.2010, 23:14

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: endumazi »

Ta dolna przedłużka nie budzi mojego zaufania... dorabiając ją zrobiłbym średnicą zewnętrzną = srednicy zewnętrznej podstawy o którą opiera się sprężyna amorka, choć dalej jakoś bez przekonania.
paul
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2010, 21:22
Lokalizacja: Mizerów k/Pszczyny

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: paul »

Panowie, moja tulejka w tylnym zawieszeniu wytrzymała Rajd przez Pustynie Błędowską, podjazd na szczyt Stożka Wielkiego od strony Kubalonki w Beskidach (czerwonym szlakiem), niebawem foty. Targałem też Trapem z Istebnej do Oszczadnicy na Słowacji (terenem)...i nic, żadnych kłopotów...oprócz przegrzania maszyny, ale to inny temat.pozdro Paul
tomek1989
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10.10.2013, 21:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: tomek1989 »

Witam Panowie chciałbym odświeżyć temat podwyższenia tramka z przodu i z tyłu:) idzie zima i coś trzeba pogrzebać przy swoim moto :) więc planuje podnieść swoją honde o kilka cm do góry. Teraz pytanie do "matti21sk" czy jestes w stanie ogarnąc te tuleje?:)
http://img38.imageshack.us/img38/2866/tn1dx.jpg
i tą dodatkową śrube na tył? z góry dziękuje za odpowiedź. NO i może znajdzie się ktoś jeszcze chętny na to podwyższenie :) pozdr...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: piotreklodz »

Jak się znajdziesz jakiś "wykonawca" to ja również zakupię na przód takie "przedłużki" do lag bo już tyle osób miało się podjąć zrobienia ich i :dupa:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

ja będę zamawiał. znaczy sie juz zamówiłem ale jeszcze nie płaciłem i jeszce nie mam tego ( za 2-3 tygodnie bo majster robi jakąś serie i nie chce mu sie przestawiać :omg: maszyny ?!??? ) cena to za 2 sztuki podwyższenia na kiere ma być około 70 zł może wiecej ... zobaczymy ile policzy . :)
Tył mam już wyżej a to za sprawą śróby pod amorkiem około 2,5 cm. Co w efekcie podniosło mi tył motka o jakieś 5 cm .
śróba pod amorek jest taka sama jak kolega pisze w tym wątku na 3 foto ( kupione od thorgala za ... hmm o ile pamiętam 30 - 40 zł ) a podwyższenia pod kiere mają być MUSZĄ BYĆ identyczne jak na foto pierwszym ale chyba będą pełne w środku i bez podziałki .
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

modern25 pisze:... ma być około 70 zł może wiecej ... zobaczymy ile policzy . :) ]
no to policzył . 150 za dwie ( przy hurcie było by taniej hahaha ale chciałem dwie a nie wiecej :)
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
andrzejm71
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 11.12.2011, 19:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: andrzejm71 »

Witam też jestem zainteresowany zakupem takiego zestawu może ma ktoś namiary na producenta
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

cena 150 zł . włąśnie mi robi . Robi znaczy ze jeszce nie mam . Ponoć w poniedziałek albo we wtorek ,.bedą . Jak bedą idealnie pasowac nie bedzie problemów to zrobie fotkę i tobie wyślę jak to wyglada. Rozmawiałem o cenie .. Powiedzał ze jak bedze wiecej to cena niższa będzie . Ale najpierw niech zrobi jedne co by zobaczyc jak to wyglada. A i wątpię czy na to wiecej chętnych będize wiec trzeba liczyć po150 zł . oczywiście jak wszystko będzie OK . Napisze wiecej jak będę miał w ręku .
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: browar »

Jeżeli mogę coś wtrącić...
Nie prościej przełożyć sprężyny negatywne na górę?to znaczy między korek a pozytywne?
Za jednym zamachem podniesiemy przód motocykla i zyskamy kilka centymetrów skoku.Na minus-widelec może stać się mniej czuły na małe nierówności i zacząć stukać przy odbijaniu.Operacja jest całkowicie odwracalna,więc może warto spróbować.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

kilka osób do mnie pisało na PW odnośnie podwyższenia kierownicy . odpisuje tu zeby nie pisac w tego samego w odpowiedzi na zapytania co dostałem na PW.
Wiec odebrałem dziś cena wyszła 120 zł.za dwa " korki " po 6 cm .
Fotki zrobie i pokarzę jak to wygląda później wklejając linka . ( Jak by ktoś był ciekawy ) Jedna rzecz inna to to że jest na 10 IMBUS a nie na klucz ?! trochę inaczej chciałem no ale jest jak jest .

ps.
załatwienie sprawy wyglądało tak :
Wystarczy odkręcić " orginalny korek zanieść do tokarza i pokazać fotkę jak to ma wyglądać i zrobi to na pewno .. taniej ?? :) .
Zrobił mi to pierwszy lepszy warsztat tokarski nawet nie targowałem się i nie szukałem innych zakładów.
moje spostrzeżenia już po wymianie .
zawieszenie przednie do osi koła było na 30 cm . teraz jest na 34 cm . Srodek ramy za kołem było 40 jest 43,5
czyli podnioslo o 4 cm przód , a z tyłem podwyższonym wszystko gra jak ulał . bo sam tył wyższy to zmiana konta " pracy" wahacza i łańcucha a teraz jak wszystko się podniosło jest git. Mam wrażenie zę koło przednie posszło trochę do przodu .... nie wiem czy dobrze czy źle to wygląda . :) zobaczę jutro .
EDIT :
link jak to wygląda . Zrobione z kwasówki ofkors .https://plus.google.com/photos/10791115 ... banner=pwa
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

jeszcze jedna rzecz co zauważyłem to już nie chlapie woda tak mocno, bezpośrednio na buta .
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
PIOOOTR
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 151
Rejestracja: 03.07.2013, 19:47
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: PIOOOTR »

Opatentuj to :ok: POMYSŁOWY DOBROMIR
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

PIOOOTR pisze:Opatentuj to :ok: POMYSŁOWY DOBROMIR
no włąśnie to nie mój pomysł . Ja to za gupi jestem :)
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Raviking
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 05.12.2011, 20:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Raviking »

modern25,Możesz zrobić fotke korka "z góry" ? Ciekawy jestem jak wygląda gniazdo na klucz imbusowy
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

Normalnie, jak gniazdo na imbus 10 . Nie chce misie robić zdjęcia gnazda .:D nie wierze, że nie wiesz . Po środku korka jest gnazdo o gębokości z 4 mm może 5 mm, zmierzyć mogę ale fotki nie chce mi się robić . Co prawda miło być na klucz ale nie jest. Za to cena jest co najmniej 80zł tańsze niż twoje i plus taki ze mam pełne w środku co moim zdaniem jest lepiej . ( ciekawe co na to Pan Hąda? )

Musze Tobie podziękować za mobilizację bo jak zobaczyłem Twoje korki i tę cenę to mnie w szok wbiło tak sie zdziwiłem i nie dowierzałem tej ceny, że poszedłem sam do tokarni zamówiłem i mam . Nosiłem się z tym kupe czasu i jeszcze bym tego nie miał gdyby nie Ty . Wiec jeszcze raz dzięki :thumbsup:
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Fizolof »

Możesz porobić zdjęcia jak moto po tym wygląda? I czy stopki bocznej nie trzeba przedłużać.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: modern25 »

nie trzeba przedłużać . Ja bynajmniej nie musiałem . Bardziej "leży " na lewo i na miękkim gleba na bank . Nie lubie zdjęć robić bo muszę karte ciągle przekładać ale niech to *** .... pójde :) . Na centralkę to już nei jest problem trampka wrzucić . Koła dotykają mocno gleby Wiec smarowanie łańcucha ... na krawężniku :)
link do fotek
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Raviking
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 05.12.2011, 20:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Raviking »

Dziękuje
Awatar użytkownika
Roni92
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.11.2014, 14:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wawa

Re: Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Roni92 »

Podbijam temat, ma ktoś namiary na te przedłużke do tylnego amora, albo chociaż jakiekolwiek dane, jaki tam gwint jest?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości