Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Gandalf »

Hej wszystkim. Dlugo bilem sie z myslami, jal tu obrobic swojego telewizorka, ale nic mnie nie zadowalalo. W koncu przez przypadek trafilem w necie na Yamahe T7 Concept i bardzo mi sie spodobalo takie rozwiazanie


https://youtu.be/ygHqXg6ZmFU

Lampy na pelnej diodzie, owiewika przezroczysta itp. Mam zamiar przez zime zrobic cos takiego, zeby bylo to z klasa i oczywiscie full legal. Bede mial zapewne kilka pytan, ale od czego jest forum.
Make transalp great again :impreza:
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
free
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 12.06.2016, 11:55
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: free »

Ostatnio na olx stał trampek z przodem z nowszej tenere 660 fajnie nawet .Powodzenia w zmocie trampek najlepszy :ok:
tyran
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 30.08.2017, 01:14
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: tyran »

Owiewka i światła super!
Z chęcią bym taką zastosował w swoim XCh.
Będę śledził temat.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Gandalf »

Najpierwszym z pierwszych dylematow bedzie zrodlo swiatla. Z tymi reflektorami led to jest urwanie glowy. Jedne swieca genialnie, ale sa bez homologacji, drugie maja homologacje, ale krztalt albo za duzy albo swieca lipnie. Ewentualnie cena zaporowa. I jak tu zyc.
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Adam_M »

Ale pisząc przód, masz na myśli tylko owiewki, cache i światło, czy też zawias?

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Gandalf »

Zawias tez bym chcial zrobic, zobaczymy jak z kasa, najwyzej pozniej zrobie, bo oryginalny jest zbyt miekki na szybkie szutry
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: ostry »

Mam podobny dylemat i zimę na wymyślenie i zrobienie/zaadaptowanie jakiejś małej czachy do 600-tki. Również myślałem o led-ach. Aczkolwiek nie wiem czy jest sens ładować się w koszty skoro moto ma być głównie do jazdy po dziurach, przynajmniej w moim przypadku. Kolejna sprawa to ewentualne uszkodzenie czy to mechaniczne czy elektryczne. Wtedy już nie dokupisz żarówki w pierwszej lepszej stacji benz. Homologacja, wiadomo. Już nie chodzi o przeglądy, czy kontrolę na drodze ale bardziej o to co będzie w razie jakiegoś wypadku... każdy rzeczoznawca się może do tego przywalić.

A teraz z własnego doświadczenia. Źródło światła które jest schowane za szybą będzie się na niej rozpraszać. Tym bardziej gdy szyba będzie porysowana, brudna lub mokra. O ile w dzień to nie ma znaczenia, to gdy się ściemnia lub w nocy, czy deszczu jest lipa. Oczy zamiast dostosować się do gorszych warunków/ciemności odbierają odblask z szyby. To coś na zasadzie jak ktoś świeci słabą latarką w oczy. Dlatego trochę dziwię się że nowe motocykle mają tak to rozwiązane. Chyba że nie są planowane do jazdy nocą :grin: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Gandalf »

Ale moze wlasnie te diody robia robote, moze sa jakiejs nowej generacji? Sam juz nie wiem, raczej Yamaha nie strzelilaby sobie w stope. No chyba ze wychodzi z zalozenia, ze potencjalny klient od razu w salonie uda sie do dzialu z akcesoriami i dokupi halogeny zeby w nocy jezdzic. W sumie do tego moze to zmierzac. Jak juz zakoncze sezon, to rozbiore przod i bede kombinowal. Trzeba tez bedzie koszta obliczyc, bo moze wyjsc drugi trampek. A moze sie okazac, ze jak doloze gmole + halogeny, do tego ciut bardziej pionowa szyba i jakas zarowka typu Nightbreaker od Osram, to wyjdzie taniej i w sumie nie brzydko... Problem w tym ze juz kupujac trampka myslalem o przerobce na wersje rally. Zerkne jeszcze w odmety internetu bo widzialem kiedys gdzies trampa z owiewko a la ktm ze swiatlami na soczewce, jedno pod drugim i fajnie ukryta navi z roadbookiem za mala owiewka.
A swoja droga ktos wie jak wyglada sprawa zwiazana z wiatrem przy 120km/h, przy takiej owiewce rally. Daje rade?
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: ostry »

Gandalf pisze:Ale moze wlasnie te diody robia robote, moze sa jakiejs nowej generacji? Sam juz nie wiem, raczej Yamaha nie strzelilaby sobie w stope. No chyba ze wychodzi z zalozenia, ze potencjalny klient od razu w salonie uda sie do dzialu z akcesoriami i dokupi halogeny zeby w nocy jezdzic. W sumie do tego moze to zmierzac.
To nie o to chodzi że źle świecą, świecą na pewno bardzo dobrze. Problemem jest to że to oczy są "oszukiwane" i przyciemniają obraz na zasadzie samościemniających okularów.dlatego słabiej widać to co dzieje się przed moto. Ale to tylko siedząc za kierownicą :cool: .
Będę śledził wątek :grin: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Mazak »

no ta yamaszka t7 kozak wyglada i szkoda ze to tylko concept ale moze wejdzie do produkcji, tez mi sie te lampy mega podobaja i mysle ze w takiej 600ce zrobiły by robote
ewentualnie lampa od hondy msx po 2016 tez fajnie zrobiona :cool:
Awatar użytkownika
piwko78
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 02.06.2016, 22:55
Mój motocykl: XL650V

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: piwko78 »

miałem okazje podotykać T7 ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: Upgrade trampka, przód a’la Yamaha T7 concept

Post autor: Gandalf »

I jak wrazenia???

Tu mam fajny filmik jak bym chcial trampa wyszykowac. Zeby tak to jezdzilo
https://youtu.be/F09wgsg7Xn8
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość