LAMPA DO XL 600

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

Ruszymy z tematem tutaj, jak trzeba będzie to pewnie Wolo nas wydzieli.

Temat nie był ruszany z powodu małego zainteresowania. Dzisiaj zebrało się deklarowane minimum - 4 osoby.

I od razu dla wyjaśnienia, co było omawiane z Dawidem za te 200zł. Jak ktoś po przeczytanie spasuje to na PW proszę.
A jeżeli zdecydujemy się jednak zmienić koncepcję czachy to trzeba będzie pytać o cenę.

Czacha ma być jednym elementem który NIE zastępuje bocznych owiewek, ma być tych samych rozmiarów jak czacha oryginalna. jeżeli dojdzie do zamówienia to kolor malowania w tej cenie, możemy wybrać tylko jeden dla wszystkich czach.
Generalnie zmiany są dwie:
- dopasowanie pod 2 reflektory, zamiast telewizora
- ma zastąpić szybę, czyli ma być na tyle wysoka aby szyba nie była potrzebna. W stylu Dakar - coś takiego jak ma Andy, nie za wysokie, ale trzyma bardziej pion:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 54#p183654
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

robii23 pisze:Generalnie zmiany są dwie:
- dopasowanie pod 2 reflektory, zamiast telewizora
- ma zastąpić szybę, czyli ma być na tyle wysoka aby szyba nie była potrzebna. W stylu Dakar - coś takiego jak ma Andy, nie za wysokie, ale trzyma bardziej pion:
Ponieważ nabyłem sobie w tzw. międzyczasie wysoką szybę Loster i deflektor i wyglada że trafiłem z wysokością to jest pytanie czy byliby poza mną chętni na wersje z miejscem na szybę.
Ewentulanie jakie są zalety osłony bardziej pionowej i nieprzezroczystej? Ma coś takiego @henry (od gmoli Jego imienia :smile: )
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

Witam,
i tak moja szyba nie jest oryginalna, na dodatek ma pęknięcie - piszę się na koncepcje czacha z wysokim wiartochronem (nie przeźroczystym), w razie czego można go skrócić i dołożyć deflektor (przeźroczysty). Jaki kolor? jak nie czarny, to wystarczy podkład, resztę sam dokonam.
Adampio pisze: byliby poza mną chętni na wersje z miejscem na szybę.
ta wersja dla mnie też do przyjęcia (wykorzystam starą pękniętą szybę-plexi)
robii23 pisze:Czacha ma być jednym elementem który NIE zastępuje bocznych owiewek, ma być tych samych rozmiarów jak czacha oryginalna.
robii23 - mam nadzieję że będzie pasowała z bocznymi elementami które zakrywają chłodnice i są tam zamontowane kierunkowskazy (chyba bardziej opisowo nie dam rady)

Mam pytanie, czy Dawid może zamontować reflektory ? (kupione też hurtem) jeśli tak, to za ile i dlaczego tak drogo?

Najbardziej mi zależy na 2x reflektor
Chyba jasno się określiłem?
Niech pozostali zabiorą głos.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

KJU pisze:
robii23 pisze:Czacha ma być jednym elementem który NIE zastępuje bocznych owiewek, ma być tych samych rozmiarów jak czacha oryginalna.
robii23 - mam nadzieję że będzie pasowała z bocznymi elementami które zakrywają chłodnice i są tam zamontowane kierunkowskazy (chyba bardziej opisowo nie dam rady)
To sa właśnie owiewki o których pisze @robii23. :lol:

@Leo latem zeznala i okazala, że do PD06 pasuje czacha do PD10 wiec są duze szanse, że do PD10 bedzie pasowała czacha z PD06.
KJU pisze:Mam pytanie, czy Dawid może zamontować reflektory ? (kupione też hurtem) jeśli tak, to za ile i dlaczego tak drogo?
Reflektor w PD06 jest oryginalnie mocowany nie do czachy tylko do stelaża onej, czyli potrzebna bedzie pewnie jakaś ramka pośrednia, bo inaczej nie będzie regulacji.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: falco »

Przepraszam, jeśli coś pominąłem lub nie doczytałem, ale prosiłbym o podsumowanie:

- czy można zamówić (lub ta co zamawiacie będzie w 100% pasować) przerobioną czachę na 2 lampy do PD10?
- jeśli tak, to czy będzie idealnie spasowana z bocznymi owiewkami (osłaniającymi chłodnicę) oraz wypełnieniem zegarów?
- jeśli też tak, to czy można zamówić "normalną" wersję, czyli z możliwością założenia szyby,
- czy kwota 200zł obowiązuje dla ogólnego zamówienia na 4 szt, czy tylko w przypadku 4 identycznych sztuk?

Co do malowania, to ja bym optował za bardzo dobrym podkładem, bo nie sposób dobrać dla każdego koloru zgodnego z resztą malowania motocykla, chyba, że... wybierzecie najszybszy kolor, to biorę w ciemno! :cool:

Z góry dziękuję za końcowe podsumowanie tematu.

P.S. Super, że z tematu "chlapacz" powstaje kolejny nowatorski pomysł i nie kończy się na gadaniu tylko działaniu!! :ok:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

@falco: skoro już znasz Dawida to dryndnij do niego i podpytaj. Gadał z nim w sierpniu @robii23 ale dla mnie było jasne, że Dawid za 8 paczek zrobi formę i wylepi cztery identyczne czachy bezszybowe.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

falco pisze:Przepraszam, jeśli coś pominąłem lub nie doczytałem, ale prosiłbym o podsumowanie:

- czy można zamówić (lub ta co zamawiacie będzie w 100% pasować) przerobioną czachę na 2 lampy do PD10?
Na pewnie nie z tego co teraz omawiamy. Z tego co mi Thorgal mówił to różnice w kształcie i mocowaniu czachy/szyby/wypełnienia zegarów występują nawet w PD06. Podobno roczniki 94-95 mają coś pozmieniane. Tak więc do PD10 tym bardziej nie będzie pasowało. Ale wystarczy zebrać kolejne 4 osoby na wersję PD10.
falco pisze: - jeśli tak, to czy będzie idealnie spasowana z bocznymi owiewkami (osłaniającymi chłodnicę) oraz wypełnieniem zegarów?
Tak, chcemy żeby idealnie pasowało do boczków, ale jw. tylko do wersji PD06.
falco pisze: - jeśli też tak, to czy można zamówić "normalną" wersję, czyli z możliwością założenia szyby,
Jak w wyżej poście napisałem, możemy się umówić na wersję bez szyby, ja jestem otwarty na propozycje. Jak tylko taka będzie większość, a reszta się nie wykruszy.
falco pisze: - czy kwota 200zł obowiązuje dla ogólnego zamówienia na 4 szt, czy tylko w przypadku 4 identycznych sztuk?
Dla 4 identycznych sztuk, bez odstępstw.
Adampio pisze: Gadał z nim w sierpniu @robii23 ale dla mnie było jasne, że Dawid za 8 paczek zrobi formę i wylepi cztery identyczne czachy bezszybowe.
Nie rozumiem, o co kaman? Jakie 8 paczek?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

Bardzo przepraszam za slang emerycki :blush:
Dawno dawno temu paczka bylo toźsama z kwotą 100 zlotych :grin:

A wracajac do zamiennosci plastikow miedzy PD10 a PD06 to juz pisalem, ze koleżanka Leo ma trampka PD06 (z 1991) ale czache ma z PD10.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

Adampio pisze:Bardzo przepraszam za slang emerycki :blush:
Dawno dawno temu paczka bylo toźsama z kwotą 100 zlotych :grin:

A wracajac do zamiennosci plastikow miedzy PD10 a PD06 to juz pisalem, ze koleżanka Leo ma trampka PD06 (z 1991) ale czache ma z PD10.
Tak właśnie pamiętam że paczka to stówa. Ale ni jak mi to nie pasowało do tego co mówimy. My tu o 2 paczkach a Ty o 8?

Czacha pewnie i pasuje, ale na pewno nie Plug'n'Play. Może Leo się wypowie ile musiała zmienić żeby mieć inną czachę. Podejrzewam że ma teraz wszystko z PD10 (czacha, reflektor, szyba,) a może nawet wypełnienie zegarów i zegary? Boczki też?
Lub ile było sztukowania żeby te elementy spasować.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

Kontynujac dygresje lingwistycze: oczywistym bylo dla mnie, że za 800 zl.David zrobi 4 sztuki bez poswiecannia czterech czach podczas gdy konkurencja czyli facet klejacy plastiki w podwarszawskich Markach potrzebowalby do tego funkcjonalnie analogicznego 1600 zl. I czterech czach na zmarnowanie. Stawka godzinowa wykonawcy pewnie podobna a koszt jednostkowy juz dla pierwszych czterech śmiałkòw zdecydowanie niższy. Taki skrot myslowy :smile:

Leo oczywiscie reflektor ma nowy bo ja po tym odrozniam PD10 od PD06 ale my mamy miec calkiem inny reflektor
Obrazek
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: muchen »

ja tam wole zrobic to po swojemy i według własnego pomysły spawara do plastiku i ogien :)
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
Cyryl
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 190
Rejestracja: 12.07.2009, 09:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wlkp.

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Cyryl »

A ja jestem ciekawy efektu końcowego.
Śledzę temat. Kiedy można spodziewać się zdjęć??
NTV Deauville->V-strom 1000->Transalp zmota->Bandit 1200->Transalp 600->Bandit 1200->Tdm->Africa Zmota->1100GS->1150GS->1100GS->CB1300S->CRF1000 i MT01
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

Cyryl pisze:A ja jestem ciekawy efektu końcowego.
Śledzę temat. Kiedy można spodziewać się zdjęć??
Na razie nie podjeto decyzji co konkretnie ma byc. Na razie rozważana jest alternatywa czacha z domontowywana szyba czy z podwyzszona owiewka. :smile:
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: muchen »

ja przerabiam orginalna , czyli orginalna szyba zostaje mysle ze do konca roku ogarne to i bedzie gotowe bo mało czasu mam :crossy:
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: falco »

robii23 - dzięki za szczegóły o to mi chodziło! W takim razie czekam, aż się zbierze 4 chętnych na przeróbkę do PD10, czyli z nowszą lampą trapezową, bo nie chcę nic kombinować/dopasowywać.itp. Ma pasować jak ulał, podobnie jak było ze zrobieniem chlapacza, wygląda jak fabryczny element. :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

Jak mówiłem wyżej, temat nie był ruszany ze względu na brak chętnych.
Teraz ruszymy z tematem, choć ja osobiście mam wątpliwości czy na pewno chcę mojego zmieniać.

Ja tam lubię telewizor w moim trampku.
Mnie najbardziej by pasowało, zostawić TV lub zmienić na inny TV o podobnych wymiarach, ale nowy lepiej świecący oczywiście z homologacją. Oraz zastosować oryginalną szybkę lub jako całość czacha i "szyba" w wersji dakar.
Ale wiem że nie będzie chętnych. Dlatego mam wątpliwości, a dodatkowo halogeny ledowe tanieją i tanieją.
A mój trampek już przygotowany pod dodatkowe halogeny, więc wątpliwości coraz więcej, ech...
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

robii23, ponieważ jesteśmy blisko siebie (20km) spotkajmy się :impreza:
przy okazji:
1. zdemontuję moją czachę PD10
2. Ty zdemontuj swoją PD06
3. zamierzymy Twoją PD6 pod mojego trampka PD10
4. rozwiejemy wszystkie wątpliwości
to jest jakieś max 20 minut grzebania , wiem --też nie mam ogrzewania w garażu.
tak na marginesie chyba każdy woli oryginały, ale czasem fabrykę trza poprawiać (bo jazda w nocy trampim jest :dupa: ), :dupa: :dupa:
i nie miejmy więcej wątpliwości, bo w końcu na gadaniu się skończy. (dodatkowe ledy - nawet te z homologacją nigdy nie zastąpią głównej lampy)
robi23 czekam na jakieś propozycje/terminy. (może po motomikołajach, bo mam ochotę tam być)
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: gwardia »

Mnie by interesowała czacha do trampka na podwójną lampę, taki okularnik jak Afryka, tylko że wątku nie mogę wyłowić żadnych konkretów; kto komu i za ile?
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

@gwardia: korzenie sa w watku pt. Chlapacz, ale sprawa jeszcze niezbyt urosla :smile:
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

Panowie dajcie mi chwilę, muszę się ogarnąć. Miałem pogrzeb 3 tygodnie temu, a w sobotę mam następny.
Niestety takie życie :sad:

Będę się umawiał z KJU na PW, porównamy czachy i będziemy krok dalej.
Relacje będą, prawie jest zima, nigdzie się nie wybieracie - chyba że na narty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości