Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Nemo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 22.09.2011, 21:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Nemo »

Faktycznie tłumik 50 cm (co widać na zdjęciu) jest blisko kierunkowskazu, ale go nie przypala.
Ktoś wspominał o badaniu technicznym, więc przy okazji napiszę jak się sprawy mają. Z racji
tego, że pracuję sam w branży motoryzacyjnej, w tym przy SKP, robiłem pomiary głośności z kilerami i
bez. Pomiar w moim 650 z 50 cm Huzarem bez db-kilerów to 108 dB, a z dwoma kilerami 89 dB. Także
spokojnie na badanie można pojechać z kompletem db-kilerów i badanie podbite. Nikt na SKP poza
samą głośnością, nie wnika, czy tłumik jest oryginalny czy akcesoryjny, chyba, że jakiś nawiedzony
diagnosta-służbista :wink:
Awatar użytkownika
tomaszko1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 21.05.2016, 12:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pisz

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: tomaszko1983 »

Właśnie zamontowałem Huzara 50 cm czarny mat do swojej 600 pd 10. Dźwięk przepiękny.
Jeźdzę bez db kilera tylko z płytką w środku.
zbyszek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 23.11.2015, 08:14
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: zbyszek »

Hej.
Chciałbym pogratulować osobie która wygrała mój voucher o wartości 450 zł, na zlocie TCP 2016.

Moje gratulacje, mam nadzieję że nagroda która ufundowałem spełni Twoje oczekiwania!

Miałem nadzieję uczestniczyć w tej zacnej imprezie, aby moc wręczyć osobiście nagrodę.
Jednak ułożył się niestety inny scenariusz....

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy -wygranej.
ps. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie :-)
MichałLJA
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 19.04.2009, 22:25
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubelskie/Janów Lubelski

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: MichałLJA »

Dzięki za włączenie się i spnsorowanie imprezy, brałem udział w walce o niego a kolega, który go wygrał w pełni na niego zasłużył.....pozdrawiam.
LJA
X333
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

Tłumik zamówiony już przyszedł (wersja 50 i zestaw do wywalenia kata), teraz tylko czekać do weekendu aż znajdzie się chwila na montaż.

Tu pytanko do osób które go montowały. Jak w trampku wygląda wycinanie kata tzn czym to robiliście? Podejdzie mała szlifierka czy organizować sobie piłę szablastą, no chyba że brzeszczotem? :P
Już się nie mogę doczekać zamontowania i testów :crossy: :pob:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
zbyszek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 23.11.2015, 08:14
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: zbyszek »

Hawk, to nie jest trudna robota, ale dość czasochłonna, należy zdemontować cały układ wydechowy
Obrazek

Ja montuję obejmę zaciskową, i tnę szlifierką kontową od strony tłumika/katalizatora, który chcemy usunąć. Obejma pozwala w miarę równo uciąć, bo łatwo prowadzić tarczę przy jej rancie.
Następnie montuję kolektory do głowic, skręcam.
Obrazek

Następnie montuję tłumik, dolot, i wstępnie wyznaczam pozycję rurki decatalizatora.
Znów rozbieram wszystko, punktowo spawam decat, i składam wszystko sprawdzając czy dobrze wszystko ''leży''
Jeżeli jest OK, rozbiórka, spawanie na stole kolektora, bo na motocyklu tego nie da się dobrze zrobić, i finalny montaż.
Obrazek
Zawsze trwa to wszystko minimum 3-4 godziny, jeżeli nie ma ekscesów typu zapieczone nakrętki na szpilkach głowic.

ps. teraz decat wygląda trochę inaczej niż ten na ostatnim zdjęciu, nie ma mocowania na sprężynę, i końcówka jest o średnicy oryginału 43 mm.
Więc po właściwym montażu można wrócić do ori tłumika końcowego, lub jakiegokolwiek innego dedykowanego do TA 650.

ps. psa. w TA 700 układ wydechowy dokładnie taki sam wizualnie/wymiarowo. Są dwie różnice, w puszce pod silnikiem jest prawdziwy katalizator, i układ posiada sondę lambda.
Sonda jednak jest umieszczona przed miejscem cięcia, więc z powodzeniem można zrobić decat i w TA 700.
pozdro
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

O super Zbyszku, dzięki za szczegółowy opis.
Czyli jednak muszę sobie zorganizować spawacza do pomocy.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Qter »

zbyszek pisze:Hej.
Chciałbym pogratulować osobie która wygrała mój voucher o wartości 450 zł, na zlocie TCP 2016.

Moje gratulacje, mam nadzieję że nagroda która ufundowałem spełni Twoje oczekiwania!

Miałem nadzieję uczestniczyć w tej zacnej imprezie, aby moc wręczyć osobiście nagrodę.
Jednak ułożył się niestety inny scenariusz....

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy -wygranej.
ps. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie :-)
Dzięki Zbyszku za ufundowanie mega nagrody dla uczestników zlotu. Twoje wyroby to klasa sama w sobie.
Nagrodę wygrał sfędruś i tak jak pisali koledzy - jego jazda na konkursie gymghany to była poezja.
Powiem Wam, że też startowałem na swojej DRZ-cie - zajmując zaszczytne ostatnie miejsce z czasem ponad 35sek gorszym od sfędrusia.
Mam nadzieję, że ktoś wrzuci film z tego konkursu.

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Vesper
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 04.03.2016, 12:06
Mój motocykl: XL650V

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Vesper »

Panowie, a ten tłumik jest głośniejszy od oryginału? Bo nie powiem, może dziwny jestem, ale szukam tłumika cichszego od oryginału, ale nie obniżającego mocy :)
Awatar użytkownika
Krzychoza
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 09.12.2014, 15:55
Mój motocykl: XL650V

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Krzychoza »

Co do wycinania kata to nie wiem,czy jest sens,no chyba,że chodzi o obniżenie masy,przelot i takie tam,bo Huzar nawet i z katem gada zajebiście :)
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

Krzychoza pisze:Co do wycinania kata to nie wiem,czy jest sens,no chyba,że chodzi o obniżenie masy,przelot i takie tam,bo Huzar nawet i z katem gada zajebiście :)
Kilka osób pisało o wrażeniu że po wycięciu kata lepiej ciągnie od dołu.
Na dobrą sprawę trzeba by zhamowac moto przed i po żeby mieć pewność.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
zbyszek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 23.11.2015, 08:14
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: zbyszek »

Qter pisze:
zbyszek pisze:Hej.
Chciałbym pogratulować osobie która wygrała mój voucher o wartości 450 zł, na zlocie TCP 2016.

Moje gratulacje, mam nadzieję że nagroda która ufundowałem spełni Twoje oczekiwania!

Miałem nadzieję uczestniczyć w tej zacnej imprezie, aby moc wręczyć osobiście nagrodę.
Jednak ułożył się niestety inny scenariusz....

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy -wygranej.
ps. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie :-)
Dzięki Zbyszku za ufundowanie mega nagrody dla uczestników zlotu. Twoje wyroby to klasa sama w sobie.
Nagrodę wygrał sfędruś i tak jak pisali koledzy - jego jazda na konkursie gymghany to była poezja.
Powiem Wam, że też startowałem na swojej DRZ-cie - zajmując zaszczytne ostatnie miejsce z czasem ponad 35sek gorszym od sfędrusia.
Mam nadzieję, że ktoś wrzuci film z tego konkursu.

PZDR

Qter
A oto i finał tej historii -tłumik 50 cm czarny, dedykowany do Transalpa PD10, taki wybrał sfędruś
Obrazek

Paczka już przygotowana, jutro zostanie przekazania kurierowi. Na poniedziałek będzie u adresata.

Jeszcze raz gratuluję zwycięstwa w jednej z konkurencji.

A Organizatorom dziękuję za zaproszenie, duchem byłem z Wami na tej wspaniałej imprezie.
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: LUK76 »

To chyba sfędrusia przejazd
https://youtu.be/i7JTclpa3_A
sfędruś
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 04.04.2012, 20:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Osjaków

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: sfędruś »

zbyszek pisze:Hej.
Chciałbym pogratulować osobie która wygrała mój voucher o wartości 450 zł, na zlocie TCP 2016.

Moje gratulacje, mam nadzieję że nagroda która ufundowałem spełni Twoje oczekiwania!

Miałem nadzieję uczestniczyć w tej zacnej imprezie, aby moc wręczyć osobiście nagrodę.
Jednak ułożył się niestety inny scenariusz....

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy -wygranej.
ps. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie :-)
Hej
Dziękuję za ufundowanie nagrody, tłumik dotarł jednak brak czasu nie pozwolił mi jeszcze na jego zamontowanie, wygląda bardzo solidnie, jestem przekonany że równie pięknie będzie brzmiał.
Dziękuję Quter za to że zmobilizowałeś mnie do wzięcia udziału w konkursie, dziękuję za dobre słowo. :thumbsup:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

W końcu pozbyłem się kata i założyłem Huzara 50tkę. W sobotę nakręciłem z nim 300km (chyba ze 150 w deszczu :egh: ) i podzielę się moimi odczuciami.

Odczucia subiektywne motocyklowego laika :wink: po wycięciu kata manetka motocykl jakby "szybciej reaguje" po odkręceniu manetki - tzn jakby było mniejsze opóźnienie od momentu okręcenia manetki do przyspieszenia.
Przyspiesza chyba jednak lepiej na dole jak to już było napisane.
Z dwoma dbkillerami na trasie podróżuje się bardzo komfortowo, a i przy przyśpieszaniu ładnie mruczy - ale i tak muszę po testować wyjęcie jednego killera tylko waham się czy początkowego czy końcowego.
Jak na mój gust gaźniki będzie trzeba nieco przeregulować, ale jeździć można dramatu niema.

Co do kwestii wizualnych wg mnie decat powinien mieć nieco inny kąt i być trochę dłuższy. Spawacz mi go co prawda trochę przedłużył od strony kolektorów i zmienił kąty, ale brakuje mi jednak jeszcze nieco dłuższej rurki od strony wydechu i zmiany kąta tak aby był bardziej poziomo (jak krawędź plastików kanapy), a i wystawałby wtedy nieco poza stelaże co by było super.
Obrazek
Póki co jedno zdjęcie, jak umyje moto zrobię więcej zdjęć.

Aha spawacz pochwalił decat jeśli chodzi o wygląd i jakość spawów :resp: może tego nie powinienem pisać ale stwierdził że jak za taką robotę to zbyt tanio :roll:

Generalnie jestem zadowolony jeśli chodzi o wygląd i jakość wykonania, natomiast chociaż szkoda że ten decat nie jest ciut inaczej zrobiony (długość i wspomniane kąty)

Z minusów wydaje mi się że wzrośnie spalanie bo jakoś chce się jeździć agresywniej na tym wydechu :grin: :whip:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

Odkryłem jeszcze małą niedogodność, na wolnych obrotach coś mi dzwoniło w wydechu, wszystko wskazuje że to początkowy dbkiller
Obrazek
Pytanie co z tym zrobić? Silikon do wys temp? Czy jakaś inna metoda?

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
lusta
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 03.05.2014, 20:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Człuchów / Gdańsk

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: lusta »

Witam wszystkich.
Potrzebuję pomocy. W piątek kurier dostarczył mi eleganckiego czarnego Huzara od Zbyszka:D W niedzielę przystąpiłem do demontażu sttarego i montażu nowego tłumika ale jak to stare przysłowie mówi że "niedzialna praca w g***o się obraca" i też tak u mnie było :/ Miałem małe pęknięcie (przynajmniej taki mi się wydawało) na łączeniu kolektora z tłumikiem i po odkręceniu tłumika ,który wisiał dosłownie na skrawku wyrwałem tą końcówkę która została w tłumiku. Teraz o jakiej średnicy jest oryginalnie ta rurka ? Z grubsza tak mierząc z resztek to wychodzi mi ok.35-36mm po zew. a dolot z Huzara ma wew.38mm i teraz dospawać rurkę o średnicy 38mm uszczelniając pastą czy 35mm i uszczelkę?
zbyszek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 23.11.2015, 08:14
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: zbyszek »

Hawk1985 pisze: Pytanie co z tym zrobić? Silikon do wys temp? Czy jakaś inna metoda?

Wytapatalkowano
Trzeba poluzować obejmę tłumika, docisnąć tłumik w kierunku dolotu wydechu, skręcić obejmę i... nie powinno więcej dzwonić.
lusta pisze:Witam wszystkich.
Potrzebuję pomocy. W piątek kurier dostarczył mi eleganckiego czarnego Huzara od Zbyszka:D W niedzielę przystąpiłem do demontażu sttarego i montażu nowego tłumika ale jak to stare przysłowie mówi że "niedzialna praca w g***o się obraca" i też tak u mnie było :/ Miałem małe pęknięcie (przynajmniej taki mi się wydawało) na łączeniu kolektora z tłumikiem i po odkręceniu tłumika ,który wisiał dosłownie na skrawku wyrwałem tą końcówkę która została w tłumiku. Teraz o jakiej średnicy jest oryginalnie ta rurka ? Z grubsza tak mierząc z resztek to wychodzi mi ok.35-36mm po zew. a dolot z Huzara ma wew.38mm i teraz dospawać rurkę o średnicy 38mm uszczelniając pastą czy 35mm i uszczelkę?
Oryginalny kolektor wTA 600 ma 38 mm w miejscu mocowania z tłumikiem.
czarekszo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 23.07.2015, 15:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: czarekszo »

U mnie też to strasznie zaczęło dzwonić :sad: więc to wywaliłem :grin: i .............. nie widać ani nie słychać żadnej różnicy :wink:
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tłumiki Huzar MADE IN POLAND

Post autor: Hawk1985 »

zbyszek pisze:Trzeba poluzować obejmę tłumika, docisnąć tłumik w kierunku dolotu wydechu, skręcić obejmę i... nie powinno więcej dzwonić.
Poluzowanie obejmy dociśniecie i zamontowanie jej ciut wyżej pomogło. Już nie dzwoni.
Z wydechu jestem mega zadowolony jeżdżę z dwoma dbkillerami i jestem zadowolony z dźwięku. Przy spokojnej jeździe cichy a przy odkręceniu manetki ładnie warczy! Tylko ze po zamontowaniu Huzara zacząłem dynamiczniej przyśpieszać i trzymać trampka na obrotach :roll:

Przejechałem się raz bez dbkillera końcowego ale dla mnie to zbyt głośno i zamontowałem go godzinę później, moglem spróbować jak brzmi bez początkowego.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości