LAMPA DO XL 600

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

W razie czego mogę je wyłączyć
Jak dojdzie do kraksy, to będą mieli w dupie twoje gadanie, że ledy miałeś wyłączone. Fizycznie je masz i jest po ptokach. Albo masz wszystko jak nakazuje kodeks, albo masz na wszystko wy....ne.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

Doświadczyłeś tego sam lub ktoś komu ufasz, czy tylko tak sobie pierniczysz? Bo ja mam dalekosieżnego chińczyka poniżej czachy i podałem konkretny przypadek kraksy.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Ech.... nie chce mi się już gadać kolego, róbcie co chcecie, niczego nie doświadczyłem, jedni mi tu przepisami wyskakują inni doswiadczeniem, ja się tylko bawię i cieszę, jak dziecko a wy z tego zagadnienie robicie. Są przepisy, paragrafy, kto chce niech zakłada co chce, ja tylko pokazałem z grzeczności jak to wygląda, jak świeci a reszta to mnie gowno obchodzi.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: grad74 »

KrzysieG pisze: 28.12.2020, 16:48 Ciągnąc dalej wątek techniczny, dla zainteresowanych zdjęcia odcięcia :smile:
Styropian ustawiony ok 2m od lampy. Pierwsze zdjęcie to tzw. krótkie.

Obrazek
Obrazek

Oczywiście mr.bulwa ma jak najbardziej rację, jeśli chodzi o prawo i dziękuję mu za naświetlenie :grin: tego aspektu.
Mi się nawet bardziej podoba ta: https://pl.aliexpress.com/item/32867726 ... 5615%23631 .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Mnie to bardziej o cene chodziło niż o wygląd. Coś mi się wydaję że ta
Mi się nawet bardziej podoba ta: https://pl.aliexpress.com/item/32867726 ... 5615%23631 .
nie ma światełka postojowego.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: tomekpe »

Kolego, to się robi ciut niemiłe. Nie złość się - mi się ta lampa podoba. Sam rozważałem podobnie. Jest taka strona 'doctor light', oni robią retrofit LED do naszych fabrycznych lamp, trochę na to patrzyłem, ale ostatecznie zdecydowałem, że nie, stąd moja argumentacja poniżej.

Próbowałeś myśleć o sytuacji, jak to Tobie ktoś wyjedzie z boku, że powie że rzekomo Ciebie nie widział bo miałeś "dziwną" lampę ? to nie musi być tak, że kogoś oślepisz, to może być tak, że ktoś powie, że nie widział.

Tak, wiem, że to będzie ściema. Nadal w razie upierdliwego policjanta taka lampa może Cię uziemić i bez lawety nie wrócisz. A urlop cenna sprawa, przynajmniej w moim przypadku, stąd takie myślenie.
KrzysieG pisze: 29.12.2020, 16:51
W razie czego mogę je wyłączyć
Jak dojdzie do kraksy, to będą mieli w dupie twoje gadanie, że ledy miałeś wyłączone. Fizycznie je masz i jest po ptokach. Albo masz wszystko jak nakazuje kodeks, albo masz na wszystko wy....ne.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: grad74 »

Ja mam w innych motocyklach pozakładane LED-owe żarówki i w razie upierdliwego pana policjanta wymienię ją na miejscu (zapasową zawsze mam w QferQ )w 10 minut i już. Faktycznie z całym reflektorem może byc gorzej. Cenna rada :thumbsup:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Też tak wcześniej myślałem, ale te lampy w telewizorach są niereformowalne, mam tam założoną żarówkę jakąś Tungsram czy cuś 100% więcej światła, ale za przeproszeniem h. to daje. Lampa ma odbłyśnik jak nowy. Nic nie pomaga tej francy, dlatego taka drastyczna decyzja. Spróbuję jeszcze do niej założyć jakąś porządną ledówkę, ale źle to widzę.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: bialy »

Ja założyłem jakieś Osram Night Braker +50% czy coś w tym stylu. Bardzo się poprawiło. Pewnie nie to co jakieś niehomlogowane ledy ale jest bezpiecznie i widocznie.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: mr bulwa »

tomekpe pisze: 29.12.2020, 11:36 Moje ledy pewnie bardzo nie rażą (bo starałem się tak ustawić) przy zasięgu koło ~20 metrów. Ale i tak nie są legalne. W razie czego mogę je wyłączyć czy nawet w ostateczności zdjąć. Z akcesoryjną lampą główną jesteś pozbawiony opcji "awaryjnej". Nie masz żadnego legalnego oświetlenia z przodu.
O Tym już było - jesteś na legalu.
gans pisze: Jeżeli sporo jeździmy off-road i zależy nam mimo to na większej ilości reflektorów długich, może pewnym rozwiązaniem będą zaślepki świateł, dzięki czemu nie będzie można ich używać na drogach publicznych.
https://moto-kaplan.autokult.pl/28974,l ... prawem,all
Polecam też ten wątek z naszego forum: viewtopic.php?f=111&t=20648&start=20
A tu jak to wygląda: https://www.wesem.pl/produkty/akcesoria ... y-i-kratki

Natomiast bez legalnego głównego reflektora różnie może być... Zgodnie z linkiem do artykułu (z października 2020), który podałem wcześniej policja ma robić kontrole drogowe w tej sprawie. https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... nosik.html
bialy pisze: 30.12.2020, 21:15 Ja założyłem jakieś Osram Night Braker +50% czy coś w tym stylu. Bardzo się poprawiło. Pewnie nie to co jakieś niehomlogowane ledy ale jest bezpiecznie i widocznie.
Mam u siebie Philips H4 Racing Vision +150% i jest zdecydowanie lepiej/jaśniej. Ok 30 PLN za 1 szt. to nie majątek.
https://allegro.pl/oferta/philips-zarow ... 7746550184
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 167
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Paweł 71 »

Na filmiku gościu zamontował w bardzo sensowny sposób ledową lampę .Nie wiem jednak jak wyglądała by sprawa z certyfikatem dopuszczenia do ruchu u nas w kraju.Dla mnie wygląd ,mało rzeźby i efekt świetlny rewelka.Ciekawe jak taką zakupić i za ile?
https://youtu.be/KHRZa3z1npo
https://www.joomlacandy.com/candy/style ... xl600v-led
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: bialy »

Problem z tą lampą jest u nas taki, że to od amerykańskiego jeepa.
W USA zarys świateł jest płaski, u nas powinny doświetlać pobocze. A to jest akurat dosyć ważny aspekt bezpieczeństwa bo masz mniejsze szanse zauważyć przeszkodę lub pieszego przy krawędzi drogi.

Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Artek »

NAT ma "płaskie" ledy. :tongue:
Dominator.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: grad74 »

Ja mam założonego z Trampku Osrama Night breaker +90%, i odpukać dział mi już któryś rok, ale na pewno ponad 5 lat. W Reverce mam założoną H4 Led (taka z podziałem na krótkie i długie i wyraźnym odcięciem granicy. Taka chłodzona wiatraczkiem - ) od około 2 lat i też działa, sporo nia jezdze. No i muszę przyznać że daje snop światła. W zasadzie każda normalna żarówka się chowa.
https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-h ... 8378980664
Tą mogę polecić.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości