LAMPA DO XL 600

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: mirkoslawski »

Panowie - tak czytam i się zastanawiam, po co wyważać otwarte drzwi? Jest taka firma jak Plastbike, która dorobiła mi do Kryśki czachę na moje indywidualne potrzeby za 200 zł (czy 250 zł - nie pamiętam dokładnie) + koszty transportu. Z tego co wiem, mają czachy/owiewki do większości motocykli a na pewno do AT i TA. Moja czacha pasuje idealnie, jest solidnie zrobiona i bez malowania jest czarna :wink:
może skontaktujcie się z nimi i pogadajcie - przy zbiorówce może coś taniej jeszcze będzie :niewiem:

Nie mam z nimi nic wspólnego i nie czerpię korzyści z powyższego - polecam to, co sam sprawdziłem. Myślę, że mogą zrobić i owiewkę wierną oryginałowi i taką rally (ja mam taką) i chyba dowolnie zmodyfikowaną - ale to już moje dywagacje.

Róbta jak chceta :smile:
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: TAXL600V »

Jak już pisałem wcześniej, też piszę się na tego typu owiewkę.

Kwestia różnic w wypełnieniach zegarów itp. Sam kiedyś wałkowałem zmianę przodu z telewizora na nowszy, ale się poddałem ( może niesłusznie ) :smile: .

Jak dobrze się orientuje, to różnicę mamy następujące:
-PD 06 "telewizor" http://motoprofi.com/bikephoto/490/hond ... 1992_2.jpg
-PD 06 "poliftowy", czyli taki bodaj od 94r http://www.xrv.org.uk/forums/attachment ... -right.jpg
-PD 10 czyli też "poliftowy" reflektor i plastiki + jeszcze jakieś tam udziwnienia https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... Cc_M9jE44A

Zgodzę się z tym, że owiewka z PD 06 pasuje do PD 10 i na odwrót, pod warunkiem, że mówimy o tych z poliftowym reflektorem. Natomiast stary transalp do 94r , czyli telewizor ma na 100% inne wypełnienie zegarów... co za tym idzie wydaje mi się, że szukamy właściwie dwóch typów owiewek:

- do PD 06 z prostokątną lampą
-do PD 06 od 94r wraz z PD 10

+ oczywiście kwestie czy kogoś zadowala szybka przeźroczysta czy można zrobić pełną.

Co do plastbike... jeżeli Mirkoslawski prawisz prawdę o kwotach to myślę, że też jest to dobra opcja, zima idzie wiec czas na rozkminy jest :)

http://i61.servimg.com/u/f61/13/01/96/16/02-01-10.jpg
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: wichur »

mi się podoba taka czacha , http://allegro.pl/plastbike-uniwersalna ... 64120.html ciekawe jakie lampy tam podejdą cze ba by do nich się odezwać czy nie mają takich do trampka .
Cyryl
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 190
Rejestracja: 12.07.2009, 09:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wlkp.

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Cyryl »

Gdyby było coś bardziej w stylu boano czyli bardziej pionowo niż to z linku wichura to może też bym się pisał.
Czy przed wykonaniem będzie jakaś wizualizacja albo szkic??
NTV Deauville->V-strom 1000->Transalp zmota->Bandit 1200->Transalp 600->Bandit 1200->Tdm->Africa Zmota->1100GS->1150GS->1100GS->CB1300S->CRF1000 i MT01
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

Dziś odbyła się weryfikacja, czacha PD06 czacha PD10
Oczywiście z całą pewnością nie pasują te elementy do siebie (tzn. mocowanie reflektora w PD 06 jest na konstrukcji stalowej mocowanej bezpośrednio do przodu trampka, mocowanie reflektora w PD 10 jest mocowane do czachy i dopiero czacha jest mocowana do przodu motocykla) Wypełnienie zegarów też jest inne, to nie są zamienniki.
Rozstaw górnych mocowań jest zdecydowanie inny. Jasne że nie ma rzeczy niemożliwych i można zmienić konstrukcję przodu, ale chyba nie o to chodzi.
Być może doraźnie na taśmę i trytytki można to pokleić, bo czacha się zgrywa z boczkami, ale nie jesteśmy w drodze i myślę że nikt nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem.
Dzięki robi23, miło Cię było poznać i pogawędzić chwilę.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: robii23 »

Zgadza się czachy PD06 i PD10 nie pasują zamiennie do siebie.
Dolne śruby mają ten sam rozstaw, górne są w zupełnie innym miejscu.
Mocowanie reflektora to już zupełnie dwie inne konstrukcje.
Wypełnienie zegarów też jest inne, podobne, ale nie pasuje.
Jedynie linie czach w miejscu styku z boczkami są identyczne, łącznie z ukształtowaniem aero (wklęsłości i wypukłości).
Tak więc, o ile ktoś bardzo chce rzeźbić to boczkami nie będzie się musiał przejmować, a cała reszta to sporo pracy.
Dzięki za gościnę i do zobaczenia w okolicy.

Znalazłem w garażu te śruby do szyby z Casto, będziesz wiedział co szukać:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: E.T »

Wichur . Lampki 11 cm , do zbiornika pasi praktycznie idealnie . Wypełnienie trzeba robić samemu. a wygląda tak :) http://imageshack.com/a/img839/4268/xhpw.jpg
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

Dochodzę do wniosku, że lepiej będzie zamontować dodatkowe oświetlenie np. led, niż ingerować w konstrukcje mocowania lampy i prawdopodobnie nieodwracalnie ją zmienić. Może to pójście na łatwiznę, ale w przypadku ew. późniejszej sprzedaży motonga ma to ogromne znaczenie. Co oryginał, to oryginał, dodatkowe ledy zawsze można zdemontować.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Krystian
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 03.04.2014, 11:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Włodawa

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Krystian »

Witam , buszując ostatnio po necie znalazłem transalpa ( telewizor ) z gładkim szkłem przedniej lampy , no to hop allegro i jest prawdopodobnie pasuje z jeepa cherokee wymiary zdają się być takie same . Instalował już ktoś może taką lampkę zastanawia mnie jak to świeci :) koszt takiej lampy jest śmieszny 15.90 ;)
http://allegro.pl/jeep-cherokee-lampa-r ... 46089.html

i fotka trampka
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: TAXL600V »

hej, z jeepa chyba ma inny rozmiar, nie pamietam juz, ale gdzies kiedya juz zglebilem ten temat dosc doglebnie i to chyba nawet poruszylem na forum. Znalazlem reflektor o identycznych wymiarach jak trampkowy ale problem chyba byl taki ze reflektor byl bez lampy postojowej i bez zadnej homologacji. Bylo troche tego na allegro jako jakis tuning zamiennik do jakiegos japonca 4 kolowego :)
Krystian
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 03.04.2014, 11:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Włodawa

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Krystian »

Zgadza się reflektor nie ma miejsca na światło postojowe ale to chyba nie taki duży problem , gorzej z homologacją :) zastanawia mnie czy świeci lepiej od oryginału , zamówiłbym i sprawdził lecz trampek rozebrany ;(
TAXL600V pisze:tuning zamiennik do jakiegos japonca 4 kolowego
Ten sam reflektor pasuje do mazdy 323 ,hondy chyba starej prelude i jakiejś toyoty :grin:
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

Drodzy forumowicze, nie chcę zaśmiecać nowym wątkiem, a temat jak w tytule.
Do rzeczy,
zmotałem czachę i lampę, nawet jestem zadowolony, teraz kolejne wyzwanie (najgorsze dla mnie), podłączenie nie jestem elektrykiem i słabo się znam na tych kabelkach, przekaźnikach amperach, zatem proszę o podpowiedzi jak podłączyć 2 lampy jak najmniej ingerując w oryginalną instalacje. Założenie jest takie, aby sprawę załatwiał wyłącznik oryginalny+wyłącznik 1 lampy.
Pozdrawiam i liczę na pomoc
Ps. instalacja jest jeszcze oryginalna.
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

KJU pisze:Założenie jest takie, aby sprawę załatwiał wyłącznik oryginalny+wyłącznik 1 lampy.
Czyli jedna lampa normalnie drugie/krotkie, a druga doświetla w terenie?
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

normalnie 2 lampy krótkie - długie, sterowane z oryginalnego wyłącznika z opcją wyłączenia 1 z nich dodatkowym wyłącznikiem (gdy będą pracowały grzanetki, coby alternator nadążył prądy robić)
kur, szukam gdzie są przekaźniki od świateł i śjakoś nie mogę znależć tego ustrojstwa (wszystkie plastiki łącznie z siodełkiem zostały zdemontowane)
pozdrawiam i dzięki za oddzew
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

MSZ 600-tka nie ma przekaźnika świateł i sam go musisz zainstalować:
Obrazek

(P.S. to jest chyba wersja z jednym modułem ale swiatła nadal bez przekaznika)
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KJU »

Adampio, udowodniłeś mi że nie mogę zabierać się za tą robotę, wielkie dzięki :resp:
skoro, tak, to udam się do elektryka, i dam mu zlecenie wykonania kawałka instalacji nie naruszając oryginalnej wiązki.
Pozdro
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: TAXL600V »

Krystian pisze:Zgadza się reflektor nie ma miejsca na światło postojowe ale to chyba nie taki duży problem , gorzej z homologacją :) zastanawia mnie czy świeci lepiej od oryginału , zamówiłbym i sprawdził lecz trampek rozebrany ;(
TAXL600V pisze:tuning zamiennik do jakiegos japonca 4 kolowego
Ten sam reflektor pasuje do mazdy 323 ,hondy chyba starej prelude i jakiejś toyoty :grin:
Nie mam pojecia czy bd swiecil lepiej, to jest produkt niskobudzetowy, tani, wiec pewnie i jakoscia nie grzeszy. Z drugiej str cena mala wiec bawic sie mozna. Stara, oryginalna lampa swoje juz sie naswiecila przez cwierc wieku wiec odblysniki nie sa juz pierwszych lotow. Jako polepszenie widocznosci dalem zarowke plus iles tam procent, ewentualnie dodatkowe lampy mozna jeszcze zastosowac np.na gmolach. No chyba ze o wyglad chodzi heh :P
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: NEWMAN »

Dawno nikt nie pisał w tym wątku ale ja to dziś zrobię. Od pewnego czasu mój trampek ( pd 10 ) zaczął wyglądać dla mnie nieco archaicznie ze względu na przednie światło. Nie uważam by był to powód do tego by go sprzedawać bardzo się do niego przywiązałem i znamy się jak łyse konie. Zastanawiam się nad małym face liftingiem i adaptacją jakiegoś innego reflektora z gładkim szkłem. Oczywiście w razie nie osiągnięcia zamierzonego efektu chciałbym mieć możliwość powrotu do oryginału (czytaj zjeść ciastko i mieć ciastko ) więc na potrzeby tego eksperymentu musiałbym kupić używaną czaszę i stelaż lampy. A może ktoś już przeprowadził jakąś udaną transplantacje cudzego oka w pd 10 której przeszczep się przyjął i chciałby sie nią pochwalić ?
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: ostry »

A takie cuda widzieli? :grin:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek





A to już tylko w krzaki bo na pewno homologacji na asfalt nie ma :lol: :

Obrazek
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Marcinnn6 »

a którakolwiek ma homologacje ? bo wyglądają fajnie. na ali znlezione? Bo mam podobne przemyślenia co do przodu co kolega NEWMAN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości